Dom priamo na pláži alebo byt za pár drobných. Tieto krajiny ponúkajú bývanie za prívetivé ceny

  • Ceny realít na Slovensku sú rekordné a v dôsledku toho mnohí ľudia uvažujú nad odchodom do inej krajiny
  • Na výber je viacero možností
reality, nehnuteľnosti
Ilustračný obrázok, Unsplash/Markus Spiske, Roberto Nickson
  • Ceny realít na Slovensku sú rekordné a v dôsledku toho mnohí ľudia uvažujú nad odchodom do inej krajiny
  • Na výber je viacero možností

Ceny nehnuteľností na Slovensku sú na historických maximách, v dôsledku čoho si nové bývanie nemôže dovoliť hocikto. Tí, čo túžia po novom bývaní, tak hľadajú nehnuteľnosti aj mimo Slovenska.

Krajín je dosť, no len niektoré ti dokážu zabezpečiť lacnú nehnuteľnosť. Vybrali sme top krajiny, nad ktorými by si mal pouvažovať. 

Za euro v Taliansku

Prvou krajinou, na ktorú sa pozrieme, je Taliansko. Práve Taliansko je nie len veľmi obľúbenou dovolenkovou destináciou, no tiež miestom na život. Vďačiť za to môže nádhernej scenérii a rôznorodosti, vďaka ktorej si na svoje príde takmer každý.

Investovať do nehnuteľnosti v Taliansku môže každý, no nie každý dokáže investovať rozumne a výhodne. Ak by za tebou niekto prišiel s tým, že ti predá dom za jedno euro, išiel by si do toho? Tento návrh nie je výmysel, ale realita. 

Krajina chce do spustnutých miest vdýchnuť nový život. Oficiálne údaje hovoria, že v Taliansku už roky registrujú jednu z najnižších mier pôrodnosti v Európe. V priebehu nasledujúceho polstoročia by mohli Taliani stratiť pätinu svojej populácie.

Už dnes sa objavujú ponuky jednoeurových domčekov relatívne často. Starostovia by pritom radi ponúkli omnoho viac. Narážajú však na problém, pretože často nevedia vystopovať majiteľov opustených domov, a tak ostávajú v rukách osudu.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Italy 🇮🇹 Benvenuti a tutti! (@italy)

V iných prípadoch však domy ponúkajú na predaj. Ponuky nájdeš v rámci celej krajiny. Niektoré kúpy prichádzajú s podmienkou, že nový majiteľ dom zrenovuje do troch rokov, inak bude patriť opäť pôvodným majiteľom.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Travel Tables, JTG Travel, Budget Travel Buff, Numbeo

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá