Dokonalý darček existuje: Aerolinky spustili masívny „výpredaj leteniek“ za extrémne nízke ceny

  • Rakúske aerolinky majú ponuku, ktorej ťažko odolať
  • Pohodlným lietadlom s občerstvením sa dostaneš na najobľúbenejšie miesta už od pár eur
Na snímke prvý let spoločnosti Austrian Airlines z Viedne do Košíc
TASR/Milan Kapusta
  • Rakúske aerolinky majú ponuku, ktorej ťažko odolať
  • Pohodlným lietadlom s občerstvením sa dostaneš na najobľúbenejšie miesta už od pár eur

Možno sa ti zdá, že cestovateľská sezóna je poriadne ďaleko, veď ešte ani neboli Vianoce, no možno práve letná dovolenka či jarný výlet do zahraničia môže byť pre tvojich blízkych úžasným darčekom. V týchto mesiacoch totiž aj medzi Slovákmi obľúbené aerolinky Austrian Airlines ponúkajú spiatočné letenky za bezkonkurenčné ceny.

Ako uvádza portál Pelipecky, do obľúbených destinácií a späť domov sa dostaneš už od 89 eur. Konkrétne si za túto sumu môžeš vychutnať aprílový zájazd do Barcelony. Koncom štvrtého mesiaca v roku už teploty v tomto obľúbenom španielskom meste dosahujú takmer 20 stupňov Celzia.

Ak však vydržíš ešte dva mesiace, na konci júna sa za necelých 100 eur dostaneš do talianskeho Neapolu. Za rovnakú cenu si tiež môžeš vybrať španielsku Palmu na ostrove Malorka.

Letná sezóna

Ako sme v úvode sľúbili, letenky za výhodné ceny si teraz môžeš zaobstarať aj na letné mesiace. Za 109 eur sa z hlavného mesta susedného Rakúska dostaneš do španielskej Valencie a naspäť, a to aj v júli, auguste či ešte v septembri. Rovnaké podmienky platia aj v prípade talianskej destinácie Catania na ostrove Sicília.

Valencia je medzi dovolenkármi známa skutočne exotickými horúčavami. Zaujímavou štatistikou je, že poriadne slnečné žiarenie tu máš zaručené priemerne až 300 dní v roku.

Navyše, priemerná ročná denná teplota je 19 stupňov. Nás však zaujíma leto. Podľa Climates to Travel tu v júli teplota priemerne neklesne pod 20,9 stupňa Celzia, zatiaľ čo maximálna je takmer 31 stupňov. Navyše, v auguste teploty vo Valencii ešte mierne narastú.

Odletíš z Košíc

Ponuky na webe pelikan.sk ti ušetria aj cestu do Viedne. Krásny výlet si môžeš urobiť aj z košického letiska, konkrétne v máji za 179 eur dostaneš spiatočnú letenku na Malorku alebo Barcelony. Stačí sa len zamyslieť nad tým, či preferuješ ostrovnú exotiku alebo veľkomestské možnosti.

Austrian Airlines

Ako píšu Pelipecky, rakúske aerolinky svojim pasažierom ponúkajú kvalitné služby aj v ekonomickej triede. Letenky v spomínaných cenách zahŕňajú sedenie práve v tejto sekcii lietadla s jedlom a pitím. Taktiež máš možnosť online check-inu a palubný servis. Bez príplatkov si môžeš zobrať dve príručné batožiny, ktoré by spolu nemali presiahnuť hmotnosť 10 kilogramov.

Lietadlá Austrian Airlines disponujú ergonomickými sedadlami s relaxačnou funkciou. Tie ti zaručujú pohodlie aj počas dlhého letu. Okrem toho ťa v lietadle automaticky privíta personál aj s občerstvením a širokou ponukou nápojov. Na palube nechýba ani multimediálny systém s mnohými filmami pre všetky vekové kategórie alebo elektronickými časopismi.

Slováci chcú cestovať

Ako sme ťa informovali, Slováci sa aj napriek rastúcej inflácii nechcú vzdať cestovania a dovoleniek. Vyššie ceny neodrádzajú takmer štvrtinu z nás.

Podľa výsledkov prieskumu agentúry STEM/Mark je 40 percent Slovákov ochotných vzdať sa návštev reštaurácií, no ešte väčšej časti nerobí problém zrieknuť sa nového počítača alebo mobilu. Pri cestovaní však vyše polovica respondentov uviedla, že sa nevzdáva, ale vyhľadáva rôzne alternatívy, ako lacnejšie spôsoby prepravy či ubytovania alebo si jednoducho výlety skracujeme.

Navyše, 56 percent Slovákov uviedlo, že kvôli cestovaniu radšej obetujú množstvo iných vecí. Radi totiž spoznávajú kultúru a život v iných krajinách. 

Taktiež stále väčšiemu počtu Slovákov nestačia tradičné stredomorské destinácie. Vyhľadávajú rôzne exotiky s priamymi letmi z Bratislavy a Košíc. Počas posledného leta sme najčastejšie cestovali do Grécka, Turecka, Chorvátska, na Cyprus a do Egypta.

Zdroje: Pelipecky, Free Tours by Foot, Climates to Travel, pelikan.sk, archív SIU

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá