Dobrá správa pre všetkých knihomoľov. Vo vlakoch ZSSK si môžeš požičať knihu

  • V ôsmych vybraných rýchlikoch si budeš môcť požičať knihy z miniknižnice
  • Akcia prebieha v rámci Týždňa slovenských knižníc
  • V ôsmych vybraných rýchlikoch si budeš môcť požičať knihy z miniknižnice
  • Akcia prebieha v rámci Týždňa slovenských knižníc

Železničná spoločnosť Slovensko sa rozhodla zapojiť do Týždňa slovenských knižníc a od 4. do 10. marca si vo vybraných rýchlikoch môžeš požičať knihy. Asociáciou slovenských knižníc tento rok oslavuje 20. výročie a rozhodli sa ho osláviť sprístupnením kníh verejnosti. Celkovo bude dostupných 150 kníh a v každom rýchliku budeš mať na výber z približne 30 diel.

zdroj: unsplash.com

Mini knižnice nájdeš v jedálenskom vozni, publikáciu si počas cesty prečítaš a železnice ti dôverujú, že ju aj vrátiš na miesto. Zamerajú sa hlavne na kratšie žánre ako poviedky, novely či literatúru faktu. Počas akcie bude po vozňoch chodiť takzvaná knižná hliadka a koho prichytia pri čítaní, ten dostane záložku knižnej hliadky a zľavu do kníhkupectiev Martinus.

„Ja sám som vášnivým čitateľom a pri ceste vlakom rád trávim čas touto užitočnou a príjemnou aktivitou. Teším sa, že sa už tretíkrát podieľame na Týždni slovenských knižníc, ktorý považujem za veľmi prospešnú akciu,“ povedal Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

Knihy sa budú nachádzať v ôsmych rýchlikoch na trase Bratislava – Košice. Cestujúcich upozorňujeme, že knihy sú horľavé. Kompletný prehľad vlakov, kde si môžeš knihy prečítať je takýto:

  • R 600 MILA SEDITA (Košice 04:07 – Bratislava hl. st. 09:47)
  • R 602 Čingov (Košice 06:07 – Bratislava hl. st. 11:47)
  • R 604 Dargov (Košice 08:07 – Bratislava hl. st. 13:47)
  • R 606 Liptov (Košice 10:07 – Bratislava hl. st. 15:47)
  • R 607 ANDREA SHOP.SK (Bratislava hl. st. 12:13 – Košice 17:53)
  • R 609 Spišan (Bratislava hl. st. 14:13 – Košice 19:53)
  • R 611 FIXINELA(Bratislava hl. st. 16:13 – Košice 21:53)
  • R 613 TERMIX NIKA (Bratislava hl. st. 18:13 – Košice 23:53)

Zdroj: slovakrail.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech