Dvaja kamaráti z Brna predstavili čip, ktorý ti zjednoduší život. Stačí si ho nalepiť na mobil

  • Nalepíš ho na mobil a v sekunde zistíš informácie od tvojho kamaráta či známeho
  • Startup Swopi môže priniesť malú technologickú revolúciu hneď v niekoľkých odvetviach
kapp
Swopi
  • Nalepíš ho na mobil a v sekunde zistíš informácie od tvojho kamaráta či známeho
  • Startup Swopi môže priniesť malú technologickú revolúciu hneď v niekoľkých odvetviach

Ondřej Malík a Lars Dittinger sú dvaja kamaráti z Brna, ktorí stoja za jedinečným startupom s názvom Swopi. Na trh priniesli niečo ako digitálnu nálepku, podobnú čipu, ktorá má v skutku veľké možnosti. Umožňuje okamžité zdieľanie tvojich sociálnych sietí, hudby, platobných účtov a kontaktných informácií jednoduchým kliknutím na telefón. Odpadáva tak otravné opisovanie IBAN-u či diktovanie tvojej prezývky na sociálnych sieťach.

„Snažili sme sa vyvinúť najdokonalejší produkt pre najrýchlejšie a najpohodlnejšie spojenie človeka vôbec a dokázali sme to,“ tvrdia tvorcovia Swopi.

Swopi si užívatelia zvyčajne prilepujú na zadnú stranu telefónu, pokojne ho však môžeš nosiť aj na peňaženke, tablete či v aute. Ide pritom o celkom lacnú záležitosť, cena Swopi sa pohybuje od 11 do 17 eur za kus.

Uverejnil používateľ Swopi.cz Piatok 30. októbra 2020

Uverejnil používateľ Swopi.cz Piatok 25. septembra 2020

Výhodou je, že svoj profil si môžeš prispôsobiť tak, aby zaujal nielen teba, ale aj osoby, s ktorými budeš swopovať. Predstavivosti a využitiu tejto novinky sa skrátka medze nekladú. Dôležité je vedieť, že druhá osoba nepotrebuje na získanie tvojich informácií žiadnu aplikáciu ani Swopi.

Postačí iba kompatibilný telefón. Pokiaľ nie je telefón na zozname kompatibilných zariadení, pre zdieľanie tvojho profilu je tu aj iná možnosť. Môžeš použiť QR kód, ktorý nájdeš v úplne dolnej časti tvojho profilu. Stačí kliknúť na „Vygenerovať QR kód pre staršie telefóny“, chvíľu podržať prst na vygenerovanom kóde a postupovať podľa pokynov tvojho telefónu.

Uverejnil používateľ Swopi.cz Streda 16. septembra 2020

„QR kód odporúčame uložiť do galérie telefónu a kedykoľvek ho použiť na zdieľanie vášho profilu s nekompatibilnými telefónmi,“ radí tím startupu.

V prípade, ak nechceš zdieľať celý svoj profil, môžeš využiť funkciu s názvom SWOP Link. Tá umožňuje okamžité presmerovanie na akýkoľvek odkaz, ktorý si vopred nastavíš.

Všetko bez toho, aby niekto videl tvoj Swopi účet, a tým pádom aj odkazy na iné platformy. „Swopi je využiteľný pre všetkých, ktorí idú s dobou, milujú najnovšie technológie a tvoria dlhotrvajúce a zmysluplné kontakty.“

Ide však o vynález, ktorý má množstvo využití v rôznorodých segmentoch a miestach. Napríklad v domácnostiach môže fungovať ako informačný bod, kde si tvoji hostia pohodlne zistia údaje k WiFi cez odkaz, ktorý im poskytneš.

V reštauráciách môže Swopi slúžiť ako odkaz na jedálny a nápojový lístok, údaje o WiFi, všetky sociálne siete aj kontaktné informácie podniku. 

Ide však aj o štýlový doplnok. Tím startupu je totižto otvorený aj zákazkám na mieru. Stačí im napísať, zaslať požadovaný dizajn či logo, ktoré by sa na Swopi mali objaviť, a o pár dní máš doma produkt na mieru.

„Pre ešte lepšiu komunikačnú vzdialenosť sme produkt rozšírili a okresali o dva milimetre. Vďaka tomu ponúka Swopi 2.0 nielen rýchlejšie čítanie kontaktov a sociálnych sietí, ale aj oveľa lepší vzhľad a pohodlné nosenie,“ dodávajú.

Zdroj: Swopi

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK