Dobrá správa! Tieto linky MHD budú v Bratislave premávať zadarmo

  • Vybrané linky MHD budú určité obdobie voziť cestujúcich zadarmo
  • Mesto chce zabezpečiť plynulú a rýchlu dopravu tým, že motivuje ľudí presadnúť z áut do MHD
  • Vybrané linky MHD budú určité obdobie voziť cestujúcich zadarmo
  • Mesto chce zabezpečiť plynulú a rýchlu dopravu tým, že motivuje ľudí presadnúť z áut do MHD

Pre výstavbu diaľnice D4, rýchlostnej cesty R7 (pre prestavbu mimoúrovňovej križovatky Prievoz) a pre výstavbu podzemného kruhového objazdu na rekonštruovanej časti ulice Mlynské nivy čakajú Bratislavu rozsiahle dopravné obmedzenia. Pre odľahčenie ciest a plynulosť dopravy chce hlavné mesto motivovať verejnosť k používaniu MHD. Tá bude na niektorých linkách určité obdobie voziť zadarmo úplne všetkých občanov bez rozdielu.

„Od pondelka 18. februára až do konca marca budú môcť všetci cestujúci na linkách 201, 202, 212, 75 a X72 jazdiť zadarmo. Okrem toho BID ponúka v tomto čase aj 50% zľavu z týždenného cestovného lístka, ktorý si zakúpite prostredníctvom aplikácie IDS BK. Zvládneme to!“ píše primátor Matúš Vallo na svojej stránke.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: Facebook Matúš Vallo má rád Bratislavu

„Na týchto linkách vďaka bus pruhom dokážeme garantovať rýchlosť prepravy MHD a zároveň na týchto úsekoch potrebujeme maximálne odľahčiť individuálnu dopravu. Každý cestujúci, ktorý na tejto trase vystúpi z auta a prejde na MHD, zároveň pomôže k riešeniu ťažkej dopravnej situácie,“ uviedol magistrát.

Bratislavská integrovaná doprava (BID) ako koordinátor Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK), ponúka v tomto čase navyše aj 50% zľavu z týždenného cestovného lístka, ktorý si cestujúci zakúpia prostredníctvom mobilnej aplikácie IDS BK.

Dopravný podnik Bratislava ráta s určitým výpadkom príjmov, ktorý vopred nie je možné vyčísliť. Avšak benefitom môžu byť noví pravidelní cestujúci, ktorí presadnú z áut do autobusov a stanú sa z nich platiaci zákazníci. 

Bratislavu dlhodobo trápia zápchy tvorené osobnými automobilmi. Tento problém nedokážu trvalo vyriešiť ani obchvaty, nakoľko sa potom periférie stávajú atraktívnejšie a cesty sa opäť upchávajú.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech