Do obchodných centier sa už nechodí iba nakupovať. V týchto mestách ťa k nákupu rovno zaočkujú

  • V Hlohovci, Prešove a Poprade ťa zaočkujú aj bez registrácie v nákupných centrách
  • Všade sa podáva jednodávková vakcína Janssen
  • Podobne aktivity sa dejú aj u našich susedov, ktorí očkujú aj na hlavnej stanici
očkovanie nákupné centrá
FB/Milan Majerský, TASR via AP Photo/Andreea Alexandru
  • V Hlohovci, Prešove a Poprade ťa zaočkujú aj bez registrácie v nákupných centrách
  • Všade sa podáva jednodávková vakcína Janssen
  • Podobne aktivity sa dejú aj u našich susedov, ktorí očkujú aj na hlavnej stanici

V Trnavskom kraji sa môžu záujemcovia o jednodávkovú vakcínu Janssen od spoločnosti Johnson&Johnson dať zaočkovať rovno po nákupe. V hlohoveckom Tescu totiž spustili očkovacie centrum, kde očkujú ľudí bez registrácie. Informoval o tom na sociálnej sieti primátor mesta Hlohovec Miroslav Kollár.

„Nerečníme, pracujeme. Ideme s očkovaním čo najbližšie k ľuďom – dnes,“ napísal a doplnil, že túto možnosť využil aj futbalista Martin Škteľ, ktorý sa do nákupného centra prišiel dať zaočkovať z Trenčína.

Aj v Poprade sa už bude očkovať proti ochoreniu COVID-19 v nákupnom centre. Očkovacie tímy budú na záujemcov čakať v nedeľu 1. augusta na prízemí v obchodnom centre Max na Dlhých Honoch. Prísť môžu ľudia aj bez registrácie, a to v čase od 10:00 do 18:00. Očkovať budú vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson&Johnson. Informoval o tom Prešovský samosprávny kraj.

Si za to, aby bolo očkovanie proti koronavírusu povinné?

Prvý začal Prešovský kraj

Kraj začal v polovici júla s očkovaním v nákupnom centre v Prešove, teraz nasleduje Poprad. „Reagujeme na záujem o beztermínové očkovanie v obchodnom centre zo strany obyvateľov kraja a svoju ponuku rozširujeme o vakcináciu v ďalšom nákupnom stredisku,“ uviedol kraj. Očkovať budú dva trojčlenné očkovacie tímy záujemcov od 18 rokov veku. Tí si so sebou musia priniesť občiansky preukaz a preukaz poistenca, informuje agentúra SITA.

Predseda prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský na sociálne sieti uviedol, že pilotná akcia mala náramný úspech. Už do druhej hodiny poobede mali zaočkovaných vyše 200 ľudí.

,,Mnohým ľuďom z Prešova a jeho blízkeho i širšieho okolia sme jednoznačne uľahčili prístup k podaniu vakcíny proti koronavírusu. Záujem bol naozaj veľký, preto sme posilnili prvotne jeden očkovací tím o ďalší. Oba tímy mali k dispozícii 300 dávok jednodávkovej vakcíny Janssen od spoločnosti  Johnson&Johnson a 200 dávok v zálohe. V prípade potreby boli pripravené zabezpečiť ďalšie vakcíny z nášho prešovského centra, aby sme vyšli v ústrety všetkým záujemcom,“ informoval Majerský.

V Česku očkujú aj na stanici

Očkovanie v nákupných centrách využívajú aj naši susedia. V hlavnom meste Českej republiky sa záujemcovia môžu zastaviť v obchodných centrách na Smíchově a v Chodvě. V prvom centre dostanú záujemcovia vakcínu od Moderny, v druhom od firmy Pfizer/BioNTech. Okrem toho sa očkuje na hlavnej stanici, kde sa podáva vakcína Janssen od Johnson&Johnson.

Okrem Prahy sa takto očkuje aj v brnenskom obchodnom centre Olympia a v obchodnom centre Forum Nová Karolina v Ostrave.

Zdroje: FB/Miro Kollár, FB/Milan Majerský, SITA, Covid.gov.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech