Do druhého najväčšieho webhostingu na Slovensku vstúpili slovenskí finančníci

  • Do druhej najväčšej webhostingovej spoločnosti na Slovensku vstúpili bývalí finančíci z J&T
  • Existuje podozrenie, že mali záujem aj o Websupport
Igor Strečko
Igor Strečko
  • Do druhej najväčšej webhostingovej spoločnosti na Slovensku vstúpili bývalí finančíci z J&T
  • Existuje podozrenie, že mali záujem aj o Websupport

Investičná spoločnosť Sandberg Capital, za ktorou stoja bývalí finančníci z J&T, získala 75-percentný podiel v druhej najväčšej webhostingovej spoločnosti na Slovensku – Webglobe – Yegon (WY).

Firma WY to oznámila vo svojej tlačovej správe s tým, že vedenie spadá pod CEO Igora Strečka.

„Chceme klientom priniesť moderné manažované služby, ktoré zjednodušia a spríjemnia prácu s našimi produktami a v neposlednom rade ušetria čas a energiu našich zákazníkov“ hovorí Jakub Krajčovič, investičný Manažér zo spoločnosti Sandberg Capital.

Väčšinovým vlastníkom v Sandberg Capital je Martin Fedor, exfinančník skupiny J&T. Práve zisk väčšinového podielu vo webhostingovej dvojke je zaujímavý. Pred rokom bol na predaj Websupport, ktorý založil slovenský podnikateľ Michal Truban.

Spoločnosť Sanberg Capital to však nepoprela, ale ani nepotvrdila záujem o Websupport. „Stanovisko investičného fondu Sandberg Capital je, že sa vyjadruje len k uzavretým transakciám,“ hovorí pre StartitUp hovorkyňa Sandbergu Marta Kováčová.

Možný záujem o Websupport

Podľa Trubanových slov chceli Websupport kúpiť ja rôzne finančné skupiny, ktoré však odmietol. Mohlo ísť teda práve o Sandberg Capital, ktorý tak v súčasnosti získava 75 percent v konkurencii Websuportu.

Na otázku, či sa v minulosti snažili ľudia v pozadí Sandberg Capital získať aj podiel vo Wesupporte, sme nedostali odpoveď.

Vstupom Sandberg Capital do WY chce firma rásť a exportovať na nové trhy.

„Pre našu spoločnosť je vstup investora obrovskou príležitosťou pre rýchlejší rast, zdokonaľovanie sa, inovácie a export našich technológií na nové trhy. Veríme, že túto zmenu čoskoro pozitívne pocítite aj vy,“ píše sa v tlačovej správe Webglobe – Yegon.

Webglobe ako dvojka na slovenskom trhu vlani hospodárila s tržbami 1,8 milióna eur so ziskom viac ako 100-tisíc. Jeho konkurent Websupport zaznamenal tržby 4,7 milióna a zisk viac ako 500-tisíc. Údaje vyplývajú z portálu Finstat.

Sandberg Capital už v minulosti vstúpil do Terna, Mojej Samošky alebo do Hypernovy. Tržby Sandbergu sa za minulý rok vyšplhali na 8,4 milióna eur a zisk predstavoval 5,8 milióna.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech