Dve Slovenky založili cestovnú kanceláriu Tripito, vďaka ktorej zažijete Azerbajdžan aj nezabudnuteľné gastronomické zážitky

  • Chceš sa stať vinárom na jeden deň alebo si urobiť čokoládový výlet po našom hlavnom meste? Zakladateľky cestovnej kancelárie Tripito prinášajú neustále nové zážitky, či už zahraničným alebo domácim turistom. Začiatky však neboli ľahké, majitelia cestovných kancelárií nemohli uveriť, že dve mladé baby naozaj dokážu podnikať. Stereotypy sa im však podarilo zbúrať a dnes okrem iného ponúkajú zájazdy do viacerých krajín bývalého sovietskeho bloku.
funface-horz
Tripito
  • Chceš sa stať vinárom na jeden deň alebo si urobiť čokoládový výlet po našom hlavnom meste? Zakladateľky cestovnej kancelárie Tripito prinášajú neustále nové zážitky, či už zahraničným alebo domácim turistom. Začiatky však neboli ľahké, majitelia cestovných kancelárií nemohli uveriť, že dve mladé baby naozaj dokážu podnikať. Stereotypy sa im však podarilo zbúrať a dnes okrem iného ponúkajú zájazdy do viacerých krajín bývalého sovietskeho bloku.

Cestovná kancelária Tripito existuje od jari minulého roku. Kto sú jej zakladateľky?

Zakladateľkami sú Betty a Nikol. Zjednodušene je naša práca rodzelená asi takto: Nika je hlavný kreatívec, ktorý vymýšľa nové produkty. Betty robí týmto nápadom support, aby mohli byť zrealizované a je aj osobou, čo drží v poriadku papiere. Nika má na starosti zahraničných partnerov a Betty predajcov na Slovensku.

Kde ste získali vzdelanie a skúsenosti s oblasťou cestovného ruchu?

V predchádzajúcich zamestnaniach a samozrejme v škole :) Nika má vyštudované prekladateľstvo a Betty marketing a masmédiá. Obe rady cestujeme. Keď sa to zmieša, vzniká z toho celkom dobrá báza na podnikanie v cestovnom ruchu.

Ako vznikol nápad založiť Tripito? 

Nápad založiť Tripito vznikol veľmi spontánne – na Silvestra. Boli sme spolu na jednom evente v Taliansku a tam sa začala rodiť myšlienka „niečo vlastného“. Veľa sme debatovali o tom, ako premeniť naše cestovateľské skúsenosti do produktov, ktoré by sme neskôr ponúkali našim klientom.  Pozreli sme sa na to, s čím máme najviac skúseností a čoho je na trhu pomenej a rozhodnutie padlo na robenie incomingu (rozumej: nosenie turistov k nám na Slovensko) a na zájazdy do bývalých sovietskych krajín.

Foto: Tripito.sk

Popíšte nám vaše začiatky. S čím všetkým ste sa museli vysporiadať predtým, ako mohla vzniknúť táto cestovná kancelária?

Doložiť potrebné papiere, založiť sročku a vybaviť poistenie voči úpadku nie je až taký problém. Veľmi dôležité je nájsť spoľahlivých partnerov v zahraničí, ktorí sa postarajú o riešenie každej požiadavky, alebo prípadného problému. Spočiatku sme sa stretli aj s drobnou nedôverou, kedy jednoducho naši partnermi nechceli uveriť tomu, že naozaj už máme hotovú skupinku a chceme ju do danej destinácie poslať. Zaujímavé reakcie majú aj Azerbajdžanci, ktorým sa nechce veriť, že dve mladé baby sú schopné samé podnikať. V Azerbajdžane sú totiž majiteľmi CK väčšinou muži.

Nájdeme u vás aj zaujímavé ponuky ako napríklad „Poklad Mateja Korvína“ či „Princeznou na víkend“. Kde sa inšpirujete pri ich tvorbe?

Chodíme s otvorenými očami a máme pomerne vysokú predstavivosť. Stačí ak sa dostaneme na nejaké zaujímavé miesto a už kreujeme čo by sa tam dalo robiť a komu by sa tam mohlo páčiť. Pri tvorbe produktov je dobré ak máte niečo pre mladých aj starších, niečo interaktívne a aj niečo, kde sa dá ochutnať nejaká dobrota. Ľudia sú čím ďalej tým náročnejší a neuspokoja sa povedzme len s obyčajným ubytovaním.

Foto: Tripito.sk

Aké zájazdy či exkurzie by ste označili za najzaujímavejšie a prečo?

Exkurziami, ktoré robíme najčastejšie sú Gadžo v meste Čokoládová Bratislava. Ide o dvojhodinové exkurzie Bratislavou, kde ľudí oboznamujeme s históriou. Nerobíme to prostredníctvom nudných dátumov, ale skôr formou pikošiek a zaujímavostí. Pre tých, ktorí radi spoznávajú nové chute máme ochutnávku „Ovocná nádielka“, kde chodíme k vinárovi, ktorý robí víno zo všetkého okrem hrozna :)

Vo vašich prehliadkach sú teda zahrnuté aj ochutnávky rôzneho jedla a pitia. Ktoré z nich by ste odporučili záujemcom, vyhľadávajúcim najmä gastronomické zážitky?

Áno, my sa riadime heslom „Láska ide cez žalúdok“ a preto ochutnávame všade, kam prídeme a aj na Slovensku sa snažíme ukázať turistom rôzne chute a zážitky tak, aby si to tu obľúbili. Obľúbenou ochutnávkou je exkurzia „Vinárom na jeden deň“ kde ľudia nielen ochutnajú vínko v krásnom prostredí, ale si ho aj vyrobia a nafľašujú. Ak by mal niekto chuť na niečo naozaj nečakané, máme v ponuke napríklad aj takú ochutnávku pivných džemov.

Foto: Tripito.sk

Kto sa väčšinou zúčastňuje vašich exkurzií po Slovensku? Priláka ich hravosť aj miestneho obyvateľa alebo najmä zahraničných turistov?

Väčšinou sú to samozrejme turisti prichádzajúci z rôznych kútov sveta, najčastejšie Amerika, Austrália, Rusko, Anglicko atď. My si však myslíme, že informácie, ktoré sme nazhromaždili o Bratislave alebo ochutnávky, ktoré robíme sú zaujímavé aj pre našinca. Preto ich robievame aj pre našich a uverejňujeme na našom Facebooku.

Okrem Slovenska organizujete aj zájazdy do zahraničia. Čím sú práve tie vaše výnimočné?

Výnimočnosť spočíva asi v samotných destináciách. Ponúkame zájazdy do bývalých krajín Sovietskeho zväzu, čo vnímame ako naše plus, pretože tomuto trhu sa nevenuje veľa cestovných kancelárií. Musíme však pripustiť, že to zároveň je aj troška mínus, pretože ľudia o týchto krajinách nemajú veľa informácií, čo niekedy spôsobuje strach. Všetky zájazdy sa snažíme nastaviť tak, aby ľudia videli čo najviac, no zároveň si aj trochu oddýchli. Berieme ich aj na rôzne workshopy, kde si môžu vyskúšať konkrétnu aktivitu na vlastnej koži.

Naše produkty obmieňame podľa ročných období – to znamená, že v jednej destinácii uvidíte niečo iné v zime a niečo iné v lete.

Foto: Tripito.sk

Do akých krajín môže záujemca s Tripitom vycestovať a čo ho tam čaká?

S Tripitom sa venujeme zájazdom hlavne do bývalých sovietskych krajín, pretože sú to našincami ešte pomerne neprebádané kúty sveta a rozhodne majú čo ponúknuť. Záujemcovia môžu cestovať do Ruska (Moskva, Petrohrad, Kazaň), Ukrajiny, Azerbajdžanu, Gruzínska, Arménska, pobaltských krajín a na budúcu sezónu sa chystáme otvoriť Kazachstan s Uzbekistanom.

Najobľúbenejšími zájazdmi sú zájazdy do Ruska, no pomaly sa rozbieha aj Azerbajdžan. Baku ako hlavné mesto Azerbajdžanu, je absolútne top metropola pri mori, kde viete stráviť príjemné dni na pláži a zároveň spoznať miestnu kultúru a ochutnávať. No, odpovedzme si úprimne – komu z vás napadlo dovolenkovať v Azerbajdžane? :) Nevadí, aj tak to treba skúsiť.

Foto: Tripito.sk

Ktoré výlety organizujete v najbližšej budúcnosti?

Najbližšie budeme organizovať vianočné trhy v Moskve a Petrohrade, ďalej Silvestre v Moskve a v Petrohrade a lyžovačky v Gruzínsku. Plus sa nebudeme nudiť ani tu v Bratislave a stále organizujeme rôzne prehliadky mesta a ochutnávky, ktorých termíny uverejňujeme na našom Facebooku.

Akým spôsobom sa chce Tripito ďalej rozvíjať?

Tripito chceme profilovať ako špecialistu na bývalý Sovietsky zväz. Chceme dospieť k tomu, aby po nás ľudia siahli ako po prvej možnosti pre cestu smerom na východ a do strednej Ázie.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech