Dobrodružné potulky v korunách stromov

Snímka obrazovky 2021-09-09 o 12.56.00
SLOVAKIA TRAVEL

Už ste navštívili Chodník korunami stromov v Bachledke? Nájdete ho v srdci Pieninského národného parku a užijete si tu nielen výhľad na štíty Belianskych Tatier či Zamagurie, ale aj kopec zábavy!

Bachledova dolina má svoje čaro v každom ročnom období. Vzhľadom na záver leta a príchod jesene je to však jasná voľba pre rodiny s deťmi. Príjemné počasie totiž praje všetkým zážitkom, ktoré tento kút Slovenska ponúka. Na chodník korunami stromov sa môžete pohodlne dopraviť lanovkou, ale dostanete sa k nemu aj cestou okolo Jezerského jazera, ktorá je dlhá 4 km, takže jej zdolanie si vyžaduje istú kondíciu. Samotný chodník je plný zábavných, ale aj poznávacích zastávok. Z informačných tabúľ sa dozviete zaujímavé informácie o faune, flóre a živote miestnych lesov, ich ochrane, ale aj ničivej sile počasia. Chodník je dlhý celkovo 1,2 kilometra, ale zvládnuť by ho mali aj tí najmenší, pretože je bezbariérový! K dispozícii máte aj požičovňu kočiarov či nosičov, ak by ste predsa len nechceli riskovať, že prechádzka bude pre vaše ratolesti náročná. Na konci chodníka bude pre deti určite odmenou možnosť šmyknúť sa z 32 metrov vysokej vyhliadkovej veže na tobogáne a poloziť si na pochôdznej sieti v strede panoramatickej terasy. A azda každý ocení samotný výhľad, vďaka ktorému budete mať ako na dlani štíty Belianskych Tatier, unikátnu scenériu Pienin i malebné Zamagurie.

zdroj: SLOVAKIA TRAVEL

Objavte aj Kráľovstvo lesa

V Bachledovej doline sa určite nudiť nebudete. Nájdete tu najdlhšiu bobovú dráhu v Tatrách, ako aj rozhľadňu. V blízkosti Chodníka korunami stromov nedávno vyrástlo Kráľovstvo lesa, dobrodružné lesné detské ihrisko pre celú rodinu, ktoré bude otvorené do októbra, potom zase až od mája. 24 atrakcií od výmyslu sveta uspokojí aj najnáročnejšie detváky, ktoré sa vybláznia na kĺzačkách, lanových dráhach či mega trampolíne. Čaká ich tu tiež pevnosť rytierov Dračieho hradu, Pavúkov domček, baranidlo či Pokuston – herná zostava pre najmenších návštevníkov už od troch rokov. A hoci na hry by sme nemali byť nikdy príliš dospelí, pokojnejšie chvíle sa na Bachledke dajú zažiť na ďalšej miestnej novinke – na e-bikoch, ktoré sa dajú zapožičať pri nástupnej stanici kabínovej lanovky. Máme aj tip pre milovníkov pešej turistiky – na vrchol Spišskej Magury sa dostanete z Bachledovej doliny, z Malej Frankovej alebo z Jezerska. Chodník korunami stromov je otvorený počas celého roka. V zime je v areáli k dispozícii lyžiarska škola, sánkarská dráha, lyžovanie na menčestri, bežecké lyžovanie na hrebeni Spišskej Magury, nezabudnuteľné nočné lyžovanie a snowtubing.  Viac cestovateľských inšpirácií ponúka www.slovakia.travel.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech