Dvaja Slováci z Číny sú v karanténe. Do 48-hodín bude známy ich presný stav

  • Dnes ráno boli prijatí na Oddelení infektológie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici
  • Stav oboch je dobrý, neprejavujú sa u nich nijaké príznaky akútneho respiračného ochorenia
BeFunky-collage-15
TASR
  • Dnes ráno boli prijatí na Oddelení infektológie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici
  • Stav oboch je dobrý, neprejavujú sa u nich nijaké príznaky akútneho respiračného ochorenia

Dvaja občania Slovenskej republiky, ktorí sa nachádzali v Číne, boli po prílete do Prahy prevezení na Slovensko a dnes ráno prijatí na Oddelení infektológie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici. Ako informuje nemocnica na sociálnej sieti, toto oddelenie sa nachádza v starom nemocničnom areáli.

DVAJA SLOVÁCI, KTORÍ SA VRÁTILI Z ČÍNY SÚ UŽ PREVENTÍVNE PRIJATÍ NA ODDELENÍ INFEKTOLÓGIEDvaja občania Slovenskej…

Gepostet von Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D.Roosevelta Banská Bystrica am Montag, 3. Februar 2020

Nie je potrebná panika

„Stav oboch je dobrý, neprejavujú sa u nich nijaké príznaky akútneho respiračného ochorenia. Sú umiestnení v izolovanej izbe a v starostlivosti vyhradeného personálu, ktorý k nim bude pristupovať v osobných ochranných prostriedkoch,“ uvádza nemocnica s tým, že ich vzorky boli odoslané na laboratórnu diagnostiku, pričom výsledky by mali byť známe do 48 hodín.

Čítaj viac TU>>Čínska nemocnica pre nakazených koronavírusom je hotová, trvalo im to 10 dní

Obaja pobudnú v 14-dňovej karanténe. Ďalší postup bude prebiehať v koordinácii s hlavným hygienikom SR. Podľa nemocnice je karanténa štandardné preventívne opatrenie vzhľadom na ich cestovateľskú anamnézu. „Personál oddelenia infektológie je na takéto situácie pripravený a má s ich zvládnutím dostatok skúseností,“ dodáva nemocnica.

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky v súvislosti s prepuknutím koronavírusu zriadil pre verejnosť Call-centrum s nepretržitou prevádzkou. Slováci môžu odborníkov kontaktovať cez emailovú adresu [email protected], ako aj na telefónnom čísle 0917 222 682.

PRE VEĽKÝ ZÁUJEM POSILŇUJEME ČINNOSŤ CALL CENTRADopyt zo strany verejnosti o informácie k novému koronavírusu…

Gepostet von Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky am Mittwoch, 29. Januar 2020

Budú im poskytnuté informácie k aktuálnej situácii, rozsahu výskytu nového koronavírusu, či odporúčania pre osoby, ktoré sa nachádzajú v postihnutých oblastiach, respektíve sa vrátili z oblastí, kde sa výskyt nového koronavírusu potvrdil.

Podľa premiéra je Slovensko na prípadný výskyt nového koronavírusu na svojom území pripravené. Uviedol to v nedeľu, v relácii TA3. Pellegrini tiež dodal, že podozrenia v dvoch prípadoch, ktoré preverovala nemocnica v Martine sa nepotvrdili, informovala SITA.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech