Dvojica slovenských podvodníkov vyčíňala aj za hranicami. Za moje peniaze si kúpil bar, hovorí podvedený podnikateľ

  • Pár Slovákov si od ľudí požičiaval peniaze na nákup luxusných produktov, no nikdy ich nevrátil
  • Kauza sa prevalila po tom, čo o nej prehovoril podnikateľ z Bratislavy
pjimage - 2022-01-05T143236.899
Facebook/Massimo Attanasio Unsplash/Gabrielle Henderson
  • Pár Slovákov si od ľudí požičiaval peniaze na nákup luxusných produktov, no nikdy ich nevrátil
  • Kauza sa prevalila po tom, čo o nej prehovoril podnikateľ z Bratislavy

Včera sme informovali o páre, ktorý mal okradnúť viacerých ľudí približne o 1 milión eur. Ján a Diana Bajzovci si údajne od ľudí požičali peniaze, ktoré boli určené na nákup značkových kabeliek. Svoj dlh však nesplatili.

Prípad sa začal medializovať po tom, čo jeden z poškodených zverejnil príspevok na sociálnej sieti. Poškodeným je majiteľ známej talianskej reštaurácie. Muž v príspevku uviedol, že nie je jediný, koho dvojica oklamala, a vyzval ľudí, aby sa podelili o skúsenosti s touto dvojicou.

Tu uvádzam mená aj s fotografiou dvoch podvodníkov, Diana Bajzová a jej manžel Ján Bajza ktorí podvodom a použitím…

Posted by Massimo Attanasio on Friday, December 31, 2021

„Buďte opatrní a v žiadnom prípade tejto dvojici neposkytujte svoje financie, pretože o ne budete musieť bojovať v dlhých procesoch tak, ako aj my,“ píše podnikateľ. V príspevku dodáva, že dvojica zneužila jeho peniaze na nákup tašiek značky Louis Vuitton. 

V komentároch sa našlo pár ľudí, ktorí majú tiež skúsenosti s touto dvojicou. „Pozor na nich. Známa rodina Rómov z Dúbravky, čo okráda ľudí,“ napísala pod príspevok jedna z komentujúcich. O celej nepríjemnej situácii informovali ako prvé Netky

Podľa ďalšej z poškodených to všetko začalo nevinnou komunikáciou, po ktorej začala dvojica od ľudí zisťovať, či nemajú záujem o investíciu do luxusných produktov a ich následného predaja. „Mali nakúpiť značkové kabelky, ktoré mali predať a vrátiť peniaze. Človek naletí, no peniaze už neuvidí,“ píše žena.

Zaujímavé sú aj zistenia, s ktorými prišla Televízia Markíza. Podľa nich mal manželský pár získať peniaze aj od podnikateľov, bankárov a iných známych osobností. 

Párik poznajú aj vo Viedni

Majiteľ talianskej reštaurácie však prišiel s novými informáciami, podľa ktorých sa mala žena vrátiť na sociálne siete. Tam mala uviesť, že bude bojovať. Dôvodom má byť vraj poškodenie jej mena. 

„Včera mi písalo asi 100 ľudí, ktorí boli okradnutí. Objednali si veci za veľa peňazí a dostali úplne iný tovar,“ vysvetľuje vo videu majiteľ známej reštaurácie. 

novinky o podvod bajzovci diana a jan‼️‼️‼️‼️‼️

Posted by Massimo Attanasio on Tuesday, January 4, 2022

Dodáva, že títo ľudia chceli tovar reklamovať, no dostali odpoveď, že reklamácia možná nie je. „Čistý oj*b online, všetci to vedia a firma asi skončí,“ konštatuje muž.

Ľudí, ktorí celú situáciu sledujú, chcel majiteľ informovať aj o tom, že dvojica je známa aj vo Viedni. „Čo ona so svojím mužom robili vo Viedni… máme mená a vieme všetko, čo tam robili. Najbližšie bude všetko uverejnené,“ hovorí.

Okradnutý muž konštatuje, že tieto dve osoby čakajú ťažké časy, a sľubuje, že o prípade bude ďalej informovať. 

2 dni dozadu sa k celej situácii vyjadrila aj dvojica. Využila na to instagramový profil, prostredníctvom ktorého predáva drevené hračky a iné doplnky určené pre deti. V príspevku sa píše, že e-shop sa verejne ohradzuje voči lživým tvrdeniam zverejneným na sociálnych sieťach.

„Tieto vyjadrenia v značnej miere poškodzujú naše podnikanie, majú negatívny vplyv na našu povesť, či už vo vzťahu k našim zákazníkom, ale aj obchodným partnerom,“ uvádza sa vo vyhlásení s tým, že z tohto konania budú vyvodené dôsledky. 

„Pri ich vyvodzovaní využijeme všetky možnosti a podnikneme právne kroky, aby sme sa bránili v rámci všetkých platných právnych predpisov SR.“

Majiteľkou e-shopu a aj rovnomennej s.r.o. je Diana Bajza. Na rovnakej adrese sídli aj firma Let‘s go guys, s. r. o., ktorú vlastní Ján Bajza. Údajne vlastní aj bar v Budapešti, tvrdí to Massimo Attanasio. 

Zdroje: Facebook, Netky, Televízia Markíza, Instagram

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie