Dve kamarátky priniesli na Slovensko značku, ktorá ponúka výrobky z prateľného papiera

  • Dve kamarátky nechali svoju regulérnu prácu a pustili sa do biznisu s výrobkami eko značky UASHMAMA
  • Tá ponúka jedinečné, ručne robené výrobky z Toskánskej rodinnej dielne
uja
archív UASHMAMA
  • Dve kamarátky nechali svoju regulérnu prácu a pustili sa do biznisu s výrobkami eko značky UASHMAMA
  • Tá ponúka jedinečné, ručne robené výrobky z Toskánskej rodinnej dielne

V príbehu talianskej značky UASHMAMA je všetko – rodina, tradícia, ručná a udržateľná výroba, nadčasové a kvalitné výrobky. Všetky tieto hodnoty sú v príbehu značky od počiatku, možno ešte predtým, ako sa pojmy ako pomalá a udržateľná móda dostali do našej slovnej zásoby.

Zakladateľ Marco Marconi by to totiž ani inak nevedel. Celý život sa pohyboval v oblasti dizajnu a výroby preslávenej talianskej obuvi, takže presne vedel, aké zázraky dokáže spojenie moderných technológií s poctivou ručnou výrobou.

Tri krasne dni s prijemnymi Marconiovcami na Designbloku a v Prahe 😊 ️Proste 🇮🇹❤️"Siamo felici di aver ospitato i nostri…

Gepostet von Uashmama Slovakia & Czech Republic am Donnerstag, 26. Oktober 2017

Práve vďaka moderným technológiám vytvoril unikátny materiál – prateľný papier a vďaka poctivej ručnej výrobe z neho vznikli prvé štýlové výrobky, ktoré si zákazníci okamžite obľúbili. Z pár kúskov predávaných v malom obchodíku Marcovej manželky Emanuely tak postupne vznikla celá značka UASHMAMA.

PIA bag môžete nosiť rôznymi spôsobmi. Je vyrobený z papiera s novou úpravou lux – povrch je povoskovaný, vďaka čomu je materiál pevnejší, vodeodolný a farby sú výraznejšie.-> bit.ly/PIA-bag

Gepostet von Uashmama Slovakia & Czech Republic am Freitag, 2. Dezember 2016

Marco je hlavou a kreativcom brandu a spolu s manželkou a štyrmi dcérami sa im podarilo vytvoriť zastúpenia v krajinách po celom svete. Osobné vzťahy so zastúpeniami sú pre nich kľúčové.

Túto unikátnu značku na slovenskom a českom trhu zastupuje Maria Duffeková a Natali Kurucová. Tie značku objavili pred pár rokmi na dovolenke v Toskánsku a ani na chvíľu ju neváhali priniesť aj na náš trh.

Prajeme vám krásny víkend, aj jarné prázdniny. My odchádzame na hory lyžovať, ale koncom budúceho týždňa už prichádzame aj s jarnými novinkami. Niektoré sme už vybalili a sú božské!🥰📸 Matus Lago

Gepostet von Uashmama Slovakia & Czech Republic am Freitag, 22. Februar 2019

Stretnutie s UASHMAMA bola láska na prvý pohľad. Už z prvej návštevy obchodíkov sme odchádzali s telefónnym číslom v ruke a potom to už išlo veľmi rýchlo. Spojiť sa so zakladateľom značky Marcom Marconim, opustiť svoje súčasné zamestnania, čo bolo asi to najťažšie rozhodnutie a naplno sa pustiť do šírenia lásky k prateľnému papieru,” opisujú začiatky biznisu zástupkyne značky na našom trhu, pre Startitup.

Niektoré naše tašky sú o niečo pevnejšie, ako ostatné. Sú totiž vyrobené zo špeciálneho materiáli TEC, ktorý nepremokne…

Gepostet von Uashmama Slovakia & Czech Republic am Sonntag, 21. Oktober 2018

UASHMAMA vykúka z radu bežných značiek najmä vďaka využívaniu prateľného papiera – je to skvelý a udržateľný materiál, ktorý vyzerá naozaj netradične a má štýl. Vyrába sa zásadne z celulózy z odpadového dreva, nedochádza teda kvôli nemu k výrubu stromov.

Spring? we are waiting….Chvilku to ješte potrvá, než si budeme moct takto otevřít okno, ale 🌱🌱🌱 si můžeme zasadit už…

Gepostet von Uashmama Slovakia & Czech Republic am Freitag, 2. Februar 2018

Okrem toho je recyklovateľný a celá výroba prebieha lokálne v Taliansku od návrhov až po ušitie kabeliek. Existuje síce daná kolekcia dizajnov, ale aj tak je každý kúsok ručne ušitý originál.

Prateľný papier na pohľad vyzerá ako koža, ale na dotyk je mäkký, poddajný a tiež veľmi ľahký. Milo tiež prekvapí svojou pevnosťou, pretože toho veľa unesie aj znesie. Dokonca aj opakované ručné pranie. Materiál nie je nepremokavý, ale vďaka povrchovej impregnácii voskom sú výrobky spoľahlivo vodeodolné. No a v neposlednom rade, všetky kúsky – či už ide o kabelky alebo doplnky do interiéru – majú minimalistický a nadčasový dizajn, z ktorého priamo dýcha talianska elegancia,” opisuje jedinečnosť materiálu Natália.

Unisex batoh MEMMO má dve veľké prepážky pre notebook, i-pad alebo knihy. Má dve menšie vrecká pre písacie potreby či mobil.Pre seba metalický či ružový, pre neho pieskový či čierny :) -> bit.ly/memmo-batoh

Gepostet von Uashmama Slovakia & Czech Republic am Freitag, 2. Dezember 2016

Všetky uashmamky sa vyrábajú v Toskánsku manufaktúrne. V začiatkoch firmy sa tašky šili v talianskych domácnostiach. Vieme, kto tašky šije, balí a posiela nám ich. No a samozrejme rodinu Marca Marconiho, Emanuelu a ich štyri dcéry, s ktorými sa pravidelne stretávame,”  hovorí Mária.

Gepostet von Uashmama Slovakia & Czech Republic am Dienstag, 20. September 2016

Najväčší záujem je o metalické tašky a batohy, cestovné tašky. Kabelky zemitých farieb ale aj pastelové farby najmä pudrovo ruzová a kašmírová. Mesačne zástupkyne značky predajú  vyše 100 uashmamiek.

„Všetky objednávky z e-shopu aj objednávky pre našich partnerov posielame a s láskou balíme v Šamoríne,” opisujú proces distribúcie zástupkyne značky. Momentálne majú showroom aj sklad a to v Šamoríne a na Bratislavskej cesta pri Tescu, kde si môžeš výrobky prezrieť na vlastné oči.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech