Domáci schnitzel či magická katedrála. Objav krásy lákavej, no neopozeranej destinácie

  • Slováci majú možnosť letieť do Nemecka za výhodnú cenu
  • Objav krásy mesta na západe krajiny
  • Do Kolína nad Rýnom sa dnes dostaneš za menej ako 45 eur
Ilustračný obrázok, Pixabay.com
  • Slováci majú možnosť letieť do Nemecka za výhodnú cenu
  • Objav krásy mesta na západe krajiny
  • Do Kolína nad Rýnom sa dnes dostaneš za menej ako 45 eur

Kolín nad Rýnom je mesto v západnej časti Nemecka, ktoré sa nachádza neďaleko ďalších veľkých miest ako Düsseldorf, Essen, Duisburg, Dortmund či Wuppertal. Mesto s bohatou históriou a kultúrou sa nachádza na obidvoch brehoch rieky Rýn, ktorá mu dodáva charakteristický vzhľad a čaro.

Slováci sa do tejto netradičnej destinácie môžu dostať za približne hodinu a pol z letiska Viedeň-Schwechat. Výhodou je cenová dostupnosť leteniek, ktorá je v súčasnosti na veľmi dobrej úrovni. Pokiaľ hľadáš neznámu či neobjavenú destináciu, ktorá je „ako na skok“, máme pre teba tip na skvelý výlet. 

Z bývalej rímskej kolónie je dnes moderné mesto

História Kolína nad Rýnom sa spája s rímskymi kolóniami, pretože tu v dávnych časoch mali svoje sídlo rímske vojenské tábory, uvádza World Travel Guide. V stredoveku bolo mesto významným obchodným a dôležitým strategickým centrom a rozvíjali sa tu remeslá a manufaktúra.

O niečo neskôr, teda v 19. storočí, sa tu začala rozvíjať priemyselná výroba a mesto sa stalo významným centrom chemického a strojárenského priemyslu. Dnes je Kolín nad Rýnom moderné a dynamické mesto s bohatou históriou a kultúrou.

Medzi miesta, ktoré sa v ňom oplatí vidieť, patria napríklad Kolínsky dóm, ktorý sa začal stavať v roku 1248 a patrí k najvýznamnejším gotickým pamiatkam v Nemecku, keďže je jedinou klasickou katedrálou krajiny. Stavba, ktorá je považovaná za najväčšiu gotickú katedrálu v Európe, je zapísaná aj na zozname UNESCO.

Ďalšie zaujímavé miesta v Kolíne nad Rýnom zahŕňajú historické námestie Alter Markt, kde sa nachádza radnica, starobylé domy a reštaurácie, a vežu Große St. Martin, ktorá je jednou z najstarších zachovaných stavieb v meste a je považovaná za symbol Kolína nad Rýnom.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa cologne.germany.de (@cologne.germany.de)

Jeden z najkrajších parkov Nemecka

Okrem týchto kultúrnych miest sa v meste nachádza aj množstvo možností na rôzne aktivity. Odporúčajú sa prechádzky popri rieke Rýn, cykloturistika alebo vodné športy.

Mesto tiež ponúka množstvo parkov a záhrad, ktoré sú ideálne na pikniky a oddych, vrátane 40-hektárového parku Rheinpark, ktorý je označovaný za „zelenú oázu“ a v minulosti bol zvolený za najkrajší park Nemecka, uvádza Cologne Tourism.

Svoje si tu nájdu aj milovníci dobrého jedla a piva. Medzi typické jedlá patrí napríklad bratwurst, teda nemecká verzia klobásy, alebo schnitzel, teda vyprážaný rezeň. V Kolíne nad Rýnom môžete tiež ochutnať miestne číre pivo so žltým odtieňom Kölsch, ktoré má v Nemecku dlhú tradíciu a kvalitu.

Pre fanúšikov umenia dávame do pozornosti múzeá a galérie, kde možno nájsť diela z rôznych umeleckých štýlov a období. Jedným z najznámejších múzeí v meste je Múzeum Ludwigových. Jedno z najvýznamnejších moderných múzeí Európy disponuje bohatou kolekciou pop-artu, väčšinu z nej darovali manželia Peter a Irene Ludwigoví, vďaka čomu múzeum v roku 1976 vzniklo.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Cologne | Travel community (@colognesworld)

Neďaleké hranice s Holandskom a Belgickom

Najvýhodnejšia spiatočná letenka je v súčasnosti na trase Viedeň – Kolín nad Rýnom (letisko Kolín/Bonn). Pokiaľ máš záujem o sedemdňový výlet od stredy 24. mája do stredy 31. apríla, táto cesta ťa vďaka Ryanair vyjde približne 44 eur.

Na výber máš z nekonečných kombinácií za rôzne ceny, odporúčame ti pozrieť sa na všetky možnosti, zvážiť „pre a proti“ a môžeš sa dostať k ponuke za výhodnejšiu cenu. Pri ďalších dátumoch však už musíš počítať aj s tým, že zaplatíš o niečo viac.

Kolín nad Rýnom je nádherné mesto so zaujímavou históriou a množstvom kultúrnych a turistických miest, ktoré stoja za návštevu. Mesto okrem iného pre turistov a návštevníkov ponúka množstvo možností na aktivity, gastronómiu a zábavu. Návšteva západu Nemecka môže byť spojená aj s výletom do Belgicka či Holandska. Tieto krajiny Beneluxu sú od mesta vzdialené približne 75 kilometrov.

Zdroje: World Travel Guide, Cologne Tourism, Ryanair, Instagram/cologne.germany.de, Instagram/colognesworld, AI

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá