Do Ružinova na eko ľad či do Viedne pred radnicu? Zistili sme, koľko stojí korčuľovanie v Bratislave a okolí

  • Nielen v Bratislave, ale aj v jej blízkom okolí už sprístupnili klziská, kde si môžeš vychutnať skutočnú zimu
  • Atmosferické korčuľovanie sa už stalo súčasťou zimných trhov
  • Tak neseď doma a ber korčule. A ak nemáš, môžeš si ich aj požičať
iceskating
Ilustračný obrázok (unsplash.com)/TASR
  • Nielen v Bratislave, ale aj v jej blízkom okolí už sprístupnili klziská, kde si môžeš vychutnať skutočnú zimu
  • Atmosferické korčuľovanie sa už stalo súčasťou zimných trhov
  • Tak neseď doma a ber korčule. A ak nemáš, môžeš si ich aj požičať

Píšeme len o tých, ktoré spĺňajú dve podmienky – je tam dobrý ľad a čerstvý vzduch. Celoročné korčuľovanie je možno alfou-omegou mnohých, no také to rekreačné, zimné, spojené s pekným šálom, punčom z trhov a kamarátmi či rodinou je typicky predvianočné.

Verejné klzisko v River Parku

Požičanie kurčúľ: 3 eurá

Otvoril ho Mikuláš a nesie sa v znamení bezplatného korčuľovania. Hlavný program začal už včera tanečnou hodinou. Ľadovú plochu otvoril Thomas Puskailer.

Gepostet von River Park am Montag, 3. Dezember 2018

Tradičnú charitatívnu kapustnicu navaril známy šéfkuchár Riverbank Restaurant Jaroslav Žídek. Výťažok z jej predaja bude prostredníctvom Nadácie J&T odovzdaný sociálne slabším rodinám. Klzisko sa rozprestiera na ploche 375 štvorcových metrov a otvorené je od desiatej ráno do desiatej večera. Okrem toho, že si tu môžeš požičať celú výstroj, počnúc korčuľami, končiac prilbou, v servise ti tvoje korčule ešte aj nabrúsia.

Príjemný výhľad na Dunaj, širšie centrum starého mesta a skvelá vianočná atmosféra – presne to ťa čaká.

Hviezdoslavovo námestie

Požičanie korčúľ: 4 eurá (1,5 hod)

Bez korčuľovania na centrálnom bratislavskom námestí by snáď vianoce ani nemohli začať. Klzisko spravuje Staré mesto a tak si môžeš s vianočnými hitmi v ušiach a medovinkou v ruke zakrúžiť spolu s ostatnými nadšencami tohto zimného športu.

View this post on Instagram

Neznášala som zimu. Som letný typ, úplny lev, ktorý sa miluje vyhrievať na slnku. Vždy som v zime trpela….Bolo to pre mňa neskutočne nudné obdobie. Až kým som prestala byť pohodlná a vystavila sa chladu. Začalo to behom. Keďže som v jeden rok mala odbehnúť svoj prvý polmaratón na jar, musela som sa pripravovať v zime. A zistila som, že ma to v zime baví🙋‍♀️ Ten zvláštny pocit, že som pod oblečením spotená, že sa neskutočne zahrievam a zvonku mi odhalenú časť pokožky (väčšinou iba nos a líca😜 obrusuje chlad. Neskôr sa pridalo otužovanie. Pred troma rokmi som objavila bežkovanie a úplne som sa zamilovala do tohto športu. S deťmi sa mi do života vrátili lyže a klzisko. A zrazu mávam akčné zimy, v ktorých ma to totálne baví. Imunitu som mala vždy dobrú, ale posledné roky som superimúnna😉 Stačilo nebyť už pohodlný, a život začal byť opäť o niečo krajší a zaujímavejší. Dnes sme zahájili korčuliarsku sezónu a náš Oli mal premiéru. No kopec srandy sme dnes mali a už sa aj pýtal, kedy pôjdeme opäť. Ako to máte v zime vy? Užívate si ju alebo trpíte?

A post shared by Nakopnem ťa k pohybu😉💪 (@janasimkovic) on

Klzisko je bezplatné, rozkladá sa na ploche 40 x 10 metrov a otvorené je od desiatej do desiatej.

Klzisko pri SC Eurovea

Požičiavanie korčúľ: zdarma

Už je to nejaký ten rok, čo sa začalo pred Vianocami korčuľovať pred Euroveou. Otvorená plocha a čerstvý vzduch sem každoročne láka veľkých aj malých a keď dobre prituhne, vieš si prísť na svoje. Takúto aktívnu rekreáciu oceníš aj počas vianočného prejedania sa. Lebo na čerstvom vzduchu a s vetrom v ofine ti zaručene vytrávi lepšie.

View this post on Instagram

#eurovea #winter #wintersport #iceskating #sun #fun

A post shared by Eurovea (@eurovea) on

V polovici decembra, konkrétne 13.12. by mala byť ľadová plocha dostupná pre všetkých športových nadšencov. Korčuľovať sa budeš môcť denne od jednej do desiatej večer a cez víkendy už od desiatej ráno.

Ľadová plocha pred DK Ružinov

Požičiavanie korčúľ: prines vlastné

Aj Ružinovčania už nejaký ten týždeň majú ku klzisku blízko. Pre domom kultúry vyrástlo koncom novembra pekné klzisko, ľad je umelý, vytvorený švajčiarskou technológiou Glice, informoval portál bratislava.dnes.24.sk.  Je ekologické, nepotrebuje k prevádzke vodu ani teploty pod nulou. Veľkosť 24 x 12 metrov.

Gepostet von Slovenský ženský hokej am Freitag, 6. Dezember 2019

Ide o prvé ekologické klzisko a na korčuľovanie ti postačia obyčajné korčule, treba ich mať však poriadne nabrúsené. Z klziska budeš mať výhľad na vysvietené ruské koleso, ktoré tento rok ozdobí ružinovské Vianoce. Vstup je opäť bezplatný.

Viedeň – Rathausplatz

Vstup na klzisko: 8 eur

Požičiavanie korčúľ: 7.50 eur

Toto je Amerika na dosah. Najzážitkovejšie korčuľovanie, aké si len dokážeš predstaviť. Chodiť za ním nemusíš ďaleko. Vo Viedni, pred Starou mestskou radnicou sa nachádza veľké, vysvietené klzisko. Krásna, no preplnená ľadová plocha má rozlohu až 8-tisíc štvorcových metrov a užiť si ju môžeš sedem dní v týždni od desiatej rána do desiatej večera.

Skvelé je, že Vianocami sa korčuľovanie v historickom centre Viedne nekončí. Vychutnať si ho môžeš až do 1.marca.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK