Dostali sme negatívne recenzie od ľudí, ktorí u nás nikdy neboli. Dokonca aj od žien, hovorí šéf známeho barbershopu

  • Tomáš a Thuan investovali do svojho podnikateľského nápadu desiatky tisíc eur
  • Dnes vedú úspešný barber shop
barber
Rough Barber
  • Tomáš a Thuan investovali do svojho podnikateľského nápadu desiatky tisíc eur
  • Dnes vedú úspešný barber shop

Rough Barber je názov barber shopu, ktorý mnohým netreba obzvlášť predstavovať. Za týmto pánskym holičstvom na Bajkalskej ulici stoja jeho zakladatelia Tomáš Múčka a jeho biznis kolega Thuan Do Anh. Tomáš na začiatok objasňuje, že v minulosti fungovali holičstvá pre mužov najmä ako miesta, kde si človek prišiel oddýchnuť, porozprávať sa a riešiť chlapské záležitosti.

Dnes tomu podľa jeho slov nie je vôbec inak, no muži takéto prevádzky navštevujú oveľa pravidelnejšie. Navyše, návšteva u barbera už zďaleka nie je záležitosťou vyhradenou výlučne pre bohatšie vrstvy.

Aj keď si to mnohí myslia, podľa Tomáša nechodia dnešní Slováci do barber shopov kvôli ženám, ale v prvom rade kvôli sebe. „V dnešnej dobe chce každý vyzerať ako gentleman.“

Aj preto sa spolu s Thuanom rozhodli vstúpiť do biznisu, v ktorom dokážu mužov zmeniť na nepoznanie. Zatiaľ čo Tomáš má v tomto podnikaní na starosti hlavne samotný chod prevádzky, Thuan berie denne do rúk nožnice a britvy, aby sa staral o imidž klientov.

zdroj: Rough Barber

O tom, že jeho práca stojí za to, veľa napovedá, že Thuan je profesionálnym barberom už viac ako osem rokov. Skúsenosti a potrebný cit pre detail nadobudol praxou hneď v niekoľkých krajinách. Zdržal sa napríklad vo Vietname či Singapure, no nakoniec sa rozhodol zakotviť v hlavnom meste Slovenska.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá