Vyostrená televízna debata medzi Záborskou a Žifčákom je na spadnutie. Liehovisti sa nevzdávajú sna o cirkvi

  • K slovám Anny Záborskej o liehovistoch sa opätovne vyjadril aj komik Gabriel Žifčák
  • Facebookové doťahovačky ho očividne unavujú, Záborskú tak pozval do televíznej debaty
žifčák, záborská
Facebook/Svedkovia Liehovovi TASR/Jakub Kotian
  • K slovám Anny Záborskej o liehovistoch sa opätovne vyjadril aj komik Gabriel Žifčák
  • Facebookové doťahovačky ho očividne unavujú, Záborskú tak pozval do televíznej debaty

Kauza medzi Annou Záborskou a Svedkami Liehovovými prebieha už nejaký ten týždeň a v posledných dňoch sa dosť vyostruje. Všetko to začalo otvoreným listom, v ktorom liehovisti žiadajú Záborskú o pomoc.

Cieľom listu bolo, aby nová Splnomocnenkyňa pre ochranu vierovyznania zabojovala za ich náboženskú slobodu a presvedčenie. 

Účastníci sporu sa nedávno stretli pri natáčaní relácie RTVS Pumpa, kde Záborská Žifčákovi adresovala tvrdé slová. Ako píše portál Pluska, Záborská Svedkov Liehovových údajne označila za sodomistov a vyjadrila sa, že s nimi komunikovať nebude.

Záborská na príspevky na sociálnych sieťach týkajúcich sa týchto vyjadrení reagovala takmer ihneď. Vo svojom statuse uviedla, že osobne považuje hranicu medzi humorom a ľudským právom za dostatočne jasnú, a preto sa k tejto záležitosti už viac vyjadrovať nebude. Svedkovia Liehovovi príspevok zdieľali a prisľúbili, že v stredu zareagujú.

Ako liehovisti sľúbili, tak sa aj stalo. Ako informuje portál TV Noviny, predstavený liehovistov, komik Gabo Žifčák povedal, že sme tu ako za komunizmu, kedy sú si všetci rovní, no niektorí sú rovnejší. 

„Pani Záborská píše, že náboženstvo nemá byť zámerom podnikania a získania peňazí. S tým plne súhlasím,“ pýta sa splnomocnenkyne Žifčák a dodáva, že Vatikánska banka je najbohatšou na svete a disponuje najväčším kapitálom. 

Myslíš si, že by mali byť Svedkovia Liehovovi zaregistrovaní ako oficiálna cirkev?

Hoci Záborská liehovistom pomôcť odmietla, Žifčák sa nevzdáva a je rozhodnutý splniť všetko potrebné k registrácii. „Vyzbierame podpisy, splníme všetky právne náležitosti a odovzdáme všetko na ministerstve kultúry. My sme ju ako splnomocnenkyňu požiadali o pomoc, ale neznamená to, že to nezvládneme aj bez nej,“ konštatuje. 

Podľa niektorých ľudí, no najmä podľa Záborskej, ide o žart. Žifčák to však myslí vážne a tvrdí, že nie sú recesistická cirkev. „S pani Záborskou by som sa rád stretol tvárou v tvár v televíznej debate. Dúfam, že moju výzvu prijme,“ uzatvára svoj vyjadrenie komik. 

Zdroje: Pluska, TV Noviny

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK