Dovolenka bez otravných opatrení: Grécko otvorilo svoje brány turistom, našlo recept ako na to

  • Grécko otvorilo turistickú sezónu a zrušilo väčšinu obmedzení pohybu
  • Vláda rozbehla „Operáciu modrá sloboda“, počas ktorej chce zaočkovať všetkých ľudí na ostrovoch
grécko dovolenka cestovanie
Pexels/Aleksandar Pasaric, Unsplash/Dimitri Houtteman
  • Grécko otvorilo turistickú sezónu a zrušilo väčšinu obmedzení pohybu
  • Vláda rozbehla „Operáciu modrá sloboda“, počas ktorej chce zaočkovať všetkých ľudí na ostrovoch

Grécko otvorilo svoju turistickú sezónu a zrušilo väčšinu obmedzení pohybu. Do krajiny začali prichádzať nemeckí turisti. Od pondelka Grécko očakáva návštevníkov z Veľkej Británie, keďže Londýn krajinu zaradil do zoznamu takzvaných „žltých“ štátov.

Spoločnosť Tui, ktorá je najväčšou cestovnou kanceláriou na svete, obnovila v sobotu lety na ostrovy Kos, Rhodos a Korfu a od júna chce lietať do zvyšku Grécka. Informuje o tom portál bbc.com.

Chystáš sa tento rok na dovolenku?

Od turizmu je závislá pätina gréckej ekonomiky a pracuje v ňom 20 percent gréckych zamestnancov. Doteraz prvú dávku očkovacej látky proti koronavírusu v Grécku dostala štvrtina populácie a vláda zrýchľuje vakcinačnú kampaň na desiatkach ostrovov, predovšetkým na tých, ktoré sú turistickými destináciami.

Daily Mail dodáva, že Grécko plánuje do konca júna zaočkovať všetkých obyvateľov asi 200 ostrovov v krajine. Práve ostrovy patria medzi najpopulárnejšie turistické destinácie, ich obyvatelia často žijú len z toho, čo zarobia na cestovnom ruchu. Vláda akciu nazvala „Operácia modrá sloboda“ a prvý tucet ostrovov by mal byť vybavený do 14 dní. Medzi prvými dostanú vakcínu prioritne obyvatelia a pracovníci na ostrovoch ostrovov Kos, Rhodos a Santorini.

Návštevníci z 53 krajín, z ktorých Grécko povolilo príchod, musia deň pred pricestovaním vyplniť formulár lokalizácie cestujúceho, uviesť v ňom miesto pobytu, priložiť doklad o očkovaní alebo negatívny výsledok testu na koronavírus či doklad o nedávnom prekonaní ochorenia COVID-19.

V Grécku naďalej platia niektoré reštrikcie, ale povolil sa pohyb medzi regiónmi a zákaz nočného vychádzania sa obmedzil na čas od 00:30 do 5:00.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech