Stále viac Slovákov má problémy s duševným zdravím. V náročných časoch im pomáha niekoľko profilov na Instagrame

  • Vedel si, že takmer jedna miliarda ľudí na svete trpí duševnou chorobou?
  • Prinášame ti slovenské profily na Istagrame, ktoré šíria osvetu o duševnom zdraví
depresia
Unsplash/Camila Quintero Franco, Anh Nguyen
  • Vedel si, že takmer jedna miliarda ľudí na svete trpí duševnou chorobou?
  • Prinášame ti slovenské profily na Istagrame, ktoré šíria osvetu o duševnom zdraví

Tieto slovenské instagramové profily si určite zaslúžia tvoju pozornosť. Venujú sa duševnému zdraviu a majú potenciál pomôcť ti vtedy, keď to budeš potrebovať najviac. 

Duše naše

Profil na Instagrame nájdeš od marca 2020, i keď sa s touto myšlienkou zakladateľky pohrávali už od augusta 2019. Pôvodne sa mal tento profil venovať poradenstvu v oblasti vzťahov a kariéry.

„Starostlivosť o seba je jedným z našich základných pilierov, pretože veľa z našich interakcií s okolím vychádza zo vzťahu, ktorý máme k sebe ako jedinec,“ hovorí jedna z jeho zakladateliek. Práve zo vzťahu k sebe tento profil vychádza.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Duše PSYCHOLÓGIA, PORADENSTVO (@duse_nase)

Profil vznikol v 1. vlne COVID-19, keď sme zostali doma a bolo jasné, že sa ľudia nachádzajú v nových situáciách, kedy potrebujú pomoc a podporu. Zakladateľky profilu tak začali prinášať rôzne témy z oblasti duševného zdravia a pomáhať ľudom.

Iniciátorky profilu Duše naše ponúkajú priestor každému. Je to veľmi atypické, ale je to pre všetkých. Každý, kto cíti, že potrebuje uľaviť duši. Kto sa chce cítiť lepšie alebo sa udržiavať  v dobrej duševnej kondícii. Tí, ktorí potrebujú sprevádzať, pomôcť, hľadať odpovede a nabrať motiváciu,ozrejmuje zakladateľka.

Cieľom profilu je šíriť myšlienku, že chodiť na terapiu je prejavom odvahy starostlivosti o seba. Nájdeš tu rôzne informácie, novinky i zaujímavosti zo sveta psychológie. Taktiež si pravidelne môžeš pozrieť live stretnutia zaujímavých osobností, kde sa rozoberá problematika duševného zdravia.

Aj napriek tomu, že pre takú veľkú masu ľudí, aká je na Instagrame, neexistujú univerzálne rady, tento profil môže byť inšpiráciou k osobnostnému rastu pre každého.

Poskytujeme rôzne pohľady, ale finálne riešenie alebo cestu k riešeniu každý hľadá sám, v ideálnom prípade s pomocou študovaného odborníka,“ hovorí jedna z iniciátoriek profilu.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie