Dom zadarmo, v ktorom bývaš za pár dní. Títo muži stavajú príbytky z bambusu aj sena

  • Domy, ktoré stavajú títo muži, sú absolútnymi unikátmi
  • Sú také jednoduché, až sú dokonalé
  • Tieto kanály sledujú na YouTube už milióny ľudí
domy
Na snímke John Plant, couriermail.com | youtube.com/ Primitive Survival Tool
  • Domy, ktoré stavajú títo muži, sú absolútnymi unikátmi
  • Sú také jednoduché, až sú dokonalé
  • Tieto kanály sledujú na YouTube už milióny ľudí

Ceny nehnuteľností stúpajú rovnako ako ceny všetkého a predpokladá sa, že tento trend sa len tak rýchlo nezastaví. Predstav si, že v tejto situácii by ti niekto ponúkol, že ti postaví vlastný dom už za 2 týždne, a v porovnaní so štandardnou cenou domu za jej smiešny zlomok. Malo by to však jeden háčik. Tento dom by bol z tých najprimitívnejších materiálov. 

„Otec” všetkých podobných kanálov

Mnoho ľudí môže robiť to isté, avšak nielenže jeden bude vždy najlepší, ale taktiež jeden bude navždy ten, kto bol prvý. Aktuálne je YouTube doslova zaplavený podobnými kanálmi, avšak ten úplne prvý s názvom Primitive Technology založil John Plant z Austrálie. 

Už od roku 2015 na YouTube ukazuje, ako si len za pomoci vlastných rúk a materiálov, ktoré sa dajú nájsť v prírode, postaviť svoj vlastný príbytok. Ľudia jeho videá milujú, pretože na nich detailne zobrazuje všetky precízne procesy, z ktorých sa dá mnoho naučiť. 

Faktom však je, že John už v takomto primitívnom domčeku bývať naozaj nemusí. YouTube mu totiž spraví cca 0,5 až 1 milión dolárov ročne. Niet sa preto čo čudovať, že jeho koncept inšpiroval mnohých ďalších, či už viac alebo menej serióznych. 

Zabudni na moderné technológie

Keď si títo dvaja muži v roku 2015 zakladali YouTube kanál, celkom určite im ani len nenapadlo, že v roku 2022 budú mať takmer 7 miliónov odberateľov z celého sveta. O ich úspechu a zaujímavosti ich konceptu svedčí aj to, že ich videá majú dokopy viac ako miliardu zhliadnutí. 

Ich kanál sa volá Primitive Survival Tool a virálnym sa stal ešte v roku 2018, kedy títo dvaja zruční muži zazdieľali z Kambodže video, ako za 2 týždne postavili „tajný” podzemný dom, ktorý obklopoval bazén. 

Ako informoval portál Daily Mail, dokázali to len za pomoci tých najprimitívnejších technológií a tých najstarších a najviac obyčajných materiálov, ktoré sú prakticky zadarmo. Konkrétne v tomto prípade napríklad použili na skelet domu hrubšie konáre zo stromu. 

Okolo domu následne vykopali jamu slúžiacu ako bazén a vydláždili ju ručne vyrobenými kachličkami. Tie boli vyrobené z rovnakého materiálu ako strecha, a to z mixu blata z rieky a piesku. Z tohto materiálu vytvarovali požadované časti a vytvrdili ich nad ohňom. Na dokončenie celej stavby ešte použili drevo z bambusu a kamene.

Toto video je aktuálne na ich kanále stále najsledovanejším, avšak do dnešného dňa pribúdajú ďalšie, ktoré majú taktiež milióny videní.

Všetky z nich spája jedna vec – toto zručné duo používa na výrobu svojich domov stále tie najprimitívnejšie materiály a postupy. Preto je dychberúce, že ich domy vyzerajú ako drahé klenoty od tých najrenomovanejších architektov. 

Ak chceš vidieť, ako vyzerá napríklad hobití domček postavený za 25 dní či dom postavený z bambusu a blata, ich kanál si určite nenechaj ujsť. 

Pozor na fake videá

Po tom, čo sa stali tieto videá virálnymi, sa s nimi na YouTube akoby roztrhlo vrece. Upozorňuje na to viacero portálov a napríklad Guidesify hovorí o tom, že drvivá väčšina z nich pochádza z Kambodže.

Spoločné majú to, že vznikli prakticky z noci do rána a hlavnými hviezdami ich videí sú vždy nejakí dvaja muži, ktorí stavajú nejaké dychberúce domčeky prakticky zo vzduchu. 

Viaceré portály preto začali upozorňovať na to, aby si ľudia dali pozor, koho začnú sledovať, pretože je veľmi pravdepodobné, že väčšina týchto kanálov patrí pod nejakú jednu profesionálnu spoločnosť, ktorá na podobných fake videách zarába milióny a natáča ich niekde v profesionálnom štúdiu. 

Prvotný koncept výstavby z tých najstarších a najlacnejších materiálov je však veľmi zaujímavý a zrejme je len otázkou času, kedy sa tohto „biznis plánu” niekto chytí aj u nás. 

Zdroje: MessyNessyChic, Daily Mail, Guidesify

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá