Traja podpredsedovia ĽSNS sa vzdali funkcií v strane. Dôvodom sú totalitné praktiky

  • Milan Mazurek a Milan Uhrík už nechcú pôsobiť v predsedníctve strany Kotlebovci ĽSNS
  • Obaja sú na Facebooku populárnejší než ich predseda Marian Kotleba
  • Neskôr oznámil odchod z podpredsedníckej stoličky aj Ondrej Ďurica
  • Podpredseda Miroslav Suja už na post podpredsedu kandidovať nebude
Kotlebovci Mazurek Uhrík ĽSNS
TASR/Pavol Zachar, Henrich Mišovič
  • Milan Mazurek a Milan Uhrík už nechcú pôsobiť v predsedníctve strany Kotlebovci ĽSNS
  • Obaja sú na Facebooku populárnejší než ich predseda Marian Kotleba
  • Neskôr oznámil odchod z podpredsedníckej stoličky aj Ondrej Ďurica
  • Podpredseda Miroslav Suja už na post podpredsedu kandidovať nebude

Vo vedení končia a chcú byť radoví členovia strany. V utorok večer takmer naraz ohlásili odchod z predsedníctva ĽSNS dvaja podpredsedovia. Milan Mazurek, poslanec NRSR sa vzdáva funkcie podpredsedu a europoslanec Milan Uhrík už nechce za podpredsedu kandidovať.

Neskôr sa k ich odchodu z predsedníctva ĽSNS vyjadril aj hovorca strany Ondrej Ďurica. „Keďže obaja takto významní funkcionári končia v predsedníctve strany, nevidím ani ja zmysel byť naďalej jeho súčasťou,“ napísal na Facebooku.

Na druhý deň sa k situácii vyjadril aj podpredseda ĽSNS Miroslav Suja. Rovnako ako jeho kolegovia, teda na Facebooku, oznámil, že už sa nebude uchádzať o post podpredsedu. Rovnako zostáva radovým členom.

Šéf strany ĽSNS Marian Kotleba zatiaľ na rozkol v strane zatiaľ nereagoval.

KONČÍM V PREDSEDNÍCTVE ĽS NAŠE SLOVENSKOVážení členovia ĽS Naše Slovensko, vážení priatelia a sympatizanti,od roku…

Posted by Milan Mazurek – poslanec NR SR on Tuesday, January 19, 2021

Mazurek aj Uhrík svoj odchod z vedenia strany odôvodňujú tým, že strana zmenila svoje stanovy bez toho, aby o tom obaja vedeli. 

Začiatkom tohto mesiaca delegáti snemu strany odhlasovali zmenu stanov, ktorá mení spôsob fungovania predsedníctva, jeho štruktúru a dáva predsedovi strany prakticky všetky kompetencie. Z praktického hľadiska tak predsedníctvo stratilo význam a stalo sa len čisto pro forma orgánom,“ vysvetľuje Mazurek.

O obsahu zmeny stanov som rovnako, ako mnohí ďalší vedomosť predom nemal a dozvedel som sa o nej len náhodou, od hlasujúcich delegátov. Nikto so mnou, rovnako ako s ďalšími navrhnuté zmeny neprebral a nemal som tak možnosť sa k nim vôbec vyjadriť a ovplyvniť ich obsah. Nedokážem si nijako vysvetliť, prečo nám to zatajili, prečo nám takto klamali… Tak ako vždy vystupujem proti totalitným praktikám Igora Matoviča, tak nemôžem zostať ticho ani teraz. Bolo by to pokrytecké. Svedomie by mi nedovolilo účasť na bábkovom predsedníctve bez reálnych právomocí a v atmosfére zákulisných hier,“ napísal na Facebooku Mazurek. 

Milan Mazurek je na Facebooku veľmi populárny, má viac ako 62-tisíc fanúšikov. Jeho stranícky kolega Milan Uhrík má viac ako 68- tisíc fanúšikov. Predseda strany ĽSNS Marian Kotleba nemá ani polovicu z toho, jeho facebookový fanklub tvorí niečo vyše 30-tisíc fanúšikov.

NA NASLEDUJÚCOM STRANÍCKOM SNEME NEBUDEM KANDIDOVAŤ ZA PODPREDSEDU STRANYVážení členovia ĽS Naše Slovensko,začiatkom…

Posted by Milan Uhrík – europoslanec on Tuesday, January 19, 2021

Zmena stanov strany má byť dôvodom odchodu z funkcie aj v prípade Uhríka. Zo zmeny stanov ho úplne vynechali a návrh, ktorý schválilo predsedníctvo, sa straníkom ani nedostal. „Obávam sa, že s takto zmenenými stanovami bude ťažké nárokovať si morálne právo kritizovať kohokoľvek za totalitné praktiky – čo je škoda obzvlášť teraz, keď Slovensko naozaj čelí autoritárskemu šialencovi v čele vlády. O tom, čo bolo v stanovách schválené som sa dozvedel len nedávno – od členov. Keďže dnes boli tieto nové stanovy oficiálne zaregistrované, tak mi nezostáva už nič iné, len verejne zaujať toto moje osobné stanovisko,“ uvádza Uhrík.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech