Druhú fázu otvárania prevádzok čakajte najskôr po 6.máji, oznámil Matovič

  • Uvoľňovacie fázy by mali podľa slov premiéra postupovať presne podľa avizovaných pravidiel
  • Bez ohľadu na to, aký bude výsledný denný počet nakazených na nový koronavírus, druhá fáza otvárania do 6.mája nenastane.
TASR: Jaroslav Novák
  • Uvoľňovacie fázy by mali podľa slov premiéra postupovať presne podľa avizovaných pravidiel
  • Bez ohľadu na to, aký bude výsledný denný počet nakazených na nový koronavírus, druhá fáza otvárania do 6.mája nenastane.

Bez ohľadu na to, aký bude výsledný denný počet nakazených na nový koronavírus, druhá fáza otvárania do 6.mája nenastane. V relácii TV Markíza Na telo sa dnes takto vyjadril premiér Igor Matovič.

Hoci sa dnes Michal Kovačič venoval pôvodne programovému vyhláseniu novej vlády, záverečné debaty sa týkali aj krízy spojenej s ochorením COVID-19. Minulý týždeň ohlásil premiér prvú fázu uvoľňovania opatrení. Tá si presne tak, ako avizoval, vyžiadala otvorenie niektorých prevádzok v obmedzených rozmeroch a za prísnych bezpečnostných podmienok. 

Pri predstavovaní plánu zároveň doplnil k jednotlivým fázam, celkom štyrom, aj dátumy, kedy má dojsť k ďalšiemu uvoľneniu. Podľa jeho slov bude všetko závisieť od toho, ako rýchlo bude počet nakazených stúpať. 

Urýchľovanie však krajine neprospeje a tak si za nasledujúci deň upúšťania od bezpečnostných karanténnych pravidiel zvolil 6.májový deň. Ak by sa aj počet nakazených zastabilizoval alebo znížil, nič sa nebude otvárať skôr. Pokles nakazených pacientov je len svetlým obrazom dodržiavania bezpečnostných opatrení a ich ovocie. 

kampan zadarmo od startitup

Včera sa na Slovensku vykonal rekordný počet testovaní. To súvisí so súkromnými laboratóriami, ktoré sa do pomoci štátnemu zdravotníctvu zapojili. Čo sa týka testovania, sme podľa jeho vyjadrení v rebríčku vysoko. Zmestíme sa do prvej päťky, informoval dnes Igor Matovič.

V relácii Na telo sa premiér vyjadril aj k priebehu ochorenia v rómskych osadách na Spiši, či k dobrovoľnej karanténnej situácii, ktorú by mali dodržiavať seniori. 

Za včerajší deň pribudlo na Slovensku 6 nových prípadov. Už tretí deň je počet vyliečených vyšší ako počet nakazených. 

Čítaj aj: Pribudlo 6 nových prípadov a 1 úmrtie. Testoval sa rekordný počet pacientov

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech