Nový dron M200 nezastaví dážď ani sneh

  • Spoločnosť DJI priniesla minulý týždeň novinku, ktorá poteší každého obdivovateľa týchto zariadení. Svojimi vlastnosťami prevyšuje všetky doterajšie modely a je jednoznačnou jednotkou na trhu.
collageuztdf
cinema5D.com/DJI.com
  • Spoločnosť DJI priniesla minulý týždeň novinku, ktorá poteší každého obdivovateľa týchto zariadení. Svojimi vlastnosťami prevyšuje všetky doterajšie modely a je jednoznačnou jednotkou na trhu.

V poslednom období sa akoby vrece roztrhlo s výrobcami dronov, ktorí stále prinášajú nové a nové modely. Minulý týždeň sa však na Mobile World Congress v Barcelone ozvala spoločnosť DJI, ktorá je lídrom tohto trhu, a účastníkom odprezentovala svoju novinku Matrice 200. Týmto modelom DJI potvrdila svoju pozíciu lídra pretože vlastnosti a funkcie M200 prekonávajú doposiaľ všetky modely dronov, ktoré existujú.

zdroj: cinema5D.com

V prvom rade je M200 zariadenie, ktoré dokáže fungovať v extrémnych poveternostných podmienkach. Či už je to silný vietor, zima alebo oheň, schopnosť drona fungovať na plné obrátky ostáva nezmenená. Je doslova odolný voči vonkajším podmienkam, a práve s týmto zámerom bol nadizajnovaný.

Misie do nebezpečných oblastí a podmienok, kam sa človek ľahko nedostane, sú to pravé orechové pre M200. Vďaka svojej konštrukcii dokáže zaznamenávať okolie až 3 kamerami naraz. Pod kamerou umiestnenou na nose dronu sú dva držiaky, ktoré dokážu uniesť ďalšie dve veľmi presné tepelné kamery. Na vrchu sa taktiež nachádza držiak na kameru, ktorá dokáže snímať všetko nad zariadením. Všetky tieto kamery majú špičkové približovacie objektívy umožňujúce získať detailné zábery bez potrebného prílišného priblíženia sa k predmetu.

foto: theverge.com

Kombináciou špičkových kamier so senzormi rozmiestnených na tele M200 je zaručená efektívnosť a presnosť kamerovaného objektu na centimetre. Tieto senzory sú schopné taktiež monitorovať okolité predmety či prekážky, ktoré zariadenie automaticky obíde, a tým predíde kolízii. Ďalšou skvelou výhodou je jeho schopnosť udržať v obraze pohybujúce sa objekty, čo uľahčuje prácu polícii či záchranným zložkám.

zdroj: DJI.com

M200 váži asi 4 kilá a je schopný operovať v rozsahu siedmich kilometrov. Jeho 2 batérie s vlastným vyhrievacím systémom dokážu zabezpečiť až 35-minútový nepretržitý let aj keď vonku mrzne. Dron bol prioritne nadizajnovaný a vyrobený pre priemyselné odvetvie a nie pre zábavné účely. Jeho konfigurácia umožňuje efektívne využitie napríklad pri naliehavých prípadoch, údržbových prácach či komplikovaných konštrukciách, kedy treba identifikovať každú malú chybičku.

Cena M200 ešte nebola zverejnená, ale nižšia než 3000 dolárov určite nebude. Ak si zatúžil mať takúto peknú hračku doma, začni pomaly šetriť, dron by mal byť k dispozícii v druhom štvrťroku 2017.

zdroj: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK