Dvaja indonézski plantážnici zabili orangutana nechutným spôsobom. Údajne v sebaobrane

  • Muži pracujúci na plantáži v Borneu vystrelili na orangutana až 17-krát
  • Obhajujú sa, že konali v sebaobrane
  • Tento čin pobúril ľudí na celom svete
wire-2204048-1517494407-325_634x416
unsplash.com
  • Muži pracujúci na plantáži v Borneu vystrelili na orangutana až 17-krát
  • Obhajujú sa, že konali v sebaobrane
  • Tento čin pobúril ľudí na celom svete

Dvaja indonézski muži pracujúci na plantáži v Borneu boli zatknutí za zabitie ohrozeného druhu orangutana. Jeho bezhlavé telo bolo pohodené v rieke a nájdené ešte minulý mesiac. Nad spôsobom, ktorým zviera usmrtili, sa až rozum pozastavuje. Hoci sa obaja obhajujú tým, že konali v sebaobrane, ich tvrdenie vyvoláva množstvo otáznikov. Predsa len orangutan nie je druh zvieraťa, ktorý by na svoje okolie útočil len tak bez dôvodu. Uvádza sa, že tak väčšinou urobí len v prípadoch, kedy cíti, že je jeho biotop v ohrození.

Muži vystrelili na zviera až 17-krát. To však nebolo všetko. Následne ho zbavili ochlpenia, hlavu zakopali a bezhlavé telo hodili do rieky. Pochopiteľne, tento čin pobúril nielen samotnú verejnosť, ale aj aktivistov bojujúci za práva zvierat.

„Muži uviedli, že orangutana zabili preto, lebo mali strach z tak veľkého zvieraťa, ktoré sa im náhle postavilo do cesty,“ uviedol Anang Revandoko, šéf polície v Borneu. Vyšetrovanie stále prebieha. Ak dôjde k ich odsúdeniu, hrozí im trest odňatia slobody až na 5 rokov.

Orangutan bornejský a sumatranský je Medzinárodnou úniou na ochranu prírody (IUCN) zaradený medzi ohrozené druhy zvierat. Podľa nej žije v Borneu približne až 54 000 orangutanov. Známe sú aj prípady, kedy práve plantážnici, prípadne domáci obyvatelia, napadli zviera, nakoľko ho považovali za škodcu. Výnimkou nie sú ani situácie, kedy ich odchytili pytliaci za účelom ich následného predaja.

Zdroj: dailymail.co.ukscmp.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK