Dostala 20 rokov natvrdo. Maxwellová dodávala dievčatká najznámejšiemu pedofilovi na svete

  • Jeffreymu Epsteinovi mala zháňať mladé dievčatá, niekedy až tri denne
  • Maxwellovej súd vymeral 20-ročný trest
Ghislaine Maxwell
TASR/AP Photo/Dominique Mollard, File
  • Jeffreymu Epsteinovi mala zháňať mladé dievčatá, niekedy až tri denne
  • Maxwellovej súd vymeral 20-ročný trest

Škandál, ktorý otriasol Amerikou sa dočkal rozuzlenia. Ghislaine Maxwellová je oficiálne odsúdená za obchod s bielym mäsom. 

Bývalú priateľku zosnulého amerického finančníka Jeffreyho Epsteina odsúdil na 20 rokov väzenia v utorok americký súd. Utorkový verdikt bol vyvrcholením procesu, v rámci ktorého Maxwellová čelila obvineniam z napomáhania Epsteinovi pri zabezpečovaní maloletých dievčat bohatým klientom, aby ich následne pohlavne zneužívali. Informuje o tom TASR podľa správy agentúry AP. 

Ghislaine Maxwellovú, bývalú priateľku už zosnulého amerického finančníka Jeffreyho Epsteina uznali ešte vlani v decembri za vinnú z toho, že Epsteinovi pomáhala v sexuálnom zneužívaní maloletých dievčat. 

Ten zomrel vo väznici v roku 2019, keď čakal na súdny proces, na ktorom sa mali pojednávať prípady jeho sexuálneho zneužívania. Smrť bola vyhodnotená ako samovražda, avšak vyskytlo sa viacero otáznikov, ktoré túto teóriu podkopávali.

Jeffrey Epstein bol v minulosti spájaný aj s Donaldom Trumpom, Billom Clintonom, Billom Gatesom či princom Andrewom, vojvodom z Yorku. Práve tomu mal finančník tiež dohodiť neplnoleté dievča, s ktorým mal mať syn kráľovnej Alžbety pohlavný styk dvakrát.

Epstein mal tiež svojich priateľov pri sexuálnych stykoch s maloletými natáčať. Neskôr mu mali materiály slúžiť na vydieranie. Aj preto vznikli špekulácie o tom, že viacerým mocným ľuďom po jeho smrti spadol kameň zo srdca.

Madam, ktorá zháňala pre pedofila dievčatá

Minulý rok obletela svet správa, že bola po dlhom úteku pred spravodlivosťou zatknutá istá žena. Práve Maxwellovú označili viaceré svedkyne vo svojich výpovediach ako sprostredkovateľku, ktorá ich pedofilnému finančníkovi podhodila.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Reuters, AP, The New York Time, The Telegraph, Daily Mail, The Guardian, NBC News, TASR, BBC

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá