Do pervitínu sme pridávali kĺbovú výživu. Kučerová vyšetrovateľovi opísala, ako varila drogy

  • Na pojednávaní v kauze Venal 5 čítali výpoveď Kučerovej
  • Tá v nej opisuje, ako drogy pripravovala s Doležajovou ex
  • Jedna je vo väzení, druhá na slobode
Venal
FB/Polícia SR
  • Na pojednávaní v kauze Venal 5 čítali výpoveď Kučerovej
  • Tá v nej opisuje, ako drogy pripravovala s Doležajovou ex
  • Jedna je vo väzení, druhá na slobode

Na špecializovanom trestnom súde prebieha tento týždeň hlavné pojednávanie v kauze Venal 5. Zatiaľ viac ako samotné svedecké výpovede rezonuje zápisnica výsluchu odsúdenej varičky pervitínu Gabriely Kučerovej, ktorá sa v Pezinku čítala. 

Útla žena podľa nedávneho rozsudku Najvyššieho súdu vlastnými rukami uvarila 30 kíl pervitínu v miliónovej hodnote. Za svoje skutky si odpyká 12 rokov a senát jej taktiež uložil trest prepadnutia majetku. Zarážajúce na tom je, že osoba, ktorú bývalá kandidátka Harabinovej strany označila za svojho komplica, je stále na slobode.

Reč je o obvinenej expriateľke Romana Doležaja, Ivane Ambrovej. S tou podľa vlastných slov na samote v dedine Veľký Ostrov Kučerová uvarila 15 kíl pervitínu. O Ambrovej nie je na internete ani zmienka, súd ju vo štvrtok na pojednávanie predvolal ako svedkyňu, no nedostavila sa, zrejme zo zdravotných dôvodov.

Gabriela Kučerová
zdroj: SIU/Barbora Plávalová

Prečo Ambrová do Pezinka neprišla a z akých činov je aktuálne obvinená, sme sa pokúšali zistiť u jej advokátky Jany Kubáňovej. „Prepáčte ja nemám súhlas klientky, aby som poskytovala akékoľvek informácie,“ reagovala. No s istotou vieme povedať, že Ambrová je obvinená a na slobode.

Môžeme sa len domnievať, že je to z dôvodu jej spolupráce s políciou alebo napomáhí pri odkrytí štruktúry seredského drogového podsvetia.

Podľa ženy, ktorá chcela v minulosti zabojovať o parlamentné kreslo a v súčasnosti odsúdenej Kučerovej, jej Ambrová najprv pri výrobe „len“ pomáhala, no pervitín neskôr vyrábala aj svojpomocne. Gabriela Kučerová opísala vyšetrovateľovi presný postup, ako v rodinnom dome na samote drogy uzreli svetlo sveta. 

„Keď sme vyťahovali efedrín v rodinnom dome v Bučanoch, tak mi najskôr pomáhala namáčať lieky do alkoholu, spolu sme ich prefiltrovali, následne sme odparili alkohol, neskôr vo Veľkom Ostrove sme spolu rozvážili tabletky, hydroxid sodný, ktorý sme sypali do kanistra, kde už bol hydroxid sodný s toluénom a pomletými tabletkami, následne som ja tento kanister premiešala, zliala som toluén, ktorý obsahoval rozpustný efedrín, tento som prefiltrovala pomocou vákuovej pumpy, rozliala som ich do troch alebo štyroch päťlitrových bandasiek, do ktorých potom Ivana priliala kyselinu soľnú, tento proces sa pri každej dávke opakoval štyrikrát.“

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá