Dopraj si hýčkanie a opateru. Tieto luxusné spa hotely obsadili prvé priečky rebríčka TOP kúpeľných procedúr

  • Dokonalý oddych pre telo i dušu. World Spa Awards zverejnil nominácie v kategórii najlepšie kúpeľné procedúry sveta
  • Taliansko, Thajsko aj Škótsko. Luxusné wellnessy nájdeš po celom svete
kupele
Instagram spa emirates palace/ quellenhof_resorts
  • Dokonalý oddych pre telo i dušu. World Spa Awards zverejnil nominácie v kategórii najlepšie kúpeľné procedúry sveta
  • Taliansko, Thajsko aj Škótsko. Luxusné wellnessy nájdeš po celom svete

Svet sa otvára a čaká iba na to, aby sme sa zaočkovali a po dlhých mesiacoch vyrazili na dovolenku. Ak nie si milovník hôr, ale ani mora a pláží, možno by si mal zájsť na relaxačný pobyt do kúpeľov.

World Spa Awards každoročne udeľuje cenu tým najlepším kúpeľom či wellnessom na svete a ani tentoraz tomu nie je inak. Predstavili trinásť nominácií na kúpeľné procedúry v tých najlepších spa rezortoch.

Nominovaní pokrývajú celé spektrum kúpeľného odvetvia, a to od hotelových kúpeľov, wellness pobytov, kúpeľných destinácií a detoxikačných programov až po aromaterapiu. Na svojom webe píšu, že World Spa Awards je odmenou za excelentné prevedenie kúpeľnej a wellness „turistiky“.

Podľa Rony Bergovej, riaditeľky Organic Spa Media niektoré kúpele zavádzajú programy pre duševné zdravie či na zmierenie psychického stresu, ktorý sa nahromadil za posledný rok. V tlačovej správe, ktorú zverejnili aj portály The Bharat Express News a Forbes sa uvádza, že hlasovanie sa začína 19. mája 2021 a potrvá do 8. septembra.

Víťazi budú predstavení 20. októbra na slávnostnom ceremoniáli World Spa Gala Ceremony 2021 v Dubaji v Spojených arabských emirátoch.

Abu Dhabi – Emirates Palace, Mandarin Oriental

Rezort bol nominovaný vďaka luxusnému zlatému kúpeľu Hammam či pleťovej maske, ktorá bude na tvoju tvár aplikovaná z 24-karátového zlata. Vrcholom je aj dokonalá pedikúra, ktorá zas bude rozmaznávať tvoje nohy. Tento „zlatý“ deň ťa vyjde na 1 150 dolárov.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Emirates Palace Spa (@spaemiratespalace)

Chorvátsko – Young Face Spa

Pomocou jedinečnej prírodnej verzie botoxu, vyvinutej Yakovom Gershkovichom, budeš vyzerať ako keby si sa práve narodil. Masáž je dokonalou alternatívou k invazívnym liftingovým chirurgickým zákrokom. Ošetrenie posilňuje a uvoľňuje tvárové svaly. Na svojom webe uvádzajú, že ide o jedinečný prístup k prirodzenému omladeniu a manuálnej korekcii tváre. Túto metódu milujú známe osobnosti a umelci po celom svete. Sculptural Face Lifting tonizuje, posilňuje a uvoľňuje základné svaly tváre. Zákrok stojí 110 dolárov.

zdroj: youngface.life

Dubaj – Mandarin Oriental Jumeira Dubai

Forbes informuje, že rezort Mandarin Oriental Jumeira Dubai je kráľom jazmínových extravagantných rituálov. Na tento rituál sa používa zmes 24-karátového zlata, šafranu a kvetu nazývaný mogra, ktorý pochádza priamo od remeselných pestovateľov a liehovarníkov, aby pomohol s bunkovou regeneráciou, pigmentáciou a omladením.

Na túto procedúru môžeš zájsť aj do ďalšieho dubajského rezortu do The Spa at Address Downtown.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Address Hotels + Resorts (@addresshotels)

Anglicko – The Spa at Four Seasons Hotel London v Park Lane

V kúpeľnom hoteli Four Seasons London v Park Lane si užiješ celotelovú exfoliáciu, kedy bude tvoje telo zabalené do 24-karátového zlata, masírované zlatým telovým olejom a telovým maslom. Ošetrenie 24-karátovým zlatom sa používa na minimalizáciu starnutia tváre a tela. Zaplatíš 700 dolárov.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Four Seasons at Park Lane (@fslondon)

Indonézia – InterContinental Bali Resort

Portál The Bharat Express News píše, že 3-hodinový rituál zahŕňa masáž tzv. oceánu a uvoľňuje svalové napätie. K tomu je aj telový peeling Lulur, regenerácia tváre a masáž chodidiel. Na záver si užiješ kúpeľ z mlieka, kde budú medzi tebou plávať čerstvé kvety. Procedúra sa volá Royal Heritage Ritual a môžeš si ju užiť v tomto nádhernom rezorte na Bali.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa InterContinental Bali Resort (@intercontinentalbaliresort)

Taliansko – Quellenhof Luxury Resort

Taliansko sa nezaprie a tiež sa môže pochváliť kvalitnými rezortami, kde sa o teba postarajú ako o kráľa či kráľovnú. Yin Transformation Ritual je špecializovaná masáž s vlnovou rovnováhou, ktorá sa vykonáva pomocou teplého oleja. Usadia ťa na masážny gauč s antigravitáciou. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa QUELLENHOF LUXURY RESORTS***** (@quellenhof_resorts)

Maldivy – St. Regis Maldives Vommuli Resort a Waldorf Astoria Spa Ithaafushi

A čo tak zavítať do raja a vybrať sa na „kaviárovú cestu“ v St. Regis Maldives Vommuli Resort? Trojhodinová procedúra čerpá z anti-agingových vlastností extraktu z kaviáru a revitalizuje pokožku. Liečba začína peelingom, nasleduje masáž horčíkom a končí levanduľovým kúpeľom. Na záver dostaneš šampanské a kaviár.

K dispozícii je aj ďalší rezort Waldorf Astoria Spa Ithaafushi. Tam si zase môžeš dopriať dokonalý únik z civilizácie, ponúka 90-minútovú rytmickú masáž a luxusnú kolagénovú masku na oči.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa The St. Regis Maldives Vommuli (@stregismaldives)

Portugalsko – VILA VITA Parc Resort & Spa

Poďme naspäť do Európy. Ošetrenie horúcim pieskom na posteli v kombinácii so zvukom spievajúcich misiek je jednoducho sen. Procedúra zahŕňa rôzne masážne techniky striedané s malými vrecúškami s vyhrievaným krištáľom, vďaka ktorým sa hostia dostanú do hlbšej relaxácie.

 
 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Vila Vita Parc Resort & Spa (@vilavitaparcresort)

Južná Afrika – Saxon Hotel, Villas and Spa

Unikátna terapia Signature Sound Therapy v Saxon Spa zahŕňa zvukové vibrácie gongov, činelov, tibetských speváckych misiek a zvonov na vyváženie a obnovenie prirodzenej energie tela. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Saxon Hotel, Villas and Spa (@thesaxonhotel)

Škótsko  The Gleneagles Hotel

Tvoje nohy budú dokonalé rozmaznané použitím miestneho medu. Súčasťou je aj masáž celého tela a tváre pomocou teplých bylinných infúzií obsahujúcich škótsku levanduľu. Na záver ťa čaká masáž hlavy.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Gleneagles Hotel (@thegleneagleshotel)

Tanzánia Essque Zalu Zanzibar

Neodmysliteľnou súčasťou Tanzánie sú Masajovia a ich tradície, ak by si chcel zažiť ich rituál na vlastnej koži, zájdi do Essque Zalu Zanzibar. Tento tradičný masajský zážitok zahŕňa 2-hodinový obrad s rituálnou masážou nôh, telovým peelingom. Chýbať nebude ani africká hudba v pozadí.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ESSQUE ZALU ZANZIBAR (@essquezaluzanzibarofficial)

Thajsko Anantara Chiang Mai

Táto 90-minútová kúra sa začína bylinkovým kúpeľom nôh, po ktorom nasleduje celotelová masáž. Otvárať budú aj tvoje čakry, aby sa zvýšil tok energie.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Anantara Hotels Resorts & Spas (@anantara_hotels)

Zdroje: Young Face, World Spa Awards, The Bharat Express New, Forbes

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech