Dubajská polícia má najrýchlejšiu loď na svete. Čln za 400- tisíc má až 700 koní

  • Dubajská polícia dostala od bohatého šejka ako dar najrýchlejší čln na svete
  • Karbónová loď za 400-tisíc dokáže plávať rýchlosťou až 160 kilometrov za hodinu
  • Vo videu uvidíš, ako sa takáto beštia šoféruje
Screenshot 2020-08-16 at 10.55.16
Reprofoto YouTube
  • Dubajská polícia dostala od bohatého šejka ako dar najrýchlejší čln na svete
  • Karbónová loď za 400-tisíc dokáže plávať rýchlosťou až 160 kilometrov za hodinu
  • Vo videu uvidíš, ako sa takáto beštia šoféruje

Dubajská polícia má vo vozovom parku skutočný skvost. Ide o superrýchly motorový čln za 400 000 dolárov, ktorý polícia dostala od bohatého šejka Hamdana. Má 700 koní a dokáže uháňať rýchlosťou až 100 míľ za hodinu, teda až 160 kilometrov za hodinu- čo je v prípade lode naozaj nevídaná rýchlosť.

Doteraz bol tento rýchločln určený len pre políciu a záchranárske zložky. Alex Hirschi, známa ako Supercar Blondie sa však k tomuto zážitku dostala ako jediná súkromná osoba na svete. Je to známa youtuberka a televízna hviezda, ktorá testuje superautá na celom svete. 

Prečo má práve Dubaj najrýchlejší policajný speedboat? V Dubaji kotvia tie najlepšie a najdrahšie lode na svete. „Polícia však musí byť rýchlejšia ako všetky ostatné lode. Ak by sa niekto pokúsil ujsť, stačí jeden telefonát a Políciu máte za chrbtom,“ vysvetľuje vo videu Alex, ktorá si vyskúšala aj šoférovanie tohto člnu.

Tento typ lode sa využíva na pretekanie a má iba dve sedadlá, no dubajská polícia ho má prerobený na štvormiestny model, aby ho mohli používať aj pri záchranných akciách. Zaujímavé je, že loď nemá žiadne bezpečnostné pásy, musíš sa len držať- a to aj pri 160-kilometrovej rýchlosti.

Riadiť takúto loď je veľmi ťažké, keďže na otvorenom mori veľmi rýchlo naráža na vlny. Telo lode je karbónové, takže je veľmi ľahká a hoci na riadenie reaguje rýchlo, rýchly musí byť aj jej vodič, aby sa čln neprevrátil. Alex to však zvládla na jednotku, keďže je profesionálnou jazdkyňou, ktorá sa nezľakne žiadneho motora.

Zdroj: YouTube/Supercar Blondie

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK