Do sveta za cenu lepšieho obeda: Prezradíme ti, kde stráviš predĺžený víkend „za drobné“

  • Lacné letenky sú darom pre všetkých cestovateľov
  • Do týchto destinácií sa teraz dostaneš za pár desiatok eur
cestovanie lietadlo
Lacné letenky ťa dostanú kamkoľvek, Unsplash/Mika Baumeister, Nick Morales
  • Lacné letenky sú darom pre všetkých cestovateľov
  • Do týchto destinácií sa teraz dostaneš za pár desiatok eur

Lacné letenky sú skvelým spôsobom, ako navštíviť nové krajiny či destinácie. Írska letecká spoločnosť Ryanair neustále ponúka jedny z najlepších cien na cestovanie po Európe. Ide o jeden z hlavných dôvodov, prečo ročne prepraví stovky miliónov cestujúcich. 

Dokonca aj predpovedá, že v roku 2024 prepraví 200 miliónov ľudí. Šéf spoločnosti Michael O’Leary však varoval pred jednou veľkou zmenou, ktorá sa týka letnej sezóny.

Ako uvádza portál LADbible, počet lietadiel, ktoré bude mať Ryanair k dispozícii počas letných mesiacov, je obmedzený. V kombinácii s vysokým dopytom to bude znamenať jedno – ceny leteniek budú vyššie. „Pravdepodobne to znamená, že aj náš tohtoročný rast bude v Európe obmedzený. Myslím si, že to vedie k vyššiemu cenovému prostrediu v celej Európe na leto 2024. Naše priemerné ceny leteniek v lete 2023 vzrástli o 17 %,“ uvádza O’Leary.

Ak si ešte neuvažoval, kam sa vybrať (či už máš v pláne iba kratší výlet, alebo naopak dlhšiu „oddychovku“), ponúkame ti výber aktuálne cenovo najvýhodnejších destinácií, kam sa dostaneš doslova za pár eur. 

Za 17 eur sa z Bratislavy môžeš pozrieť napríklad do Edinburghu, hlavného mesta Škótska. V tejto destinácii dokážeš dokonale potešiť svoju cestovateľskú dušu. Dá sa tu totiž robiť čokoľvek. Navštíviť môžeš napríklad hrad, ktorý leží na na vrchole Castle Rock s výhľadom na mesto. Vynechať netreba ani Škótske národné múzeum, kam sa dokonca dostaneš bezplatne.

Tip máme aj pre milovníkov prírody. Jednou z najznámejších edinburghských zastávok je Arthur’s Seat, ktorý sa nachádza v parku Holyrood. Táto starobylá sopka leží 251 metrov nad morom a ponúka 360-stupňový výhľad na Edinburgh a Lothians.

Lacné letenky treba vedieť „vychytať“

Ako sa hovorí, trpezlivosť ruže prináša. V tomto prípade ale nepôjde o kvety, ale o výhodnú aprílovú možnosť vycestovať do Bruselu alebo na Cyprus. Jednosmerná letenka ťa vyjde na 15 eur.

Čo ťa čaká v Bruseli? To závisí od tvojej chuti. Neboj sa obdivovať miestne historické pamiatky, múzeá, galérie a nezabudni ani na degustáciu tradičných pochutín. Nevynechaj ani bruselský prístav či opátstvo Rouge-Cloître, ktoré je domovom umeleckých a kultúrnych centier.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa visit brussels (@visitbrussels)

Ani Cyprus svojou krásou a kultúrou nezaostáva a návštevníkom rozhodne má čo ponúknuť. Milovníkom histórie tento malý ostrov ponúka možnosť nasať tradičnú atmosféru v kláštore Kykkos či miestnom archeologickom múzeu s názvom Kourion. 

Ďalšou alternatívou spoznávania Cypru je vydať sa na cestu malebnými vidieckymi oblasťami východnej časti ostrova, kde sa zachovalo tradičné čaro. 

Výhodná aprílová ponuka leteniek zahŕňa aj obľúbenú destináciu plnú módu a kvalitnej gastronómie. Reč je práve o Miláne, kam sa dostaneš za necelých 17 eur. 

Miláno je vo všeobecnosti relatívne malé, vďaka čomu je ideálne na návštevu, pretože sa k väčšine mestských atrakcií a múzeí dostaneš pohodlne pešo. Najkrajšie atrakcie mesta zahŕňajú Duomo di Milano, impozantnú budovu opery, pozoruhodný hrad, starobylé kostoly a veľké množstvo múzeí a umeleckých galérií.

Tí, ktorí sa chcú pokochať talianskou prírodou, si môžu prenajať auto alebo ísť vlakom k jazeru Como. Na jeho brehoch sa nachádzajú očarujúce dedinky ako Bellagio, Varenna, Tremezzo a Menaggio.

Práve požičanie si auta z Milána je najjednoduchší a najpohodlnejší spôsob, ako sa k nemu dopraviť. Ak by si sa ale rozhodol pre vlak, cestovný lístok stojí necelých 5 eur. 

Zdroje: Ryanair, LADbible, Ryanair, Visit Scotland, Visit Brussels, Visit Cyprus, Introducing Milan, YouTube/Hungry Passport

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá