Drsný odkaz prezidentky pre Matoviča: Vláda nie je eseročka. Svojou demisiou musí túto krízu ukončiť

  • Prezidentka Zuzana Čaputová dnes urobila rázne a jednoznačné vyhlásenie
  • Vyzvala premiéra Igora Matovča na demisiu
Zuzana Čaputová
TASR/Martin Baumann
  • Prezidentka Zuzana Čaputová dnes urobila rázne a jednoznačné vyhlásenie
  • Vyzvala premiéra Igora Matovča na demisiu

Prezidentka Zuzana Čautová vyzvala premiéra Igora Matoviča na demisiu. Vládna kríza už trvá tri týždne a jej koniec je v nedohľadne. Akoby toho nebolo dosť, v štáte stále zúri pandémia a ľudia bojujú v nemocniciach o život.

Dnes som prijala štvrtú demisiu, ďalší dvaja ministri svoj odchod avizujú. Neodchádzajú len ministri zodpovední za stav krízy, ale aj najlepšie hodnotení ministri, na ktorých práci vláda stojí. Kríza sa preniesla aj do parlamtentu. Zákonodárny zbor nedokáže zabezpečiť prijatie ani vládnych návrhov zákonov. Výkonná a zaákonodarná mo nie sú plne funkčné, čo je neprijateľné v krízovej situácii, akú sme desaťročia nezažilli,“ povedala prezidentka s tým, že vláda nie je eseročka, kde sa majitelia dohadujú, kto bude šéfom.

Ukázalo sa že čas kríze nepomohol, práve naopak. Preto dnes verejne hovorím, čo som pánovi premiérovi povedala medzi štyrmi očami – je nevyhnutné, aby premiér svojou demisiou umožnil uzavretie dohody koaličných partnerov na rekonštrukcii vlády,“ dodala.

To všetko sa deje pred očami ľudí, ktorí zápasia o svoje holé životy aj dôstojnosť, pred preplnenými nemocnicami, pred zrakom verejnosti, ktorá sa nachádza vo veľmi vážnom stave. Je to nebezpečné a neohľaduplné. „Každým dňom dávajú politické elity ľuďom krutý odkaz odtrhnutosti od ich reálnych životov. Vláda je orgán verejnej moci, ktorý má vykonávať službu ľuďom, Vláda a jej funkčnosť je verejným záujmom,“ uzavrela prezidentka Čaputová a doplnila, že postavenie a pozícia žiadneho človeka nie je a nemôže byť dôležitejšia, ako postavenie krajiny a jej občanov.

Správu aktualizujeme.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK