Dom snov ťa ochráni pred zombíkmi aj koronou. V najdrahšom je bonus viac toaleťáku a Biblia

  • Spoločnosť Haus tlačí inteligentné domy na 3D tlačiarni
  • Môžu byť postavené na akomkoľvek pozemku bez potreby napojenia na inžinierske siete
  • Architekti tvrdia, že ich stavby sú „odolné voči zombie“, antivírusové a antibakteriálne
BeFunky-collage-3
Haus.me
  • Spoločnosť Haus tlačí inteligentné domy na 3D tlačiarni
  • Môžu byť postavené na akomkoľvek pozemku bez potreby napojenia na inžinierske siete
  • Architekti tvrdia, že ich stavby sú „odolné voči zombie“, antivírusové a antibakteriálne

Prednedávnom spoločnosť Haus predstavila domy, ktoré sú sebestačné, inteligentné, môžu ti ich postaviť kdekoľvek na svete a ešte ťa ochránia pred vírusmi. Architekti ich sami nazývajú ako „zombie-proof“, odolné voči zombie, voči prasacej chrípke, korone a ďalším pandémiám, ktoré nás v budúcnosti čakajú. 

Spoločnosť novými modelmi domov vyzýva žiť ľudí mimo bežné miesta, preč od civilizácie, pretože v súčastnosti to je možné aj so zachovaním moderného spôsobu života.

zdroj: Haus.me

Domy sami postavia a zariadia, s technológiou využívania slnečnej energie a recyklovaním vody. Môžu byť postavené na akomkoľvek teréne bez potreby napojenia na inžinierske siete.

Nepotrebujú ani špeciálne základy alebo inštalačné procesy, Haus hovorí, že môžu ísť na akýkoľvek plochý pozemok.

Predplať si dom ako Spotify, na výber sú 3

Existujú tri modely domov, od veľmi jednoduchých až po luxusný rodinný dvojposchodový dom. Najlacnejší dom, ktorý sme ti zatiaľ prezentovali, je najmenší, má 36 metrov štvorcových a stojí 59 900 eur. Avšak tí, ktorí sú zvyknutí na mesačné splátky, si môžu dom predplatiť ako iné služby. 

V balíčku je zahrnutá 10-ročná záruka. Splátky začínajú od 1 000 dolárov za mesiac a po dobu prvých dvoch rokov sú splátky znížené o 10%.

Dom poháňa solárna energia a dá sa ovládať na diaľku. Vo svojom vnútri má zabudovanú pokročilú kontrolu kvality vzduchu HEPA, ktorý zabezpečuje 99,9 % antibakteriálnu a antivírusovú ochranu. Stavby nevyžadujú ani žiadne stavebné povolenia.

zdroj: Haus.me

Druhý dom je dvakrát taký veľký. Je plne vybavený, vrátane pohárov na víno či grilu. Cena splátky začína na niečo vyše 2 000 dolárov a taktiež je v balíku zahrnutá aj 10-ročná záruka spolu s 10 % znížením splátok počas prvých dvoch rokov. 

Na Ukrajine už je postavený prvý model, na ktorý čaká niekoľko tisíc ľudí.

zdroj: Haus.me

Tretí dom je najväčší, najluxusnejší, má 2 podlažia a je absolútnou novinkou. Rozloha domu je okolo 150 metrov štvorcových. Cena je ešte otázna, spoločnosť na svojich stránkach uverejnila sumu splátky od 1 milóna, avšak nie je zrejmé za aké časové obdobie to bude, ani koľko stojí samotná celá stavba. 

Architekti ponúkajú tiež špeciálny balíček „Zombie apokalypsy“, ktorý obsahuje pancierové zasklenie, výstražný systém, úložný priestor na toaletný papier navyše či Bibliu. 

 

Veľké okná, oblé hrany a elegantný biely exteriér nesú prvky kozmickej lode s futuristickým zabudovaným snímačom odtlačkov prstov. Každý aspekt domácnosti sa dá ovládať pomocou aplikácie – teplota, vlhkosť a množstvo spotrebovanej energie.

Možno najatraktívnejší zo všetkých je systém čistenia vzduchu, ktorý má chrániť obyvateľov pred vírusmi a baktériami.

zdroj: Haus.me

Hoci domy nebudú pripravené na prvé dodanie až do októbra, záujem tu je. CEO Max Gerbut prezradil pre Business Insider, že spoločnosť už má viac ako 19-tisíc žiadostí o kúpu a 40 predobjednávok, a to ešte predtým, ako sa jednotka oficiálne predstavila na verejnosti.

Haus predstaví svoje prvé jednotky v septembri a kupujúci, ktorí prejavia záujem, môžu jednotku vyskúšať a vidieť inteligentný dom v akcii.

zdroj: Haus.me
Zdroje: Business Insider, haus.me

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK