Donald Trump prvýkrát pripustil, že nebude zvolený za nového prezidenta

  • Donald Trump tvrdí, že Joe Biden sa stane prezidentom
  • Dôvodom má byť podľa Trumpa to, že niektorí ľudia ho asi nemajú radi
trump
TASR/AP/Alex Brandon
  • Donald Trump tvrdí, že Joe Biden sa stane prezidentom
  • Dôvodom má byť podľa Trumpa to, že niektorí ľudia ho asi nemajú radi

Počas rozhovoru pre Fox News Trump vôbec prvýkrát zaútočil na jeho protikandidáta Bidena a povedal, že bývalý viceprezident „nevie dať dohromady dve vety.

Myslím, že tento muž nevie hovoriť. A bude vaším prezidentom, pretože niektorí ľudia ma asi nemajú radi a viete, že robím len svoju prácu, povedal.

Nový prieskum od NPR, PBS Newshour a Marist, ukázal, že proti opätovnému zvoleniu Trumpa za prezidenta je 58 % opýtaných, za je 40 %. Prieskum tiež odhalil, že 49 % voličov „dôrazne nesúhlasí“ s „prácou, ktorú robí Trump.

Trumpove komentáre o Bidenovi prišli len deň potom, čo ho demokratický kandidát nazval dieťaťom“, kvôli spôsobu, akým riešil pandémiu nového koronavírusu v Pensylvánii.

trump
zdroj: TASR/AP/Evan Vucci

Prezident je ako dieťa, ktoré nemôže uveriť, čo sa to s ním stalo – všetko je to len kňučanie a sebaľútosť, povedal Biden.

No, táto pandémia sa nestala jemu. Stalo sa to nám všetkým. A jeho prácou nie je kvôli tomu kňučať. Jeho úlohou je niečo s tým urobiť, informuje ABC News.

Minulý týždeň Trump tvrdil, že COVID-19 mizne, dokonca aj bez vakcíny,  aj keď v mnohých štátoch USA stále rastú pozitívne prípady vírusu.

Americký prezident Donald Trump požiadal svoju administratívu, aby spomalila testovanie na koronavírus, pretože rozsiahle testovanie odhalí príliš veľa prípadov COVID-19. Vyhlásil to v sobotu na predvolebnom zhromaždení v Tulse v štáte Oklahoma.

Šéf Bieleho domu svojim podporovateľom povedal, že Spojené štáty otestovali 25 miliónov ľudí, viac ako ktorákoľvek iná krajina. Zlé však podľa neho je, že rozsiahle testovanie vedie k zaznamenávaniu ďalších prípadov vírusu.

 Keď testujete v tomto rozsahu, nájdete viac ľudí, viac prípadov. Tak som mojim ľuďom povedal: ‘Prosím, spomaľte testovanie’. Oni testujú a testujú, vyjadril sa prezident.

Kampaň Trumpovho demokratického oponenta Joea Bidena na prezidentovo vyjadrenie reagovala s tým, že uprednostňuje politiku pred bezpečnosťou a zdravím Američanov. Koronavírus si v Spojených štátoch podľa štatistík Johns Hopkins University vyžiadal už takmer 120-tisíc úmrtí a celosvetovo takmer pol milióna, pričom sa predpokladá, že skutočné čísla sú ešte vyššie.

trump
zdroj: TASR/AP/Alex Brandon

 

Trumpov míting v Tulse bol jeho prvý za 110 dní a prezident sa ho rozhodol usporiadať aj napriek obavám miestnych zdravotníckych predstaviteľov, že by mohol viesť k ďalšiemu šíreniu vírusu v meste. Hoci účasť na zhromaždení nebola taká veľká, ako očakávala Trumpova kampaň, väčšina z účastníkov nemala na tvárach rúška. Pred začiatkom mítingu dokonca kampaň oznámila, že šesť pracovníkov, ktorí ho pomáhali organizovať, malo pozitívne testy na koronavírus.

Prezident sa okrem ochorenia COVID-19, ktoré nazval rasistickým výrazom Kung flu (flu v preklade znamená chrípka, pozn. red), odkazujúc na to, že sa začalo najprv šíriť v Číne, počas mítingu obul aj do médií či demokratov. Ostro reagoval aj na výzvy na rušenie sôch a premenovanie vojenských základní pomenovaných po konfederačných generáloch, ktoré vyplynuli z protestov proti rasovej nespravodlivosti.

Nepríčetná ľavicová banda sa snaží zvandalizovať našu históriu, znesvätiť naše pamiatky, naše krásne pamiatky. Chcú zdemolovať naše dedičstvo, aby mohli na jeho miesto uvaliť ich nový represívny režim, vyhlásil Trump na margo protestov a výziev na zmenu.

Trumpovo predvolebné zhromaždenie sprevádzali protesty jeho oponentov.

The Rolling Stones varujú Trumpa, aby nepoužíval ich piesne

Anglická kapela The Rolling Stones varuje amerického prezidenta Donalda Trumpa, že by mohol čeliť žalobe, pokiaľ bude aj naďalej používať ich piesne v rámci svojej predvolebnej kampane. Na minulotýždňovom predvolebnom zhromaždení prezidenta v Tulse v americkom štáte Oklahoma zaznela pieseň You Can’t Always Get What You Want. Rovnakú skladbu použil Trump aj počas svojej kampane v roku 2016. Skupina vtedy na Twitteri jednoznačne napísala, že „The Rolling Stones Donalda Trumpa nepodporujú“.

The Rolling Stones vznikli v roku 1962. V súčasnosti vo formácii pôsobia Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts a Ronnie Wood. Niekoľkonásobní držitelia Grammy majú na konte hity ako (I Can’t Get No) Satisfaction, Wild Horses, Brown Sugar, Paint It Black, Jumpin‘ Jack Flash, Street Fighting Man, Gimme Shelter, Angie či Start Me Up. Podľa odhadov predali viac ako 250 miliónov kópií nahrávok.

Desať ich štúdioviek je v rebríčku 500 najlepších albumov všetkých čias podľa magazínu Rolling Stone a v roku 2004 kapelu tento magazín zaradil na štvrtú priečku rebríčka 100 najlepších interpretov všetkých čias. V roku 1989 ich uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy. Zatiaľ posledný album Blue & Lonesome vydali v decembri 2016.

Zdroje: whitehouse.gov, Fox News, ABC News, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech