Dom pri mori či byt za minimálne ceny. V týchto krajinách nakúpiš najlacnejšie nehnuteľnosti

  • Ceny realít na Slovensku sú rekordné a v dôsledku toho mnohí ľudia uvažujú nad odchodom do inej krajiny
  • Na výber je viacero možností
sťahovanie
Unsplash/Markus Spiske, Roberto Nickson
  • Ceny realít na Slovensku sú rekordné a v dôsledku toho mnohí ľudia uvažujú nad odchodom do inej krajiny
  • Na výber je viacero možností

Realitná situácia je na Slovensku kritická. Iba pred pár dňami sme ťa informovali, že dopyt po nehnuteľnostiach a ich ceny stúpajú, no ponuka stále klesá. V dôsledku toho mnohí ľudia zvažujú investíciu do realít mimo Slovenska. 

Krajín je dosť, no len niektoré ti dokážu zabezpečiť lacnú nehnuteľnosť. Vybrali sme top krajiny, nad ktorými by si mal pouvažovať. 

Za euro v Taliansku

Prvou krajinou, na ktorú sa pozrieme, je Taliansko. Práve Taliansko je nie len veľmi obľúbenou dovolenkovou destináciou, no tiež miestom na život. Vďačiť za to môže nádhernej scenérii a rôznorodosti, vďaka ktorej si na svoje príde takmer každý.

Investovať do nehnuteľnosti v Taliansku môže každý, no nie každý dokáže investovať rozumne a výhodne. Ak by za tebou niekto prišiel s tým, že ti predá dom za jedno euro, išiel by si do toho? Tento návrh nie je výmysel, ale realita. 

Krajina chce do spustnutých miest vdýchnuť nový život. Oficiálne údaje hovoria, že v Taliansku už roky registrujú jednu z najnižších mier pôrodnosti v Európe. V priebehu nasledujúceho polstoročia by mohli Taliani stratiť pätinu svojej populácie.

Už dnes sa objavujú ponuky jednoeurových domčekov relatívne často. Starostovia by pritom radi ponúkli omnoho viac. Narážajú však na problém, pretože často nevedia vystopovať majiteľov opustených domov, a tak ostávajú v rukách osudu.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Italy 🇮🇹 Benvenuti a tutti! (@italy)

V iných prípadoch však domy ponúkajú na predaj. Ponuky nájdeš v rámci celej krajiny. Niektoré kúpy prichádzajú s podmienkou, že nový majiteľ dom zrenovuje do troch rokov, inak bude patriť opäť pôvodným majiteľom.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Travel Tables, JTG Travel, Budget Travel Buff, Numbeo

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá