Do tejto krajiny ženy odchádzajú hľadať pravých mužov. Tých doma považujú za nudných a pripitých

  • Do nových krajín ľudia nemusia chodiť len za spoznávaním histórie či pamiatok
  • Južná Kórea pozoruje nárast turistiek, ktoré tu hľadajú niečo úplne iné
Na snímke je muž a žena sediaca na posteli.
Unsplash/doo, charles
  • Do nových krajín ľudia nemusia chodiť len za spoznávaním histórie či pamiatok
  • Južná Kórea pozoruje nárast turistiek, ktoré tu hľadajú niečo úplne iné

Výskumníčka Min Joo Lee z Južnej Kórey si začala všímať, že na ženách z cudziny, ktoré sú ubytované v mládežníckych ubytovniach v meste Soul, je niečo netypické.

Podľa jej slov u nich celkom absentoval záujem o obvyklé turistické lákadlá. Namiesto toho väčšinu dní zostávali vo svojom hosteli, spali alebo pozerali kórejské televízne programy – von sa odvážili až po zotmení. Informuje CNN.

Dostali sa do pozornosti Lee, ktorá ako postdoktorandka na Indiana University Bloomington skúma kórejskú rodovú a rasovú politiku. Jej cieľom bolo zistiť, aký vplyv má rastúci medzinárodný profil kórejskej popkultúry na cestovný ruch.

Po návšteve ôsmich ubytovní a rozhovoroch so 123 ženami, väčšinou zo Severnej Ameriky a Európy, Lee dospela k záveru, že mnohé prilákalo do krajiny to, čo nazýva „efekt Netflixu“.

Poukazuje na televízne hity ako „Crash Landing on You“ či „Goblin“. Muži v nich majú krásne tváre, pekné telá a navyše sú romantickí a trpezliví. To je podľa Lee presný opak toho, čo týmto ženám ponúka opačné pohlavie v ich rodných krajinách, kde si muži čoraz viac posadnutý sexom.

Ženy, s ktorými sa Lee rozprávala, boli kórejskými mužmi doslova fascinované. V seriáloch boli vykreslení ako hrdinovia, ktorí sú v kontakte so svojimi emóciami a sú tiež ochotní prijať svoje „zženštilé stránky“.

Často považovali kórejských mužov za veľmi kultivovaných. Naopak tých, v rodných krajinách opisovali ako zanedbaných a s jednostrannou mysľou. Grace Thornton, 25-ročná záhradníčka z Británie, odcestovala do Soulu v roku 2021 po tom, čo si pozrela K-drámu „Crash Landing on You“ na Netflixe.

Zarazilo ju napríklad, ako sa muži v šou neposmievali ženám na ulici, ako sa to stáva v krajine, z ktorej pochádza. Kórejskí muži sú v jej očiach „gentlemani, zdvorilí, šarmantní, romantickí, rozprávkoví, rytierski aj úctiví“.

Povedala, že celý dojem umocňuje aj to, že sa dobre obliekajú a upravujú. Britov vykresľuje ako tých, ktorí sú pripití a v ruke držia pivo alebo ryby. Odkaz na rybu povedala ako narážku na to, že zoznamovacie aplikácie sú plné fotiek mužov, ktorí v rukách držia svoj úlovok z jazera.

Nie je to však len o mužoch. Mladá záhradníčka priznáva, že doma v Británii vyzerá len veľmi bežne a má rovnaký prízvuk ako väčšina ostatných, jednoducho nič zaujímavé.

V Kórei ju muži považujú za očarujúcu cudzinku, čo jej zaručuje dostatok pozornosti, ktorej by sa doma tak ľahko nedočkala.

Treba tiež povedať, že popularita kórejských televíznych relácií u globálneho publika sa zhoduje s neustálym rastom počtu žien, ktoré sa do Južnej Kórey vybrali za nezvyčajnou turistikou.

Do roku 2019 – posledný rok pred pandémiou – krajinu navštívilo takmer 10 miliónov žien v porovnaní s iba 6,7 ​​miliónmi mužov.

Zdroj: CNN

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá