Dvaja chalani rozbehli biznis s orechovými maslami a stvorili značku Pure Nuts

  • Zakladatelia obľúbeného brandu Pure Nuts si dávajú záležať, aby boli ich výrobky prezentované hravým a nápaditým spôsobom. Vďaka nim si Slováci obľúbili zdravé a lahodné orechové maslá, tyčinky zo superpotravín aj praktické energy packy. Tvorcovia dohliadajú najmä na kvalitu surovín, a tak v ich výrobkoch nenájdeš žiadne náhrady, palmový olej, ani rafinovaný cukor.
nuts
fb/Pure Nuts
  • Zakladatelia obľúbeného brandu Pure Nuts si dávajú záležať, aby boli ich výrobky prezentované hravým a nápaditým spôsobom. Vďaka nim si Slováci obľúbili zdravé a lahodné orechové maslá, tyčinky zo superpotravín aj praktické energy packy. Tvorcovia dohliadajú najmä na kvalitu surovín, a tak v ich výrobkoch nenájdeš žiadne náhrady, palmový olej, ani rafinovaný cukor.

Ahojte chalani, na úvod sa nám prosím predstavte. Kto stojí za značkou Pure Nuts?

Ahojte, Pure Nuts tvorí Janči a Samuel. Janči študoval na Ekonomickej univerzite v Bratislave a ja (Samuel) som vyštudoval MBA na City University v Bratislave. Vždy, keď sme sa spolu stretli, rozprávali sme sa o biznis nápadoch a nakoniec z toho vykryštalizoval práve biznis s orechovými maslami.

Kedy ste ich začali vyrábať a ako vám to vlastne napadlo?

Janči maslo mixoval doma – to boli prvé čisto home-made verzie, robené v domácom mini mixéri. :D Každý, kto ochutnal, chcel fľaštičku aj na doma. Rovnakú reakciu sme zažili na viacerých ochutnávkach. Vtedy sme si povedali: Poďme to vyrábať vo väčšom!

Pod značkou Pure Nuts sme začali fungovať v januári minulého roku. Naša vízia je ukázať, že aj kvalitné potraviny môžu byť „cool“ – väčšina výrobcov prezentuje len zdravotné benefity, ale zabúdajú ľudí pobaviť, ukázať že jesť kvalitne je hlavne sranda, a nie veda.

Foto: Purenuts.energy

V ponuke máte arašidové, mandľové či kešu maslá. Aké sú medzi nimi rozdiely?

Každý orech je trochu iný – chuťovo, nutričným zložením, aj tým, na čo sa dá použiť. Chuť je veľmi dôležitá, preto dbáme na kvalitu a čerstvosť orechov. Keď robíš maslo zo „smetí“, je to hneď cítiť…

Napríklad, najnovšie maslo s názvom Fakt husté kešu obsahuje až 80% orechov, 10% kokosového cukru a 10% kakaovej hmoty. Pritom chuťovo je to plnohodnotná náhrada populárnych cukrových nátierok s palmovým olejom a minimom orechov.

Aké zdravotné benefity má konzumácia vašich masiel?

Najväčším zdravotným benefitom je, že neobsahujú žiadne lacné náhrady. Všetky maslá obsahujú maximálne tri ingrediencie, štyri verzie napríklad vyrábame len zo 100% orieškov. Nutrične obsahujú kvalitné tuky, bielkoviny a vlákninu – všetko rastlinného pôvodu, vo vegan kvalite. Palmový olej, rafinový cukor a podobné hlúposti v Pure Nuts nenájdeš.

Akým rôznym spôsobom sa dajú orechové maslá použiť?

Profíci jedia Pure Nuts lyžicou priamo z fľaše. :D Obľúbené sú aj kombinácie s ovocím, do jogurtu, na lievance alebo ovsenú kašu. No dajú sa využiť aj v slanej kuchyni.

Na sociálnych sieťach prezentujete množstvo lahodne vyzerajúcich receptov s použitím masiel. Kto ich vymýšľa?

Asi 98% všetkých skvelých receptov a tipov dostávame od fanúšikov, za čo sme mega vďační. My z nich už len vyberieme to, čo dáme na Facebook a čo na Instagram.

Ktoré kúsky patria osobne medzi vaše obľúbené?

Už viacero zákazníkov nám odporučilo dať Arašidy + kokos trochu vychladiť v chladničke. Skúsili sme to a je to super, skoro ako zmrzlina! :) A mandľový energy pack s banánom je vždy naša istotka v batohu na horách.

Na Facebooku máte 100-percentné 5-hviezdičkové hodnotenie. Čím ste si získali takú priazeň ľudí?

To fakt nevieme. :) Od začiatku sa Pure Nuts snažíme robiť inak – od samotného produktu, cez komunikáciu, až po zákaznícky servis. Samozrejme, že občas sa vyskytne nejaký problém, ale vždy sa ho snažíme vyriešiť tak, aby na konci dňa zákazník dostal 5-hviezdičkový servis.

Foto: fb/Pure Nuts

Kde všade máme možnosť kúpiť si vaše výrobky?

Celú rodinku produktov nájdeš na www.PureNuts.energy. Môžeš si ich osobne vyzdvihnúť v prvom Pure Nuts Playground na Námestí 1. Mája 5 v Bratislave. Prípadne ich vieme poslať kdekoľvek v rámci Slovenska a Česka. A samozrejme v obchodoch s kvalitnými potravinami. Na Slovensku nájdeš naše produkty už na takmer 100 predajných miestach.

Spolupracujete aj s nejakými inými firmami?

Spolupracujeme s viacerými slovenskými firmami, napríklad Goriffee alebo KOSPA. Zakladateľov poznáme osobne a vieme, že to, čo robia, je proste top. Či je to výberová káva priamo od farmárov alebo prémiová verzia kakaa s kokosovým cukrom. Navyše sú to produkty, ktoré sami používame, takže o to ľahšie sa nám odporúčajú ďalej.

Môžeme u vás nájsť aj produkty iných značiek?

Určite áno. Keď vidíme kvalitný produkt, radi ho posunieme ďalej. Vieme, aké ťažké je dostať niečo nové medzi ľudí a radi s tým pomôžeme. Berieme to takmer ako našu povinnosť.

Čo ešte plánujete do budúcna? 😊

Ďalšie 5-hviezdičkové hodnotenia. :D Srandujeme… Chceme pokračovať v našom pláne dostávať kvalitné potraviny bližšie k ľudom. Pripravujeme preto Playgroundy aj v ďalších mestách a ľudia sa tiež môžu tešiť na nové príchute.

Zdroj fotografií: Pure Nuts

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech