Doživotie v mene Slovenskej republiky: Desivé detaily z likvidácie tela nedali sudkyni Záleskej inú možnosť

  • „Bez akéhokoľvek zľutovania, chladnokrvne a surovo,“ to sú slová sudkyne na adresu hrobára mafie
  • Lehel Horváth si vypočul doživotný verdikt za vraždy
Lehel Horváth v putách pri policajtoch.
TASR/Martin Baumann
  • „Bez akéhokoľvek zľutovania, chladnokrvne a surovo,“ to sú slová sudkyne na adresu hrobára mafie
  • Lehel Horváth si vypočul doživotný verdikt za vraždy

Sátorovci sú v súvislosti s informáciami, ktoré vyplávali na povrch, bezpochyby najkrvavejší mafiánsky gang v histórii Slovenka. Na rováši majú najmenej 80 vrážd. Desiatky obetí, ktoré sa policajtom podarilo vypátrať, už našli svoj pokoj na cintoríne, no ďalšie desiatky stále ležia v ilegálnych hroboch na juhu Slovenska.

Áno, práve tam sa totiž odohrávali tie najdesivejšie príbehy z mafiánskeho prostredia. Mnohí členovia tohto gangu sú už po smrti, ďalší si odpykávajú dlhoročné tresty. No sú aj takí, ktorí sú buď na slobode, alebo na právoplatný verdikt stále čakajú.

Jedným z nich je aj jeden z najobávanejších členov skupiny Lehel Horváth, známy najmä pod prezývkou, ktorá najlepšie vystihuje jeho postavenie v gangu – Hrobár mafie.

Práve v týchto dňoch sa na svetlo sveta dostalo rozhodnutie o verdikte na Špecializovanom trestnom súde z konca februára 2024. Rozsudok pre Lehela Horvátha z Čótfy neďaleko Dunajskej Stredy obsahuje také desivé detaily, že nasledujúce riadky sú určené len pre silné žalúdky.

Doživotie v mene Slovenskej republiky

Sudkyňa Pamela Záleská vyriekla 23. február 2024 verdikt, aký sa nepočuje až tak často.

„…sa odsudzuje na úhrnný trest odňatia slobody na doživotie a odsúdeného zaraďuje na výkon uloženého trestu do ústavu na výkon trestu odňatia slobody s maximálnym stupňom stráženia,“… rozsudok, ktorý vyriekla, sa týkal obávaného, a mnohými ľuďmi vnímaného ako skutočne nebezpečného, Lehela Horvátha, člena gangu sátorovcov, ktorého členovia vraždili ľudí ako na divokom západe.

Pamela Záleska v rozsudku presne napísala, koho a prečo členovia sátorovcov zavraždili.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá