Dopravný podnik v Bratislave sľubuje fungujúcu klimatizáciu či kúpu lístku priamo v MHD

  • Dopravný podnik Bratislava spustil projekt Máme spoločný cieľ
  • Chce zabezpečiť fungujúcu klímu, lepšie spojenie s centrom mesta a jednoduchšiu platbu za lístok
  • Svoje podnety môžeš poslať na ich facebookovú stránku alebo mailom
Máme spoločný cieľ (TS DPB)
Máme spoločný cieľ (TS DPB)
  • Dopravný podnik Bratislava spustil projekt Máme spoločný cieľ
  • Chce zabezpečiť fungujúcu klímu, lepšie spojenie s centrom mesta a jednoduchšiu platbu za lístok
  • Svoje podnety môžeš poslať na ich facebookovú stránku alebo mailom

Nové vedenie Dopravného podniku Bratislava iniciuje v rámci hromadnej prepravy v meste niekoľko zmien. Jednou z tých najväčších má byť podľa informácií TASR možnosť zakúpiť si cestovný lístok platobnou kartou priamo v MHD. Ako informuje dopravný podnik, MHD je vo finálnej fáze spustenia pilotnej prevádzky.

„Po odsúhlasení magistrátom by mohol byť pilotný projekt spustený v štvrtom kvartáli 2019, „ priblížila hovorkyňa DPB Adriana Volfová. Pilotný projekt by mal fungovať vo vozidlách MHD v zónach 100 a 101. „Nakoľko ostatní partneri v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji nie sú v súčasnej dobe na bezkontaktné platby vo vozidlách pripravení,“ vysvetlila.

zdroj: Ilustračný orbázok (Wikimedia, Aktron)

Máme spoločný cieľ

Okrem toho Dopravný podnik spúšťa aj projekt „Máme spoločný cieľ“, vďaka ktorému môžu cestujúci posielať svoje podnety na facebookovú stránku spoločnosti. Počas prvých dní jej fungovania využilo túto službu už viac ako 200 ľudí. S novým sloganom „Máme spoločný cieľ“ sa budeš môcť stretnúť na všetkých propagačných materiáloch DPB, v rámci komunikácie na sociálnych sieťach a aj pri marketingových aktivitách.

„Aby sme cestujúcim dokázali, že zmeny myslíme naozaj vážne a chceme ich realizovať, začíname používať nový slogan ‚Máme spoločný cieľ’, ktorým sa budeme snažiť vyjadriť, že sa do procesu zlepšovania MHD môže zapojiť skutočne každý,” povedal Martin Žarnovický.

Počas špeciálnych príležitostí budú na niektorých linkách jazdiť aj dopravné prostriedky označené týmto sloganom.

zdroj: Máme spoločný cieľ (TS DPB)

Niektoré podnety sa už realizujú

Cestujúcim prirodzene prekážalo, že v mnohých vozidlách MHD nefunguje klimatizácia. Internetom sa šírili dokonca rôzne vtipné obrázky o verejnej saune zadarmo, ktoré odkazovali na neznesiteľnú teplotu, aká v niektorých linkách vládne. Podnik sa teda zaviazal, že všetky novo kúpené vozidlá už budú povinne vybavené klimatizáciou.

Mnohí mali tiež výhrady k niektorým trasám liniek MHD. Dopravný podnik sa preto rozhodol, že niektoré linky presmeruje viac do centra mesta, aby tak uľahčil aj prestup ne električky. Zlepšiť by sa mal aj prístup do nových častí Bratislavy, konkrétne na Bory, Slanec a do Podunajskej brány. Pracovať chce aj na obsluhe horšie dostupných častí Rače, kam by sa po novom mohli predĺžiť súčasné, prípadne zaviesť nové autobusové linky. Zmeny budú závisieť aj od dohody s Magistrátom hlavného mesta SR Bratislavy.

Aby získal dopravný podnik čo najviac relevantných tipov na zlepšenie, rozhodol sa, že zorganizuje anketu priamo na zastávkach MHD. V teréne sa bude ľudí pýtať na to, čo považujú za najväčšie problémy hromadnej dopravy aj na to, čo by chceli na linkách zmeniť. Svoje tipy môžeš poslať tiež priamo na mialovú adresu [email protected].

Zdroj: TASR, TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK