Dráma do poslednej sekundy, Slováci sa senzačne bránili. Favoriti z Kanady vyhrali po nájazdoch

• Majstrovstvá sveta v hokeji pokračujú
  • Po sobotňajšom zisku troch bodov sa Slováci stretli s favorizovanou Kanadou
Hokejový zápas Slovensko – Kanada MS 2023
TASR/Martin Baumann

15:20 – Zápas sa začína

Prvá tretina je v plnom prúde. Arena Riga je zaplnená, ozývajú sa pokriky slovenských fanúšikov.

4. minúta – presilová hra

Slovensko si zahrá presilovú hru. Jacob Middleton odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

5. minúta – presilová hra

Vylúčenie na slovenskej strane. Trest za hákovanie dostáva Oliver Okuliar, hrá sa 4 proti 4.

6. minúta – koniec presilovej hry

Kanada hrá v plnom počte, má necelú minútu presilovky.

6. minúta – presilová hra

Richard Pánik dostáva 2 minúty. Kanada hrá s piatimi hráčmi proti trom.

7. minúta – koniec presilovej hry

Kanada s obrovským tlakom, no Slovensko má už štyroch hráčov. Stav 0 : 0.

8. minúta – Kanada dáva gól!

Pár sekúnd po skončení kanadskej presilovky prichádza gól! Puk je v slovenskej bráne, skóruje Jake Neighbours. Slovensko 0 : 1 Kanada.

11. minúta – veľké šance Slovenska

Slováci sa rozhodne nevzdávajú. Po inkasovanom góle vidíme veľké šance a ohrozenia kanadskej brány. Pomer streleckých pokusov je 3 : 8 v prospech Kanady.

15. minúta – prehľad zápasu

Zápas je pomerne jednostranný a favorit z Kanady dominuje. Slovensko sa dostalo do viacerých dobrých príležitostí, ktoré však zatieňuje výkon slovenského 21-ročného brankára Samuela Hlavaja. Pomer striel je 3 : 13 v prospech Kanady.

15. minúta – presilová hra

Slovensko hrá presilovku. Na trestnú lavicu korčuľuje kanadský útočník Milan Lucic.

17. minúta – Slovensko dáva gól!

Je vyrovnané. Peter Cehlárik vyrovnáva a Slováci využívajú presilovku! Slovensko 1 : 1 Kanada.

20. minúta – vzájomné vylúčenie

Na trestnú lavicu odchádza slovenský obranca Patrik Koch. Na druhej strane je však vylúčený aj útočník Peyton Krebs. Hra bude pokračovať vo formáte 4 proti 4.

15:58  – Koniec prvej tretiny

Slovensko bojuje proti aktívnejšej Kanade. Obom tímom sa podarilo skórovať a stav zápasu je vyrovnaných 1 : 1. Kanaďania sú za výbornej atmosféry v Rige strelecky aktívnejší a zapísali si 13 pokusov, zatiaľ čo Slováci vystrelili 5-krát.

Na začiatku druhej tretiny bude pokračovať hra štyroch proti štyrom.