Ďuriš Nicholsonová: Matovič má vážny problém sám so sebou, aj so svojím nulovým pudom sebazáchovy

  • Europoslankyňa tvrdí, že Matovič je najhorlivejší bojovník proti hlasosmeru
  • Časom mu vraj bude patriť aj o niečo horší titul
Nicholsonová
Instagram/lucia_duris_nicholsonova
  • Europoslankyňa tvrdí, že Matovič je najhorlivejší bojovník proti hlasosmeru
  • Časom mu vraj bude patriť aj o niečo horší titul

Poslankyňa Európskeho parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová na sociálnej sieti zverejnila status, v ktorom sa vyjadruje k aktuálnej situácii súvisiacej s premiérom Igorom Matovičom.

Na úvod vysvetľuje: „Je veľmi dobré si zas a znova pripomínať, proti akej hydre sme po vražde Jána Kuciaka bojovali. V zhode. Aj a PREDOVŠETKÝM s Igorom Matovičom. Igor Matovič bol hlas opozície, ktorý bolo v boji proti mafii najviac počuť. Nemal spôsoby, ale vedel zaťať do živého.“

Ďalej tiež uvádza, že jeho kroky nepovažovala za marketing opozičného politika, ale za uveriteľnú emóciu z uveriteľného boja proti mafii, ktorá si na Slovensku vytvorila štát v štáte. Nicholsonová tiež vysvetľuje, že to, čo „robilo Igora Igorom,“ bol jeho absolútny nedostatok pudu sebazáchovy.

„Práve to, čo ho robilo silným ako opozičného politika, ho dnes diskvalifikuje z pozície premiéra, ktorý dokáže zodpovedne a stabilne previesť krajinu najväčšou krízou akej sme kedy čelili. Lebo takého premiéra dnes Slovensko potrebuje. Premiéra, ktorý dokáže počúvať odborníkov, čítať dáta a prijímať zodpovedné, aj keď nie vždy populárne rozhodnutia,“ vysvetľuje europoslankyňa.

Ďuriš Nicholsonová: Čoskoro si prídu aj pre Fica a Kaliňáka

Svet nie je čiernobiely

Lucia Ďuriš Nicholsonová taktiež uvádza, že Igor Matovič, ktorého pozná, to so Sputnikom V nemyslel zle. „V tom jeho svete veľkého ega, mesiáš Igor dúfal, že keď sem doletí lietadlo plné vakcín z Ruska, ľudia predsa len pochopia, že ich môže zachrániť iba on a celkom sám – bez lekárov, vedcov, poradcov, odborníkov. Lebo on sám vie čo je pre Slovákov najlepšie,“ dopĺňa Nicholsonová.

Podľa nej si Matovič myslel si, že potom konečne o ňom novinári napíšu niečo pekné. Nielen tí domáci, ale aj tí za hranicami, ktorí nad premiérom podľa Nicholsonovej už po prvom plošnom testovaní urobili krížik. „Ten Igor, ktorého ja poznám, ani len nesníval, že jeho dobrý úmysel bude korunovaný smršťou negatívnych článkov a koaličnou krízou. Preto je jeho video venované Richardovi a Veronike naozaj úprimné. On vôbec nechápe, čo sa to deje,“ píše europoslankyňa.

Taktiež dodáva, že Igor Matovič má vážny problém sám so sebou aj so svojím nulovým pudom sebazáchovy a jeho dobrými úmyslami, ktoré sú v konečnom dôsledku vždy len o samotnom premiérovi. O tom, ako dokázať svetu, novinárom, Slovákom, že premiéra majú mať všetci radi.

Lucia Ďuriš Nicholsonová uvádza, že svet nie je iba čiernobiely: „To, že si racionálne priznáme, že Igor Matovič nezvláda funkciu premiéra ešte neznamená, že Igor Matovič nezohral kľúčovú úlohu proti smeráckej mafii. To, že si priznáme, že schopnosti Igora Matoviča viest krajinu sú značne obmedzené jeho osobnostnými rysmi ešte neznamená, že chceme návrat mafie hlasosmeru.“

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucia Ď. Nicholsonová MEP (@lucia_duris_nicholsonova)

Napriek všetkému si to nezaslúži

Nicholsonová si myslí, že v tejto chvíli dokážu najviac pomôcť Igorovi Matovičovi a Slovensku jeho najbližší, ktorí mu vysvetlia, že nie je v jeho záujme, ani v záujme Slovenska, aby bol naďalej vystavený zaťažkávajúcej skúške hrať to na štátnika.

„Tak, ako Igorovi Matovičovi bude navždy patriť miesto najhorlivejšieho bojovníka proti hlasosmeru, tak mu onedlho (ak sa nestiahne) bude patriť v politickej histórii Slovenska miesto najväčšieho tragéda na poste premiéra. A ja si napriek všetkému myslím, že to si nezaslúži,“ uzatvára Ďuriš Nicholsonová.

 
Zdroj: Facebook/Lucia Ď. Nicholsonová

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech