Dovolenku v exotickom Zanzibare môžeš teraz zažiť za menej ako 500 eur

  • Dovolenka pod palmami na bielom piesku vie človeka stáť aj niekoľko tisíc eur, Zanzibar však ponúka tropický raj za pár stoviek eur
  • Azúrovo zafarbené more, neuveriteľné lagúny, vysoké palmy, milí obyvatelia, tropická klíma či korytnačky
  • Teraz si sem môžeš zaletieť za veľmi lákavú cenu
zanzibar-travel
flickr.com
  • Dovolenka pod palmami na bielom piesku vie človeka stáť aj niekoľko tisíc eur, Zanzibar však ponúka tropický raj za pár stoviek eur
  • Azúrovo zafarbené more, neuveriteľné lagúny, vysoké palmy, milí obyvatelia, tropická klíma či korytnačky
  • Teraz si sem môžeš zaletieť za veľmi lákavú cenu

Pobrežie ostrova vyniká prekrásnymi plážami s kokosovými palmami, snehobielym pieskom a krištálovo čistou vodou. Najväčšie lákadlá ostrova sú potápanie alebo šnorchlovanie a poznávanie sveta pod morskou hladinou a tajuplné uličky hlavného mesta. Zanzibar bol doposiaľ prehliadaným klenotom, ktorý sa postupom času mení na vyhľadávanú tropickú destináciu.

Bežne sa cena leteniek do dejto destinácie pohybuje na úrovni 500 až 900 eur za spiatočnú letenku v ekonomickej triede. Teraz zoženieš letenky na prelome mája a júna len za približne 429 eur. Odlet je veľmi pohodlý, a to z Viedne so spoľhlivou spoločnosťou Turkish Airlines.

Zanzibar však toho vie ponúknuť oveľa viac, takže sa tu určite nebudete nudiť ani v prípade, že nie ste fanúšikmi vylihovania na pláži. Môžete ísť napríklad na výlet do lesa Jozani, kde je možné vidieť špeciálny druh opíc, ktorý žije len tu.

Zanzibar je navyše ostrovom korenia a kedysi známy ako najväčší producent klinčekov na svete. Po ostrove sa preto nachádza veľké množstvo fariem, ktorých zamestnanci vás po farme radi (samozrejme za poplatok a sprepitné) prevedú. Stačí sa spýtať v hoteli a oni vám určite nejakú z fariem odporučia.

Ide o pomerne zaujímavú možnosť ako spoznať autentický život na ostrove a zároveň sa dozvedieť čo-to o tom, ako vyzerajú stromy či kríky plodín, ktoré síce poznáme z bežného života, ale u nás sa nepestujú. Môžeš tak zistiť, že škorica je vlastne kôra istého druhu stromu alebo ako vyzerá kvitnúca vanilka, či ako rastú plody chlebovníku.

Zanzibar zároveň ponúka aj cestu v čase. Ak opustíš svoj rezort, môžeš mať pocit, že si sa ocitol o niekoľko desiatok rokov naspäť v minulosti. Väčšina ľudí nemá elektrinu, chodia prevažne len pešo alebo na bicykli a na trhu neplatia peniazmi, ale vymieňajú tovar za tovar. Miestni liečia aj niektoré choroby koreninami, ako je napríklad škorica.

Ak však chceš zažiť pohodovú dovolenku, kedy nebudeš potrebovať nič riešiť, tu je pár tipov ubytovania za dobré ceny. Fajn ponuku má Paradise Beach Resort v ktorom za 57 eur osoba/noc máš all inclusive služby. Skvelé hodnotenie má aj Villa Fleur De Lys, ktorá sa nachádza na kopci s výhľadom na Indický oceán. Ubytovanie s raňajkami tu zoženieš za 36 eur osoba/noc. Ako v raji sa budeš cítiť aj v Case del Mar. Ubytovanie sa nachádza priamo na pláži, v dobre udržiavanej tropickej záhrade a noc tu vychádza na 31 eur vrátane raňajok.

Viac užitočných tipov pri ceste na Zanzibar nájdeš TU.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK