Donald Trump ešte ráno „opravoval“ Boeingy, večer už „hasí“ požiar v Paríži

  • Prezident Donald Trump svojimi tweetmi neraz rozbúchal srdcia svojich odporcov
  • Často sa totiž nevyjadruje len k domácej či zahraničnej politike, ale rieši aj spoločenské témy
  • Dnes boli na pretrase problémy spoločnosti Boeing aj požiar Starej dámy v Paríži
Wikimedia/TASR
  • Prezident Donald Trump svojimi tweetmi neraz rozbúchal srdcia svojich odporcov
  • Často sa totiž nevyjadruje len k domácej či zahraničnej politike, ale rieši aj spoločenské témy
  • Dnes boli na pretrase problémy spoločnosti Boeing aj požiar Starej dámy v Paríži

Prezident Donald Trump od začiatku svojej prezidentskej kariéry dokázal vyjadreniami podpichnúť na správnych miestach. Nielen vo veciach domácej či zahraničnej politiky, ale aj v oblastiach zdanlivo nesúvisiacich s jeho súčasným povolaním.

Odporcovia Trumpa si dnes ráno doslova zgustli na tweete, ktorý prezident USA vypustil do sveta. Ten sa týkal nešťastnej situácie, v ktorej sa v súčasnosti nachádza výrobca lietadiel Boeing. Dve obrovské nešťastia z októbra minulého roka a minulého mesiaca zapríčinili, že Boeing bol nútený obmedziť výrobu dotknutého modelu 737 Max a sústredí sa na vylepšenia systému.

Prezident Trump na svojom Twitteri dnes napísal: „Čo už len ja môžem vedieť o brandingu, možno nič (stal som sa predsa prezidentom!), ale byť na mieste Boeingu, jednoducho by som opravil model Boeing 737 MAX, pridal pár vylepšení a rebrandoval lietadlo novým menom. Žiadny produkt netrpel viac ako tento. Ale opäť, čo už len ja do pekla môžem vedieť?“

Na odpovede nemusel pán prezident dlho čakať. Fanúšikovia ho vysmiali nielen ako „konštruktéra“, ale aj ako odborníka na branding. Vzhľadom na to, že má za sebou neslávnu históriu vlastných aeroliniek Trump Shuttle.

Ďalšia výborná rada však na seba nenechala dlho čakať. Po tom, ako vo večerných hodinách v metropole Francúzska vypukol nečakaný požiar v jednej z najnavštevovanejších kultúrnych pamiatok sveta, Trump Francúzom tweetom odkázal, ako majú konať.

„Je hrozné pozerať sa na rozsiahly požiar katedrály Notre-Dame v Paríži. Pravdepodobne by mohlo pomôcť hasenie pomocou lietadiel. Musíte konať rýchlo,“ píše.

A aj po tejto perle bolo o štipľavé reakcie postarané. Hoci sa našlo pár podporovateľov tohto „výborného“ nápadu, aj laik si snáď vie predstaviť ohromné škody, ktoré by napáchali tony vody spustené z výšky na centrum Paríža, ktoré sa do poslednej chvíle ešte aj teraz snažia profesionáli zachrániť.

Po tom, ako spadla ikonická vežička chrámu a prepadla sa strecha, bolo potrebné odvrátiť to najhoršie, a to, aby sa stavba nezrútila na niektorú zo strán, čo by mohlo spôsobiť ešte omnoho väčšie škody. To, ako celá záchranná akcia dopadne, sa zrejme dozvieme až v najbližších dňoch.

Zdroj: Twitter

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech