Dráma kvôli respirátoru: „Silák“ v Tatrách sa prebil kladivom cez okno električky

  • Agresívny muž okrem kladiva použil aj boxerské hmaty
  • Rušňovodič ho v električke zamkol a privolal políciu
  • Odmietnutie respirátora spôsobilo nakoniec škodu za 500 eur
Tatranská električka
TASR/Oliver Ondráš/ screenshot
  • Agresívny muž okrem kladiva použil aj boxerské hmaty
  • Rušňovodič ho v električke zamkol a privolal políciu
  • Odmietnutie respirátora spôsobilo nakoniec škodu za 500 eur

Už týždeň nosíme respirátory bez výdychového ventilu s klasifikáciou najmenej FFP2. Povinné boli v obchodoch a v prostriedkoch verejnej dopravy. Od dnešného dňa, 15. marca, vstúpilo do platnosti nové pravidlo. Respirátory FFP2 sú povinné vo všetkých interiéroch.

Ľudia začínajú byť z protidepidemických opatrení nervózni. U niekoho však nervozita dokáže prerásť až do agresivity. V nedeľu večer vo Vysokých Tatrách bolo rušno. Cestujúci v tatranskej električke smerujúcej na Štrbské pleso si odmietol nasadiť respirátor, vulgárne nadával rušňovodičovi a nakoniec s kladivom v ruke a boxerskými hmatmi si razil cestu von cez okno.

Na Tatranskej minerálke si kedysi pochutnávala aj Mária Terézia. Pred vyše 2500 rokmi ju pili Kelti

Známa firma

Vážny incident zachytili ľudia na zastávke Vyšné Hágy. Agresora, ktorý odmietal dodržiavať protiepidemické opatrenia rušňovodič zamkol a privolal políciu. Tatranská električka smerovala na Štrbské pleso. Informoval o tom portál tvnoviny.sk

Na videu môžeš vidieť ako muž zobral kladivo a rozbíjal celou silou okno, pričom použil aj boxerské hmaty. Nakoniec okno vybil a z miesta ušiel. Policajti ihneď vypočuli svedkov a zisťovali, kto bol tento agresívny muž. Nakoniec išlo o známu firmu.

Totožnosť muža poznajú a v najbližších hodinách bude aj vypočutý. „Okrem toho, že nerešpektoval nariadenia vlády dobýjal sa aj k rušňovodičovi a tatranskej električke rozbitím okna spôsobil škodu 500 eur. Agresívneho siláka v bombere sa pomocou polície podarilo identifikovať ako známu firmu. Veríme, že útočník pred trestom ani pred náhradou škody neujde“ povedal pre tvnoviny.sk hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko Tomáš Kováč.

Zdroj: tvnoviny.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech