Dobrovoľníci z McDonald’s Slovensko zozbierali viac než tonu odpadu počas Svetového čistiaceho dňa

  • Svetový čistiaci deň, ako už z názvu vyplýva, je každoročné medzinárodné podujatie, zamerané na boj proti problému skládkovania a jeho vplyvu na našu planétu.
  • Dobrovoľníci, neziskové organizácie, spoločnosti a ich zamestnanci aj tento rok spojili svoje sily aby vyčistili miestne parky, spoločenské priestory či lokálne skládky.
  • Svetový čistiaci deň, ako už z názvu vyplýva, je každoročné medzinárodné podujatie, zamerané na boj proti problému skládkovania a jeho vplyvu na našu planétu.
  • Dobrovoľníci, neziskové organizácie, spoločnosti a ich zamestnanci aj tento rok spojili svoje sily aby vyčistili miestne parky, spoločenské priestory či lokálne skládky.

Na Slovensku sú hlavnými podporovateľmi akcie organizácia Upracme Slovensko (organizovanie samotného podujatia a koordinácia dobrovoľníkov) a TrashOut (aplikácia na lokalizáciu skládok s tuhým odpadom). Kým minulý rok iniciatívu podporovala napríklad spoločnosť Tesco, tento rok opraty prebrali firmy ako Redox, dm-drogerie markt, High Brõws či Gambrinus, ktorý bol zároveň generálnym partnerom Upracme Slovensko 2020. Svetový čistiaci deň sa mimoriadne vydaril, keď tisícky dobrovoľníkov vyzbierali niekoľko ton odpadu. Spoločnosť SmartHead pre vás vybrala štyri najzaujímavejšie aktivity, ktoré pri tejto príležitosti prebehli. Pozrime sa na ne bližšie.

V rámci Svetového čistiaceho dňa prispeli svojou troškou k čistejšej planéte aj zamestnanci McDonald’s Slovensko. Tí na trinástich rôznych miestach po celom Slovensku vyzbierali dohromady viac ako jednu tonu odpadkov. To ale nie je žiadnym prekvapením, McDonald’s je známy svojou starostlivosťou o okolie svojich pobočiek a tiež separáciou odpadu zo svojich obalov už viac ako 18 rokov. Zapojenie sa spoločnosti do takejto aktivity je tak iba akýmsi podčiarknutím dlhoročnej snahy prispievať k čistejšej a zdravšej planéte.

zdroj: Accace

Zamestnanci Accace Slovensko sa rovnako nenechali zahanbiť a tak ako stovky ďalších dobrovoľníkov pomohli neziskovým organizáciám počas Bratislavského týždňa dobrovoľníctva. Accace-áci objavili park neďaleko Krížnej a neváhali zašpiniť si ruky pri jeho upratovaní. Spolu zozbierali 30 vriec odpadu, trávy, a ďalších nečistôt. Napriek tomu, že upratovanie trvalo celý deň, odmenou boli krásne vyčistený park a nezaplatiteľný pocit dobre vykonanej práce.

Do tretice vyzbrojení rukavicami a vrecami vyrazili vyčistiť neďaleký les v bratislavskej Dúbravke zamestnanci Silnej Spinky. Podarilo sa im vyzbierať niekoľko kilogramov odpadu a na počudovanie medzi nimi našli aj také kuriozity ako rozbitý riad, staré hračky, či niekoľko pneumatík.  Viac než množstvo zozbieraného odpadu im však spravil radosť pohľad na les v takej podobe, ako by mal byť: čistý a bez nečistôt po prítomnosti človeka.

zdroj: Silna Spinka

V neposlednom rade aj zamestnanci Dedoles-u priložili ruku k dielu a zúčastnili sa dobrovoľníckej akcie s názvom „Naše mesto“. Dobrovoľníci pomohli s obnovou športového komplexu v Pezinku, kde vynovili časť zábradlia a tribúny miestneho futbalového štadióna. Odteraz si budú môcť fanúšikovia vychutnať napínavé zápasy z dôstojných a pohodlných miest.

Práca na čistejšej budúcnosti však nie je iba jednodňová záležitosť. Vyžaduje si nekončiacu snahu a adaptáciu na nové, zelenšie a udržateľnejšie pracovné procesy. V tomto duchu by sme radi ocenili spoločnosť Gambrinus, ktorá bola tohtoročným generálnym partnerom Upracme Slovensko.  Gambrinus sa okrem toho rozhodol nahradiť PET fľaše svojich produktov sklenenými, čo priamo znížili produkciu plastov na Slovensku o 150 ton. Gambrinus ale ide so svojimi aktivitami v tejto oblasti ešte ďalej a pre rok 2020 si dal záväzok, že za každú predanú fľašu vyčistí z prírody 0,5kg odpadu. Veľká pochvala!

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech