Dubaj mení obyčajné kúpanie na neopakovateľný zážitok. Môžeš sa kúpať vo výške 300 metrov a zažiť nový level

  • Kúpať sa pod holým nebom je v týchto horúčavách rajom na Zemi
  • V Dubaji však túto zábavu môžeš posunúť na úplne iný level
  • Nedávno tam totiž otvorili bazén nachádzajúci sa vo výške 300 metrov
pjimage - 2021-07-12T110751.152
CNN Twitter/TheNationalNews
  • Kúpať sa pod holým nebom je v týchto horúčavách rajom na Zemi
  • V Dubaji však túto zábavu môžeš posunúť na úplne iný level
  • Nedávno tam totiž otvorili bazén nachádzajúci sa vo výške 300 metrov

Na svete sa nachádza niekoľko jedinečných bazénov. O londýnskom Sky Pool, ktorý je zavesený vo výške 35 metrov nad zemou a návštevníkom ponúkne výhľad na London Eye, budovu parlamentu a celú panorámu mesta, sme ťa už v minulosti informovali.

Ďalší unikátny bazén vznikol v Dubaji. Ide o bazén, ktorý mestu zabezpečil ďalší rekord zapísaný do Guinessovej knihy rekordov. Nachádza sa v novootvorenom rezorte Address Beach, ktorý je vysoký až 301 metrov. O tomto unikáte informuje portál CNN

zdroj: CNN

Iba pre hostí

Poďme však späť k samotnému bazénu. Ten má dĺžku až  94,84 metra a šírku 16,5 metra. To znamená, že je takmer dvakrát taký dlhý ako olympijský bazén. Hosťom poskytuje výhľad na krásne biele dubajské pláže a úplne nové ruské koleso Ain Dubai, ktoré je momentálne najvyššie na svete.

Do bazéna sa nedostane hocikto, pretože je určený iba pre hotelových hostí starších ako 21 rokov. K výhľadu sa však dostanú aj osoby, ktoré v hoteli ubytované nie sú. Stačí si rezervovať stôl v susednej strešnej reštaurácii Zeta Seventy Seven. Ide o ázijskú reštauráciu, ktorá má názov podľa podlažia, na ktorom sa nachádza spolu s bazénom. 

zdroj: CNN

Rezort Address Beach sídli spolu s Address Beach Residences v súbore dvoch veží, ktoré sú spojené v základoch a na vrchných poschodiach. Konkrétne ide o prepojenie, ktoré začína na 63. poschodí a končí na 77. poschodí. Vo vrchnom prepojení, takzvanom skybridge sa nachádzajú luxusné apartmány, vďaka ktorým možno skybridge považovať za najvyššie obývaný komplex na svete.

Celá budova sa nachádza na známej pláži Jumeirah a bola otvorená v decembri 2020. Unikátna stavba predstavuje ďalší pozoruhodný architektonický doplnok k už aj tak rušnej panoráme Dubaja. 

zdroj: CNN

Dubaj trhá rekordy

V Dubaji sa aktuálne nachádza najvyšší mrakodrap a najväčšie nákupné centrum na svete. Len nedávno sa do tohto zoznamu pridal najväčší a najhlbší bazén, ktorý má názov Deep Dive Dubai. Zaujímavosťou je, že bazén nie je naplnený iba vodou, ale je v ňom aj opustené podmorské mesto a množstvo jaskýň.

Bazén je hlboký takmer 60 metrov a nachádza sa v ňom viac ako 14 miliónov litrov vody. Práve vďaka svojej hĺbke predbehol tento bazén poľský Deepspot, ktorý je hlboký necelých 45 metrov. Bazén Deep Dive Dubai je udržovaný na teplote 30 stupňov Celzia, no nie je to ani teplota a ani rozmery bazénu, čo ho robia vzrušujúcim.

Ako uvádza portál Deseret, Deep Dive Dubai má celé podmorské mesto, ktoré je voľne prístupné potápačom z celého sveta. Prehliadky sú vedené sprievodcom, no po nich sa môžu návštevníci samostatne túlať po okolitých jaskyniach. 

V tomto podmorskom svete nechýba ani herňa so stolným futbalom a podvodný byt so spálňou, kúpeľňou a jedálňou. Je tu panoráma mesta s lavičkami, pouličným osvetlením a autami. Táto turistická atrakcia je momentálne otvorená len na pozvanie. Spôsobené to môže byť tým, že v budúcnosti bude slúžiť ako filmové štúdio. 

Zdroje: CNN, Deseret

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK