Do Chorvátska súkromným letom za 6 000 eur: Z Bratislavského letiska sa stále lieta, no stojí to nemalé peniaze

  • Bratislavské letisko ponúka súkromné lety 24/7
  • Vybrať si môžeš až z 2 000 leteckých spoločností, no musíš ísť poriadne hlboko do vrecka
  • Bratislavské letisko ponúka súkromné lety 24/7
  • Vybrať si môžeš až z 2 000 leteckých spoločností, no musíš ísť poriadne hlboko do vrecka

Pravidelné lety sú stále zakázané na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu. Aktuálne platí do 28. mája. Nemožno však vylúčiť jeho opätovné predĺženie či predlžovanie, alebo inú aktualizáciu,  informuje hovorkyňa BTS Veronika Ševčíková. Okrem repatriačných letov  a iných výnimiek má Bratislavské letisko v ponuke aj tie súkromné.

Už dávno nie sú raritou, a preto sa netreba čudovať, že ich nájdeme aj v slovenských ponukách. Ak ťa zaujíma, pre koho sú lety určené, koľko stoja či ako sa líšia podmienky nástupu na palubu od bežných, čítaj ďalej.

Bratislavské letisko v spolupráci s rezervačným portálom PrivateFly ponúka súkromné lety do akejkoľvek svetovej destinácie. K dispozícii ti je 2 000 leteckých spoločností a spolu 5 000 lietadiel, ktoré ťa môžu dopraviť kamkoľvek len chceš.

Pre koho sú súkromné lety určené

Zväčša slúžia pri nevyhnutnej preprave pri business záležitostiach, sú to teda prevažne služobné cesty. Ponuka v spolupráci s portálom PrivateFly je určená skôr klientom, ktorí zmeškali svoj pravidelný let a potrebovali si zabezpečiť rýchly odlet súkromným letom. Súkromné lety zabezpečujú napríklad spoločnosti Elite Jet či ABS Jets a ich cena závisí od vzdialenosti destinácie, do ktorej letíte, od typu lietadla, od požiadaviek klientov.

Veronika Ševčíková ďalej dodáva, že súkromným lietadlom môže letieť človek aj s rodinou, čo taktiež ovplyvňuje cenu.  V súčasnosti je umožnená súkromná vnútroštátna doprava na Slovensku či súkromné repatriačné lety zo zahraničia na Slovensko.

O tom, či na palube dostaneš sľúbené občerstvenie, rozhodujú konkrétne letecké spoločnosti internými pravidlami prijatými v boji proti koronavírusu. 

zdroj: BTS/sluzby/private-jet/fotogaleria

Ceny súkromných letov

Značne záleží, ktorú z 2 000 leteckých spoločností si zvolíš. Bratislavské letisko ti však bez problémov ponúkne všetky ceny a informácie prostredníctvom rezervačného formulára alebo na telefónnom čísle uvedenom na ich webe.

Niektoré ceny však spoločnosť zverejnila, napríklad, ak sa potrebuješ preletieť z Bratislavy do Paríža, cena sa pohybuje od 10 995 eur. Môže sa ti to zdať absurdné, no nezabúdaj, že si prenajímaš celé lietadlo aj s posádkou. Modely aeroplánov pre tento účel sú zväčša 4 až 7 miestne.

Do Chorvátskeho Splitu sa dostaneš za sumu 5 850 eur a vyššie, do Moskvy si zaplatíš až 20 250 eur.

Doviezť ťa môže limuzína

Je len na tebe, aké doplnkové služby si navolíš. Ak to potrebuješ, na letisko ťa dovezie limuzína. Okrem toho si môžeš vybrať z bohatej ponuky hotelov s fixnými cenami, ktoré ti letisko garantuje.

Na palubu si môžeš zobrať domáceho miláčika a na letisku je pre pasažierov súkromných letov vyhradená samostatná budova terminálu poskytujúca súkromie, rýchly proces vybavenia a služby najvyššej kvality.

Najväčší benefit nástupu na palubu však vidíme v tom, že na letisko stačí prísť 15 minút pred plánovaným letom, ktorý si môžeš zakúpiť až do dvoch hodín pred vzlietnutím.

zdroj: BTS/sluzby/private-jet/fotogaleria

Iba 12 letov denne

Zisťovali sme, kto túto možnosť využíva, a koľko súkromných letov sa momentálne denne uskutoční. Tieto otázky nám opäť zodpovedala Ševčíková: Súkromné lety využívajú najmä obchodní klienti na prepravu na obchodné rokovania, privátni klienti na zahraničné dovolenky alebo prepravu v rámci Slovenska a ďalšie účely.

Daná sféra letectva zaznamenala taktiež výrazný pokles záujmu. V súčasnosti sa uskutoční na Letisku M. R. Štefánika v rámci letov všeobecného letectva, kam spadajú aj súkromné lety, približne 6 až 12 letov denne, pričom v čase pred koronakrízou to bolo približne 20 až 40 letov denne.

Zdroj: BTS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech