Do rebríčku amerického Forbes sa dostal aj Slovák

  • Ladislav Kovács sa dostal do celoeurópskeho zoznamu Forbes 30 pod 30
  • Už 6 rokov pôsobí ako profesionálny hráč Counter-strike
  • V rebríčku ho nájdeš v kategórii Šport a hry
  • Ladislav Kovács sa dostal do celoeurópskeho zoznamu Forbes 30 pod 30
  • Už 6 rokov pôsobí ako profesionálny hráč Counter-strike
  • V rebríčku ho nájdeš v kategórii Šport a hry

Americký magazín Forbes každý rok vyhodnocuje celoeurópsky rebríček najúspešnejších mladých talentov s názvom 30 pod 30. Priestor tu dostanú ľudia v 10 rôznych kategóriách a to Umenie a kultúra, Financie, Marketing a médiá, Veda a zdravotníctvo, Šport a hry, Výroba a priemysel, Technológie, Zábava, Predaj a Sociálne podnikanie. Tohtoročný zoznam uvádza 300 úspešných talentov pod 30 rokov, ktoré menia svet európskeho biznisu. Svoje miesto si v ňom našiel aj Slovák Ladislav Kovács.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: Ladislav Kovács Wikimedia

Ladislav je známy aj pod prezývkou GuardiaN a je profesionálny hráč Counter-strike. V rebríčku ho nájdeš v kategórii Šport a hry. 27-ročný rodák z Komárna začal s profesionálnym hraním Counter-strike pred šiestimi rokmi a je jedným z mála hráčov, ktorí dokázali zabodovať vo všetkých troch hrách Counter-strike. Za svoju kariéru vystriedal hneď niekoľko tímov a v roku 2017 prestúpil z Natus Vincere do FaZe Clanu, za ktorý hrá dodnes.

V rebríčku HLTV sa v súťaži hráč roku najlepšie umiestnil v roku 2015 na druhom mieste, minulý rok obsadil 11. pozíciu. Portál playzone.cz ho označil za najlepšieho profesionálneho hráča Česka a Slovenska. V zozname Forbes ho nájdeš ako jediného Slováka. Aj napriek úspechom sa pre portál playzone.cz priznal, že rozmýšľa o ukončení kariéry. „Aj svojej žene som hovoril, že to ešte potiahnem 2-3 roky do tej tridsiatky a uvidíme. Už som aj celkom unavený z toľkého cestovania, byť preč z domu, nevídať sa moc s kamarátmi a tak ďalej. Je to vyčerpávajúce a aj keď to hranie prináša radosť, tak stále myslím aj na to, ako by som chcel byť doma a len tak tráviť čas s kamarátmi a rodinou namiesto hrania na turnaji.“

Kovács sa v roku 2016 zasnúbil s 25-ročnou profesionálnou hráčkou zo Švédska  Ninou „Foxglove“ Flatnesovou.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK