Dve krajiny, tri mestá a nespočetné množstvo zážitkov. Takto zažiješ za pár dní nezabudnuteľnú dovolenku pri mori

  • Mnohí návštevu Monaka rovno skĺbia s Talinskom aj Francúzskom
  • My sme ale vybrali 3 miesta, ktorých spojením vznikne dokonalý výlet
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, instagram/niceislove, instagram/thisismonaco
  • Mnohí návštevu Monaka rovno skĺbia s Talinskom aj Francúzskom
  • My sme ale vybrali 3 miesta, ktorých spojením vznikne dokonalý výlet

Na zozname zelených krajín je od dnešného dňa 47 krajín. Patria medzi ne aj Monako a Francúzsko. Práve kombinácia týchto dvoch štátov ti ponúkne dokonalú dovolenku, počas ktorej stihneš v priebehu niekoľkých dní dve krajiny, 3 mestá a nespočetné množstvo zážitkov.

Vtedy anglická šľachta, dnes ty

Nakoľko k zeleným štátom patrí aj Francúzsko, výlet si môžeš plánovať s pokojom na duši. Mnohí v tomto prípade volia letenky do Nice, odkiaľ ľudia následne cestujú na ďalšie miesta Francúzskej riviéry.

Poďme ale pekne poporiadku a pozrime sa, čo ti Nice ponúka. Portál Letenky za babku uvádza, že mesto je často označované aj ako ,,Kráľovná riviéry“. Niet sa čomu čudovať. Mesto skrýva niekoľko klenotov, ktoré ťa nenechajú chladným.

Čím iným začať, ak nie šesť kilometrov dlhou promenádou. Jej celá trasa je lemovaná palmami a v minulosti bola obľúbeným miestom anglických šľachticov. Dnes si však jej čaro môže vychutnať úplne každý, rovnako ako prechádzku okolo najväčšej baziliky mesta. Tá si na základe podobnosti vonkajšieho vzhľadu s Chrámom Matky Božej v Paríži vyslúžila pomenovanie „Notre Dame de Nice“.

Ak zatúžiš po akomsi kultúrnom vyžití, určite ťa poteší fakt, že sa v meste nachádza niekoľko múzeí i galérií. Za návštevu však stojí aj nádherný park, ktorý sa nachádza vo výške asi 100 metrov nad morom.

„Nájdete tu pozostatky zámku z 12 storočia, po ktorom bol park aj kopec pomenovaný, ktorý však v roku 1706 prikázal Ľudovít XIV zbúrať. Nachádzajú sa tu fontány, detské ihriská a perfektné miesta na piknik,“ uvádzajú Letenky za babku.

Uvedené miesta sú iba niekoľkými z mnoha klenotov, ktoré Nice skrýva. Nakoľko sme ale v úvode načrtli, že v priebehu niekoľkých dní stihneš navštíviť aj ďalšiu krajinu, premiestnime sa do Monaka. Tam sa pohodlne dostaneš vlakom či autobusom za pár eur.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Nice, France (@niceislove)

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Nice, France (@niceislove)

Druhý najmenší s desiatkami lákadiel

Monacké kniežatstvo je mestským štátom. Je druhou najmenšou krajinou na svete a jeho čisté ulice sú ako vystrihnuté z katalógu na dokonalosť. Nie všetkým však monacká atmosféra vyhovuje. Pre niektorých je krajina príliš snobskou, iní sa dokážu odosobniť a užívajú si každý jeden kút, ktorý Monako poskytuje.

Krajina totiž poskytuje dychberúce výhľady na more v objatí hôr, či perfektne upravené uličky. Tie ťa môžu zaviesť do niektorého z miestnych kasín. Ak sa však zámerne rozhodneš pre návštevu jedného z nich, určite by to malo byť Kasíno Monte Carlo, ktoré je akousi ikonou krajiny.

Ženská časť posádky by zas nemala vynechať nákupy či prechádzku okolo Jardin Exotique. Záhrada má okúzľujúcu atmosféru a poskytuje nádherné výhľady na more.

Povinnou zastávkou by mal byť aj Palais du Princ, teda oficiálne sídlo kniežaťa a jeho rodiny. Ak si návštevu nádvoria naplánuješ v letných mesiacoch v správnu chvíľu, zastihneš aj koncert pod holým nebom.

Miesta, ktoré si zaslúžia tvoju pozornosť, by sme v súvislosti s Monakom mohli vymenúvať na niekoľko riadkov. Na záver teda aspoň spomenieme ulice mesta, ktoré sú známe vďaka slávnemu Grand Prix Formuly Jeden, či prístav, v ktorom si obhliadneš jachty od výmyslu sveta.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa VisitMonaco (@visitmonaco_ru)

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ~ 𝕁𝕖𝕟𝕟𝕪 ~ (@jny_77_photography)

Najznámejšie filmové hviezdy

Našou poslednou odporúčanou zastávkou, ktorú rovnako ako Monako vybavíš cestou vlakom je mesto, ktoré by ti určite s láskou odporučil aj expremiér Matovič. Aj napriek tomu, že vďaka nemu Cannes poznáme ako miesto plné rozruchu, ukážeme ti jeho pokojné časti, ktoré chytia za srdce.

V minulosti malá, nenápadná rybárska oblasť, dnes miesto, ktoré počas filmového festivalu hostí najväčšie svetového hviezdy. Samozrejme, čo by to bolo za dovolenku, ak by sme počas nej aspoň trochu nechytali bronz.

V Cannes sa nachádza mnoho súkromných či verejných pláží, na ktorých si môžeš dopriať zaslúžený oddych. Pre tých, ktorí preferujú spoznávanie mesta pred vylihovaním na pláži, je tu jedna z najelegantnejších ulíc na francúzskej Riviére – Boulevard de la Croisette.

„Zabudnúť nesmieme na skutočnosť, že Cannes je centrom skvelej gastronómie. Nachádza sa tu množstvo luxusných reštaurácií, ktoré sa pýšia Michellinskými hviezdami. Bol by preto hriech nejakú tunajšiu reštauráciu nenavštíviť,“ uzatvára Travelmag.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Cannes, France 🇫🇷 (@cannescity)

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Cannes, France 🇫🇷 (@cannescity)

Zdroje: letenkyzababku, travelmag

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK