4 donášky jedla do 5 eur aj s dovozom v Bratislave, ktoré idú na “dračku“

  • Objednať si v hlavnom meste dobré jedlo do 5 eur aj s dovozom sa pre niekoho môže zdať nereálne
  • Ak však človek dobre hľadá, nájde aj prevádzky, v ktorých za túto cenu dostane kvalitné jedlo
jedlo (1)
pixabay.com,wikipedia.org
  • Objednať si v hlavnom meste dobré jedlo do 5 eur aj s dovozom sa pre niekoho môže zdať nereálne
  • Ak však človek dobre hľadá, nájde aj prevádzky, v ktorých za túto cenu dostane kvalitné jedlo

Yakuza sushi

Ak práve ne­máš chuť na ťažké a sýte jedlá, ale pre­fe­ru­ješ ľah­kosť a vý­raznú chuť, zvoľ sushi. Na obed sa však uspo­ko­jíš aj s ver­ziou, ktorá ťa ne­bude stáť po­lo­vicu vý­platy. Ta­kýchto do­ná­šok je via­cero, no naj­viac bo­dov si u nás zís­kala Yakuza sushi, ktorá na­ozaj ne­s­klame.


Ich sushi je čerstvé a chutné, fa­vo­ri­tom sú pes­tré sushi sety s množ­stvom chutí. Tvoj ža­lú­dok za­hreje tra­dičný Ra­men či Tom-kha po­lievka a tre­fou do čier­neho sú aj per­fektné udon re­zance, na­prí­klad s ka­ča­cím mä­som či s tofu pre ve­ge­ta­riá­nov.

Ak chceš skú­siť niečo nové, je tu aj sushi bur­rito, ktoré je niečo ako veľká sushi rolka. Každý deň po­nú­kajú aj zvý­hod­nené denné menu. Ob­jed­návky sú možné od 10:00 do 14:00. Ak chceš objednávku vyslovene do 5-tich eur a ani o cent viac, budeš musieť trochu hľadať, no vyskladať si chutný obed za túto sumu je reálne. Ideálne je, ak sa na ich stránke rovno aj zaregistruješ. Pri každej objednávke totižto získavaš body vďaka ktorým si následne môžeš uplatniť aj niekoľko eurovú zľavu.

Kebab Nivy and Grill

Kebab Nivy je klasika, ktorú buď miluješ alebo nenávidíš. Tento kebab funguje už od roku 2001 a v hlavnom mesta, tak má už dlhoročnú tradíciu. Podľa popisu tejto tejto prevádzky, je ich kebab porcovaný ručne, podľa tradičných postupov. Bezplatná donáška jedál funguje v okolí AS Mlynské Nivy, v Starom meste a Ružinove.


Kurací kebab v tureckej žemli tu dostaneš za 3,50 eur, ľudia si pochvaľujú najmä veľkú porciu. Ak sa ti bude máliť, v ponuke je aj kurací kebab v placke XL s cenovkou 4,90 eur. Ak preferuješ skôr teľací kebab, za ten zaplatíš 4,60 eur.

Určite sa oplatí vyskúšať aj takzvané pidé, ktoré je tu taktieź v ponuke. Ide o klasickú tureckú špecialitu nazývanú aj ako turecká pizza, ktorá má tvar lodičky. Turecké pide je kus pečiva dlhý okolo  30 cm, plnený je zmesou. Tou môže byť mäso, zelenina či syry. Jeho cena je 5 eur. Rozvoz je v čase od 10:00 do 23:30 a to s donáškou do 75 minút na stránke bistro.sk.

Pizza Italiana

Ak patríš medzi ľudí, ktorí sú toho názoru, že na dobrú pizzu nie je nikdy zlý čas, potom si už zrejme počul o bratislavskej prevádzke Pizza Italiana. Táto pizzeria sa radí medzi top donášky pizze v rámci hlavného mesta. Svedčia o tom aj recenzie na stránke Bistro, kde si vyslúžila 4,8 hviezdičiek. Možno nejde do posledného detailu o dokonalú pizzu ako z talianskej riviéry, no prinajmenšom ide o veľmi slušný štandard, ktorý určite neurazí.

Kapitolou samou o sebe je čas doručenia, ktorý je mimo obeda 15 minút. Donáška jedla je zadarmo a cena pizze začína na sume 4,85 eur. Ak máš chuť na niečo ľahšie, v ponuke je napríklad aj grécky šalát za 4,95 eur. Objednať si tu môžeš od 10:30 do 22:15.

Nočné menu

Možno si sa už aj ty dostal do situácie, kedy si si za mesačného svitu spomenul, že by sa zišlo dať si niečo teplé pod zub. Ak však v chladničke nič nenájdeš, v hlavnom meste máš v takejto situácii len pár možností. Buď prekonáš lenivosť a vybehneš von, do niektorých z non-stop fast foodov alebo si objednáš pizzu či kebab, ktorého si sa prejedol už minulý týždeň.

Pre všetkých nočných gurmánov našťastie vznikla donáška s názvom Nočné menu. Nebudeme si klamať, nejde o žiadne vegánske bistro s ponukou raw tortičiek a bezlepkových tortíl. Nočné Menu ponúka donášku zadarmo s rozvozom od 19:00 do 2:00. Každý deň sa denná ponuka jedál mení. Objednať si zväčša môžeš klasiky ako vyprážaný rezeň či syr, ale aj slepačí vývar alebo perkelt, kulajdu a dokonca aj huspeninu. Ceny nočného menu sa pohybujú okolo 3,80 eur.

Prevádzka si vyslúžila aj veľmi slušné hodnotenie na Bistro.sk, a to 4,5 hviezdičiek. Čas doručenia je do 90 minút a recenzie sú prevažne pozitívne: „Veľmi chválim zaradenie takéhoto druhu donášky do ponuky a hlavne nočný rozvoz. Človek doteraz nemal na výber v noci čo jesť, okrem pizze a podobne. Držte si kvalitu, čo najdlhšie, ste výborní,“ odkazuje jeden zo zákazníkov.

Z akej reštauráci či bistra si zvykneš najčastejšie objednávať ty? 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK