Dovolenková sezóna je zachránená: Najobľúbenejšia destinácia Slovákov otvorí „COVID-free“ zóny

  • Chorvátske ministerstvo cestovného ruchu a športu začalo s akciou Chorvátske ostrovy - covid-free zóna
  • Na ostrovoch si budeš môcť vychutnať dovolenku úplne bez reštrikcií
chorvatsko, more
Unsplash/John Weinhardt
  • Chorvátske ministerstvo cestovného ruchu a športu začalo s akciou Chorvátske ostrovy - covid-free zóna
  • Na ostrovoch si budeš môcť vychutnať dovolenku úplne bez reštrikcií

Chorvátsko chce viac sprístupniť turistom svoje ostrovy, ktoré sú oproti pevnine často oveľa menej zasiahnuté koronavírusom. Chorvátske ministerstvo cestovného ruchu a športu začalo v spolupráci s chorvátskym inštitútom verejného zdravia s akciou s názvom „Chorvátske ostrovy – covid-free zóna“.

Plánuješ tento rok dovolenku v Chorvátsku?

Ako upozornila ministerka cestovného ruchu Nikolina Brnjac, aktuálne sú na epidemickej mape všetky ostrovy zobrazované v príslušných krajoch napriek tomu, že výskyt koronavírusu je na nich oveľa nižší ako v iných častiach krajov. Preto budú mať turisti na webových stránkach www.safestayincroatia.hr okrem informácií o epidemickej situácii v krajoch prístup aj k informáciám špeciálne o epidemickej situácii na chorvátskych ostrovoch.

Chorvátske súostrovie je druhým najväčším v Stredomorí a skladá sa zo 78 ostrovov, 524 ostrovčekov a 642 útesov, ktoré sú obzvlášť atraktívne pre turistov a vďaka ktorým sa tu realizuje veľká časť cestovného ruchu.

Dovolenka na jachte ako obľúbený úkryt pred koronou? Česko-slovenský startup Boataround narástol o vyše 100 %

Tretina komerčného ubytovania sa nachádza na ostrovoch a preto je dôležité, aby sme poskytovali presné informácie o epidemickej situácii na všetkých ostrovoch, z ktorých mnohé sú zelené zóny. Týmto spôsobom poskytneme turistom podrobné a jasné informácie pre bezpečný a príjemný pobyt v Chorvátsku,“ dodala Nikolina Brnjac.

Do Chorvátska sa dostaneš aj vlakom

RegioJet, bude v tohtoročnej letnej sezóne opäť prevádzkovať vlakové spojenie zo Slovenska do Chorvátska. Prvý spoj by mal na cestu vyraziť v piatok 28. mája 2021 a pôjde po novej trase: z Bratislavy cez Budapešť, Záhreb do Rijeky a Splitu. 

Garantované prípojné autobusové spoje zo staníc Rijeka, Split a Gračac obslúži všetky významné dovolenkové destinácie na chorvátskom pobreží Jadranu – od Istrie až po Dubrovník. Novinkou budú nadväzné autobusové spoje do letovísk Kotor v Čiernej Hore a Neum v Bosne a Hercegovine.

Ďalším riešením je prenajať si loď a o náklady sa podeliť s posádkou. Takto môžeš objaviť hneď niekoľko ostrovov naraz.

Pri vstupe do Chorvátskej republiky je potrebné (minimálne do 30. apríla 2021) predložiť negatívny PCR alebo rýchly antigénový test (RAT) nie starší ako 48 hodín (od odobratia vzorky) alebo podstúpiť PCR testovanie bezprostredne po príchode do Chorvátskej republiky s povinnou 10-dňovou karanténou, alebo do obdržania negatívneho výsledku.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech