Dostaneš takmer 3 000 eur. V Bratislave je v ponuke lákavá pracovná pozícia, ktorá stojí za pozornosť

  • Zdá sa, že stať sa v hlavnom meste vodičom či revízorom sa celkom oplatí
  • V ponuke sú lákavé mzdy
Na snímke je muž a mesto Bratislava.
Unsplash/ Bannon Morrissy, TASR/Marko Erd
  • Zdá sa, že stať sa v hlavnom meste vodičom či revízorom sa celkom oplatí
  • V ponuke sú lákavé mzdy

Aj napriek bezprecedentnej inflácii možno konštatovať, že priemerný plat v pracovných ponukách narástol. Potvrdzuje to aj analýza pracovného portálu Profesia.sk. Ponúkané platy sa zvyšovali vo väčšine sektorov. Zo 40 odvetví ponúkaná mzda pre uchádzačov o zamestnanie narástla v 27 oblastiach.

Najviac, o desať percent, sa inzerovaná mzda zvýšila v oblasti prekladateľstva a tlmočníctva. Záujemca alebo záujemkyňa o zamestnanie si tak na pracovnom pohovore mohli vypýtať minimálny plat vo výške 1 304 eur v hrubom, čo je o 118 eur viac oproti predchádzajúcemu kvartálu.

Úspešní podnikatelia a startupisti, na ktorých môžu byť Slováci hrdí

Zamestnávatelia od začiatku roka ponúkali vyššiu mzdu aj v obchode. V priemere predstavovala 1 116 eur, čo je 74 eur viac v porovnaní s predchádzajúcim kvartálom.

Viac eur ponúkli uchádzačom o zamestnanie aj v odvetví technika a rozvoj, v oblasti manažmentu kvality, v bezpečnosti, v strojárenstve či v drevospracujúcom priemysle. Mierne zvyšovanie platov možno pozorovať aj v oblasti dopravy.

Dopravný podnik Bratislava má dokonca spustenú náborovú kampaň, ktorou chce do svojich radov prilákať nových vodičov a vodičky. Ak sa odhodláš jazdiť na ich autobusoch, vedia ti ponúknuť plat od 1 300 eur do 1 800 eur v hrubom.

Nastúpiť môžeš ihneď a vybrať sa dá z plného úväzku či skráteného. Základná mzda sa pohybuje sa v rozpätí od 7,54 eur – 7,82 eur za hodinu. Pripočítať si môžeš aj 10 % zo mzdy, v rámci mesačnej odmeny za výkon.

V DPB sú realitou aj príplatky za prácu v noci, počas sviatkov či víkendov. Nadčasy sú hradené aj nad rámec zákonného nároku. Uchádzači na vodiča autobusu musia spĺňať vek minimálne 24 rokov. Výhodou je, že kurz na vodičák a kvalifikačnú kartu ti bude plne preplatený.

Prestoje počas pracovného času ti platí firma tvojou hodinovou mzdou. Pomôže ti aj s ubytovaním, alebo prispeje na cestovanie pre zamestnancov mimo hlavného mesta.

Ak podniku odporučíš svojho kamaráta, získaš odmenu 1 000 eur. Spolu s výplatou ti tak na účet môže pristáť aj 2 800 eur. Budeš mať tiež výhodné cestovné pre teba a tvoju rodinu po celom hlavnom meste a to všetkými linkami MHD. Máš možnosť získať aj ďalšie finančné príspevky za vysoké pracovné nasadenie, jazdu bez nehody a podobne.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Dopravný podnik Bratislava (@dpbratislava)

Samozrejmosťou sú aj odmeny pri životných a pracovných výročiach a iné motivačné finančné príspevky. Peniaze navyše dostaneš napríklad pri narodení dieťaťa či pri náročných životných situáciách.

Mzdu na úrovni 646 až 2 300 eur mesačne dostaneš, ak sa pre podnik rozhodneš robiť revízora. Táto suma je zložená zo základnej mzdy vo výške 646 eur, plus podielová prémia za uhradené platby za nezaplatenie cestovného. Platí, že nárok na podielovú prémiu vzniká až po kompletnom zaučení počas skúšobnej doby.

Pred nástupom do pracovného pomeru bude musieť byť preverená aj tvoja psychickú spôsobilosť, a to prostredníctvom psychologického vyšetrenia na referáte psychológie DPB. Rátať môžeš s flexibilným pracovným časom, týždenne si odpracuješ 37,5 hodín týždenne.

Zdroje: Profesia.sk, DPB

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá