DoučMa.sk – Unikátny portál, s ktorým zarobíš alebo posunieš vedomosti na nový level

  • Máš pocit, že škola ti veľa nedala a stále máš rezervy vo vedomostiach? Alebo ich máš naopak dosť a chcel by si ich doslova predať ďalej? Projekt DoučMa.sk je tu pre teba. Tento virtuálny priestor zhromažďuje kvalitných mladých doučovateľov, s ktorými sa spojíš pár klikmi.
collagesd
  • Máš pocit, že škola ti veľa nedala a stále máš rezervy vo vedomostiach? Alebo ich máš naopak dosť a chcel by si ich doslova predať ďalej? Projekt DoučMa.sk je tu pre teba. Tento virtuálny priestor zhromažďuje kvalitných mladých doučovateľov, s ktorými sa spojíš pár klikmi.

CEO a spoluzakladateľom projektu je Juraj Svinčák, ktorého k nápadu inšpirovala neefektivita klasického doučovania. Študenti sa s doučovateľmi spájali krkolomne, bolo ťažké overiť si napríklad z inzerátu skúsenosti doučovateľa, chýbala efektívna spätná väzba. S DoučMa.sk je všetko inak a ponúka prehľadný zoznam „lektorov“ podľa miest a vyučovaných predmetov a úrovní. Stačí pár klikov a doučovanie osobne či cez Skype máš dohodnuté.

10865726_1089728821069352_5207624413729365318_o

Foto: facebook.com/doucma.sk

DoučMa.sk ti zadarmo pomôže s úlohami

V týchto dňoch predstavili novinku – bezplatnú možnosť pomoci s domácimi úlohami. Ide o unikátnu vec, ktorá na Slovensku nemá obdoby. „Koncept môžeme prirovnať k zahraničným Q&A platformám typu Quora alebo k poľsko-americkému projektu Brainly. Ten v sučasnosti funguje na trhoch v USA, Poľsku, Brazílii, Turecku, Indonézii a Rusku a je súčasťou portfólia Naspers Group kam v minulosti patril aj slovenský Mall.sk,“ povedal Juraj.

collage

Foto: doucma.sk/meetnlearn.de

Ak si nevieš rady s čímkoľvek, čo riešite v škole, stačí svoju otázku alebo príklad napísať či odfotiť a poslať priamo lektorom portálu na www.doucma.sk/otazky. V priebehu pár minút ti odpovedia tí najlepší lektori, o ktorých DoučMa.sk skutočne nemá núdzu. Podľa Juraja môže práve sekcia otázok identifikovať tých najlepších lektorov a určiť ich silné stránky. Lektor matematiky môže byť napríklad skvelý v diferenciálnych rovniciach, ale v deskriptívnej geometrii nemusí byť až tak doma. Aj na základe toho bude potom pre ľudí jednoduchšie vybrať si toho správneho lektora na mieru.

online

Foto: cambridgecoaching.com

Projekt s globálnym potenciálom

Projekt zaznamenal obrovský úspech nielen na Slovensku, ale expandoval do ďalších troch krajín – Česka, Nemecka a Rakúska, pričom funguje pod globálnym názvom Meet´n´learn. Má tiež za sebou akceleračný program vo Wayra Mníchov, vďaka ktorému vyrástol na sebavedomý projekt schopný konkurencie jazykovkám a iným edukačným službám. Dnes spracuje mesačne viac než 12 000 požiadaviek na doučovanie.

Pre každú krajinu funguje samostatná platforma, pretože trh s doučovaním je ešte stále lokálny a dve tretiny doučovaní prebiehajú stále „face to face“. „Do budúcna určite plánujeme experimetovať s prepojením medzi krajinami v oblasti výučby cudzích jazykov. Zatiaľ však vidíme bariéru v podobe rozdielnych ekonomických podmienok medzi krajinami. Taktiež by nedávalo zmysel ponúkať slovenskému užívateľovi nemeckého lektora matematiky, keďže sa nedokážu dohovoriť,“ vysvetlil Juraj Svinčák.

Rozdiely vo vzdelávaní v týchto krajinách sú často pretriasanou témou a aj Juraj priznáva, že ich vníma. V nemecky hovoriacich krajinách podľa neho napríklad rodičia dbajú viac na to, aby deťom zabezpečili neustále kvalitné vzdelávanie. To doučovateľom poskytuje prácu nielen v období pred skúškami, ale celoročne.

11144451_1146571438718423_7672572490702871165_o

Foto: facebook.com/doucma.sk

Zarábaj a pomáhaj druhým

V databáze DoučMa.sk prevládajú mladí študenti či už pracujúci, ktorý si takto privyrábajú popri škole či zamestnaní. Pri troche skúseností a chuti to môže byť skvelá práca aj pre teba. Registrácia je bezplatná a rýchla. Musíš však byť skutočne dobrý, aby mali ľudia o tvoje služby záujem, pretože rozhoduje presvedčivý profil, profesionalita a pozitívne referencie. Môžeš tak pomáhať školákom aj pracujúcim, ktorí sa chcú vzdelávať po pracovnej dobe.

A koľko sa dá doučovaním zarobiť? „Suma sa líši podľa krajiny a vyučovaného predmetu. Pre začínajúceho lektora je dôležité získať prvých klientov, osvojiť si spôsob výučby a postupne získavať referencie. Na našich stránkach sa v tomto samozrejme lektorom snažíme pomocť a uvádzame návody ako na to. Najlepší profi lektori si dokážu zarobiť rovnakú sumu ako napríklad skúsený webdeveloper,“ povedal Juraj.

interior-design-students

Foto: academics.sheridancollege.ca

Ako doučovateľ platíš portálu za sprostredkovanie kontaktu so študentmi, svoje promo a neobmedzenú komunikáciu mesačný poplatok 5,50 za mesiac, 13,90 za tri mesiace či 37 eur za rok používania. To všetko v prospech neustáleho zlepšovania služieb. V blízkej budúcnosti pribudne tiež možnosť vyžiadať si online platbu za hodinu. Biznis model projektu tak bude postavený na dvoch vertikálach – mesačných poplatkoch za využívanie služby a provízie z transakcií medzi užívateľmi.

„Začali sme tiež pracovať na mobilnej aplikácii, ktorá posunie kvalitu celého produktu o level vyššie. V najbližších mesiacoch vstúpime na ďaľšie trhy vrámci EU a kľúčové bude zameranie sa na kvalitu lektorov, ich edukovanie a rozvoj tých najlepších,“ doplnil Juraj.

DoučMa.sk je nepochybne skvelým projektom, ktorý minimálne na Slovensku nemá konkurencie. A čo viac, je jednou z ciest, ako našu vzdelanostnú úroveň posúvať stále vyššie :).

your-score-booster-online-classes

Foto: yourscorebooster.com

Zdroj titulnej fotografie: sheridan.edu/ccfa.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK